Każdy pretext jest...

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach festiwalu Pretexty w miniony piątek naszą szkołę odwiedził i spotkał się z młodzieżą pisarz Jakub Żulczyk. Dzień później nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach literacko-filmowych.Jakub Żulczyk to przede wszystkim pisarz, autor takich książek jak „Radio Armageddon” czy „Ślepnąc od świateł”. Tym większym zaskoczeniem było, gdy autor niespodziewanie większość spotkania poświęcił została filmowi, a nie literaturze. Żulczyk to bowiem także scenarzysta filmowy. Wkrótce na naszych ekranach zagości ekranizacja jego ostatniej książki, do której sam napisał scenariusz. A w jednej z telewizji pojawi się serial, którego bohaterami są nauczyciele. Pisarz zapewnia jednak, że film nie będzie wyśmiewać tej grupy zawodowej, sam bowiem pochodzi z rodziny nauczycielskiej.

Dzień później grupa dziewcząt z II e wzięła udział w warsztatach literacko-filmowych. Ich zadaniem było nakręcenie filmu będącego ekranizacją jednego z wierszy. Młode autorki przez trzy godziny metodą poklatkową animowały kawałki plasteliny.

            Pretexty to dobry pretekst do rozmowy o literaturze, filmie czy muzyce. A te można było kontynuować już wieczorem, na spotkaniach w klubie Spiżarnia.