NAUCZYCIELE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2017

Nasi angliści - posiadający tajemną sztukę rozumienia obcych...Śmiech


 Małgorzata Guzicka

mgr Małgorzata Guzicka


Stanowisko:
Nauczyciel

Przedmiot/y:
j.angielski

Dodatkowe zajęcia, akcje, projekty:
      Opiekun szkolnego klubu TED-ED ( klub skupiający uczniów chętnych do nauki publicznego mówienia),   http://blog.ted.com/a-new-program-asks-educators-to-innovate/
TED-ED Innovative Educator 2015-2016, współorganizator konkursu wiedzy o historii i kulturze USA "Zoom in on America",  uczestnik wielu szkoleń z użycia technologii w nauczaniu oraz warsztatów treningu umiejętności społecznych w ramach profilaktyki problemowej. Prowadzi od dwóch lat zajęcia w ramach mówienia publicznego TED-ED klub, gdzie podczas zajęć młodzież uczy się jak tworzyć prezentacje w formacie TED, które z kolei są nagrywane i wysyłane do USA. Współorganizator konferencji TEDxYouth@5Lyceum Legnica, która odbyła się w marcu 2015 roku. Organizator TED-ED Open House Day- warsztatów dla nauczycieli na temat użycia technologii w nauczaniu i tworzenia lekcji TED-ED. W 2016 roku szkolny klub TED-Ed zakwalifikował się do wyjazdu na konferencję i warsztaty TED WEEKEND w Nowym Jorku.

Trochę o sobie:
     Energia poświęcana młodzieży wraca do mnie z każdym sukcesem. Po wyjeździe z uczniami do USA okazało się,żę wielu do tej pory posiadających gorsze wyniki zaczęło je poprawiać. To motywuje do poświęcania dodatkowego czasu, bowiem nie ma nic wspanialszego niż widok ucznia jak coraz sprawniej posługuje się językiem angielskim. Staram się prowadzić coraz lepsze, nowsze metody nauczania, co dzięki zastosowaniu nowych technologii pozwala czynić naukę ciekawszą i łatwiejszą.
Lubię czytać książki, jestem fanem seriali "Gra o tron" i "W garniturach".


Dodatkowe informacje:

Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy w 2015 roku za działalność na rzecz młodzieży

Egzaminator maturalny Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z j.angielskiego

 


Nauczyciel j.angielskiego mgr Ewa Jędryka

mgr Ewa Jędryka

Stanowisko:
Nauczyciel

Przedmiot/y:
j.angielski

Dodatkowe zajęcia, akcje, projekty:
Członek szkolnego koła wolontariatu

Trochę o sobie:
     Jestem nauczycielem języka angielskiego od 17 lat. Praca z młodzieżą to moja pasja i wyzwanie. W swojej pracy wykorzystuję metody aktywizujące, które motywują uczniów do ciężkiej pracy. Od czternastu lat współpracuję ze szkolnym kołem wolontariatu, którego jestem członkiem.


mgr Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowskag

mgr Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska

Stanowisko:
Nauczyciel

Przedmiot/y:
j.angielski

Dodatkowe zajęcia, akcje, projekty:
Egzaminator maturalnym z języka angielskiego.

Trochę o sobie:

       Uczę j.angielskiego w V LO już od 20 lat i nadal przynosi mi to radość. Duży udział mają w tym uczniowie z którymi miałam przyjemność pracować. Staram się przekazać zainteresowanie językiem angielskim nie tylko jako przedmiotem szkolnym, ale jako istotnym narzędziem komunikacji we współczesnym świecie.
       Od 18 lat współpracuję ze Stevenem Knapikiem, szefem komisji egzaminacyjnej z przedmiotu "Sztuka/Rzemiosło" w Walii, odznaczonym medalem "Zasłużony dla Legnicy". W ciągu tych lat braliśmy udział w wielu wspólnych projektach i przedsięwzięciaciach m.in. Projekcie Socrates-Comenius "Education for Democracy". Ponadto przez wiele lat V LO było jedyną szkołą w Europie poza Wielka Brytanią, w której odbywał się egzamin ze sztuki  certyfikatem. W 2014 roku wspólnie braliśmy udział w pobiciu rekordu Guinnessa na najdłuższy pejzaż na świecie. W 2015 r. wraz z kilkoma uczniami V LO i Zespolu Placówek Specjalnych braliśmy udział w filmie "The Bench" (Ławka), który zdobył nagrodę za Najlepszy Film Zagraniczny na Festiwalu Filmowym w Londynie w 2017 roku.

Dodatkowe funkcje w szkole:
-Przewodnicząca Zespołu Przedmiotowego "Języki Obce"".
-Przewodnicząca Zespołu Zadaniowego "Promocja"

Dodatkowe informacje:
W 2008 roku otrzymalam Nagrodę Prezydenta Miasta za profesjonalny sposób przekazywania wiedzy i zaangażowanie.
Posiadam tytuł "Nauczyciel z klasą"
Zostałam odznaczona Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.


mgr Małgorzata Zapaśnik

Stanowisko:
Nauczyciel

Przedmiot/y:
j.angielski

Dodatkowe zajęcia, akcje, projekty:

Koordynator projektów realizowanych dzięki współpracy z AIESEC – największą na świecie, niezależną organizacją prowadzoną przez młodych ludzi.

Koordynator konkursu „Pokaż Nam Język”, przeprowadzanego we współpracy z Wyższymi Szkołami Bankowymi.

Opiekun Szkolnego Koła TPD

Dodatkowe informacje:
Egzaminator OKE we Wrocławiu w zakresie egzaminu maturalnego z języka angielskiego.