Jesteś tutaj: Start / Aktualności / szkolne / Wspominamy

Wspominamy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 maja 2020
Sezon egzaminacyjno - maturalny trwa. W Polsce matury zostały odłożone, u naszych niemieckich sąsiadów różnie, w zależności od landu. Dla chętnych - arkusz j. niemieckiego do pobrania:) A dziś wspominamy nasze ostatnie spotkanie i wiosenną wymianę z niemieckimi partnerami.

Za nami już drugi polsko-niemiecki projekt chemiczny: „ Chemia bez tajemnic”, tym razem realizowany w mieście partnerskim Miśnia razem z uczniami i nauczycielami z Franziskaneum Gymnasium. Podczas programu nasi uczniowie z 1 cg wraz ze swoimi partnerami z wymiany mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas warsztatów chemicznych zarówno w szkolnym laboratorium w Miśni, jak i na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, gdzie przedstawiono im  bogatą ofertę kierunków dla obcokrajowców. Nie zabrakło też wykładów  w Leibniz Instytucie Badań Polimerów w Dreźnie oraz zwiedzania tego urokliwego miasta nad Łabą. Poza tym uczestnicy projektu zwiedzili  Stalownie Riesa oraz Muzeum słynnej na całym świecie miśnieńskiej porcelany. 

Nasza  delegacja została również bardzo serdecznie przyjęta przez Pana Olafa Raschke, burmistrza Meißen oraz Panią Heike Zimmer, dyrektora Franziskaneum Gymnasium. Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu udzielonemu nam przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Koordynatorami projektu są Monika Bańdrów i Julita Bogdańska-Gabińska, Bernhard Teichfischer oraz Anka Sonntag-Löhr.
Cały wywiad zobaczycie tutaj: https://www.meissen-fernsehen.de/mediathek/12069/Die_Chemie_stimmt.html
 
 
Autor: J.B.-G., J.L.Ś.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie wymiana

    wymiana