Warsztaty "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2017

W dniu 14.11.2017 uczniowie klasy 2d i 3c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wieloletniego przyjaciela naszej szkoły, Stevena Knapika. Warsztaty  "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

Pan Knapik, wyróżniony przez Prezydenta Miasta odznaczeniem "Zasłużony dla Legnicy" w 2007, a w 2011 przez angielską królową orderem MBE (Order Imperium Brytyjskiego) prowadzi działalność charytatywną w Wielkiej Brytanii od 30 lat, a w Polsce od 19. W 2010 roku założył fundację "Blue Balloon", której celem jest pomoc dzieciom. Fundacja ma na swoim koncie min. pobicie rekordu Guinessa na najdłuższy krajobraz na świecie. Miło wspomnieć, że nasza szkoła również brała udział w tworzeniu tego dzieła.
 
Podczas zajęć pan Knapik opowiedział o swoich polskich korzeniach (ojciec pochodził z Bytomia) oraz o pracy charytatywnej na rzecz dzieci zarówno w Walii jak i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Legnicy.

Autor: Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Steven Knapik, wieloletni przyjaciel i współpracownik V LO, prezes fundacji

    Steven Knapik, wieloletni przyjaciel i współpracownik V LO, prezes fundacji "Blue Balloon", odnaczony medalem "Zasłużony dla Legnicy" oraz Orderem Imperium Brytyjskiego.