DYREKCJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 lutego 2018

Zrozumienie i pomoc, a także jeśli trzeba to uszu natrzeć... Mrugnięcie


 dr Piotr Niemiec

dr Piotr Niemiec

Stanowisko:
Dyrektor

Przedmiot/y:
j.niemiecki
  

Trochę o sobie:
Moja praca naukowo-badawcza koncentruje się głównie w obszarach lingwistyki tekstu i socjolingwistyki, nie mniej jednak interesują mnie również procesy przemian społeczno-kulturowych państw niemieckojęzycznych oraz glottodydaktyka. Od lat działam na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Jestem autorem licznych publikacji naukowych oraz redakcyjnych. W roku 2012 moja praca redakcyjna Litteraria Lignicensis: Rozprawy i szkice o kulturze dawnej Legnicy  znalazła się wśród10 publikacji nominowanych do Legnickiej Książki Roku.
Uwielbiam jazdę na nartach, podróże i mojego psa. Nigdy nie oprę się dobrej kawie i mlecznej czekoladzie.Mrugnięcie


Dodatkowe informacje:
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Nagrody Prezydenta Miasta Legnicy, Wyróżnienie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

 


 

Wicedyrektor Ewa Bońdos

wicedyrektor mgr Ewa Bońdos

Stanowisko:
Wicedyrektor - Nauczyciel Bibliotekarz

Dodatkowe funkcje w szkole:
Wieloletnia opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, prowadzenie kroniki szkolnej, współtworzenie strony internetowej szkoły

Dodatkowe zajęcia:
Projekty wolontaryjne: "Czytamy maluchom", "Pomagam młodszemu bratu, młodszej siostrze", "Usiądź na moim miejscu", "Młodzi starszym czyli kolorowa jesień życia", inne przedsięwzięcia m. in.: spotkanie z poezją W. Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza czyli kot w pustym mieszkaniu", koncert "Powstanie Warszawskie nutami zapisane", akcje: "Bookcrossing czyli wędrująca książka", "Dzień głosnego czytania", "Jak nie czytam, jak czytam".

Trochę o sobie:
Jestem "z książką za pan brat", lubię i czytam książki, szczególnie te, które potrafią wstrząsnąć lub skłonić do przemyśleń, także takie, w których "coś się dzieje"; lubię podróże te dalekie i te bliskie, jeżdżę na nartach, uprawiam nordic walking, mam psa i kota; lubię piec, ale nie lubię gotować i zmywać naczyń. Mój ulubiony serial to "Grey's anatomy".

Dodatkowe informacje:
http://fakty.lca.pl/legnica,news,45515,Legnicka_Wspaniala_nastolatka_uczy_sie_w_V_LO.; html www.biblioterapiatow.pl/index.php/kolo-legnickie; www.kololegnickie.wixsite.com/ptblegnica, http://istotne.pl/legnica/wiadomosc/CD1/legnickie-kolo-ptb-w-boleslawcu-zorganizowalo-warsztaty-dla-bibliotekarzy; http://edukacja.lca.pl/legnica,news,61224,Dzien_Glosnego_Czytania_w_V_LO_.html; nagrody i odznaczenia: Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy, "Medal Srebrny za Długoletnią Służbę"