Aleksandra Cymbalak na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 kwietnia 2018

Eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 26 marca 2018 r. br. w siedzibie Państwowej Straży pożarnej w Legnicy, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 Aleksandra Cymbalak reprezentowała w nich V LO, bo wygrała eliminacje szkolne konkursu, które odbyły się w dniu 7 marca 2018 roku (drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem zajęła Magdalena Łagoda, trzecie – Magdalena Korniej).Ola, po serii bardzo trudnych i szczegółowych pytań, zajęła miejsce w środku stawki. Zwycięzca eliminacji powiatowych będzie uczestniczył w finale wojewódzkim. W czasie konkursu uczestnicy mogli zapoznać się z historią legnickiej straży pożarnej i podziwiać nowoczesny sprzęt naszych strażaków. Organizatorem Turnieju był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Zarząd Powiatowy w Legnicy przy pomocy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
Gratulujemy Oli Cymbalak odwagi i wiedzy i zapraszamy zainteresowanych uczniów do przygotowywania się do przyszłorocznej edycji konkursu. Szczegółowe informacje u prof. Krzysztofa Kiełbasy.

Autor: tekst i zdjęcia Krzysztof Kiełbasa

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Turniej wiedzy pożarniczej 2018

  Turniej wiedzy pożarniczej 2018

 • Powiększ zdjęcie Turniej wiedzy pożarniczej - dyplom

  Turniej wiedzy pożarniczej - dyplom

 • Powiększ zdjęcie Nasza uczestniczka Aleksandra Cymbalak z dyplomem

  Nasza uczestniczka Aleksandra Cymbalak z dyplomem

 • Powiększ zdjęcie Ochotnicza Straż Pożarna - logo

  Ochotnicza Straż Pożarna - logo