Dokąd wyjeżdżamy na projekty międzynarodowe?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 czerwca 2019

W piątek spotkaliśmy się z przedstawicielami szkoły partnerskiej z Lohmar i przed nami kilka wspólnych międzynarodowych projektów. Razem  ze szkołą z Lohmar, szkołą z Włoch i szkołą portugalską będziemy aplikować o uczestnictwo w programie Erasmus + - programie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Projekt będzie realizowany we wszystkich czterech krajach, biorących udział w programie. Głównym wnioskodawcą jest szkoła niemiecka z Lohmar.

Dopuszczalny jest udział jednej organizacji  w kilku konsorcjach partnerskich, dlatego rozważamy udział  jeszcze w drugim projekcie dofinansowanym w ramach tego konkursu wniosków. Tym razem inicjatorem byłaby szkoła niemiecka z Lubeki, a partnerem szkoła fińska. Niedługo spotkanie z przedstawicielami tych szkół u nas w liceum. Zobaczymy, co przyniosą rozmowy.

Poza tym  w marcu 2020r.  kolejna wymiana uczniów i realizacja projektu przyrodniczego ze szkołą partnerską z Lohmar w naszym regionie. Natomiast w maju 2020r. jesteśmy zaproszeni do udziału  w projekcie historycznym przez  Pina-Bausch- Gesamtschule z Wuppertalu, odbywającym się w Hamburgu.

Wiosenne projekty w 2020r. będę realizowane dzięki dofinansowaniu przez organizację międzynarodową -  Polsko-Niemiecką Współpraca Młodzieży, z którą współpracujemy od blisko 10 lat.

Sporo wyzwań przed nami, ale z pomocą naszych wspaniałych uczniów damy radę.

Julita Bogdańska-Gabińska

D.S

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Spotkania w ramach projektów międzynarodowych

    Spotkania w ramach projektów międzynarodowych

  • Powiększ zdjęcie Spotkania w ramach projektów międzynarodowych

    Spotkania w ramach projektów międzynarodowych