V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

BIBLIOTEKA

1 czerwca 2017

Świat pełen tajemnic, przygód i wspaniałych pomysłów-to nasza biblioteka Uśmiech


Wicedyrektor Ewa Bońdos

wicedyrektor mgr Ewa Bońdos

Stanowisko:
Nauczyciel Bibliotekarz

Dodatkowe funkcje w szkole:
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, prowadzenie kroniki szkolnej, współtworzenie strony internetowej szkoły

Dodatkowe zajęcia:
Projekty wolontaryjne: "Czytamy maluchom", "Pomagam młodszemu bratu, młodszej siostrze", "Usiądź na moim miejscu", "Młodzi starszym czyli kolorowa jesień życia", inne przedsięwzięcia m. in.: spotkanie z poezją W. Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza czyli kot w pustym mieszkaniu", koncert "Powstanie Warszawskie nutami zapisane", akcje: "Bookcrossing czyli wędrująca książka", "Dzień głosnego czytania", "Jak nie czytam, jak czytam".

Trochę o sobie:
Jestem "z książką za pan brat", lubię i czytam książki, szczególnie te, które potrafią wstrząsnąć lub skłonić do przemyśleń, także takie, w których "coś się dzieje"; lubię podróże te dalekie i te bliskie, jeżdżę na nartach, uprawiam nordic walking, mam psa i kota; lubię piec, ale nie lubię gotować i zmywać naczyń. Mój ulubiony serial to "Grey's anatomy".

Dodatkowe informacje:
http://fakty.lca.pl/legnica,news,45515,Legnicka_Wspaniala_nastolatka_uczy_sie_w_V_LO.; html www.biblioterapiatow.pl/index.php/kolo-legnickie; www.kololegnickie.wixsite.com/ptblegnica, http://istotne.pl/legnica/wiadomosc/CD1/legnickie-kolo-ptb-w-boleslawcu-zorganizowalo-warsztaty-dla-bibliotekarzy; http://edukacja.lca.pl/legnica,news,61224,Dzien_Glosnego_Czytania_w_V_LO_.html; nagrody i odznaczenia: Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy, "Medal Srebrny za Długoletnią Służbę"


Nauczyciel bibliotekarz mgr Beata Furmanowicz

bibliotekarz mgr Beata Furmanowicz

Stanowisko:
Nauczyciel Bibliotekarz

Dodatkowe funkcje w szkole:
Prowadzenie kroniki szkolnej, organizacja dodatkowych zajęć z literatury

Dodatkowe zajęcia:

Przedsięwzięcia: "Życie i działalność św. Jadwigi Śląskiej", "Poezja patriotyczna", "Poezja miłosna"

Akcje: "Narodowe czytanie", "Jak nie czytam, jak czytam", "Dzień głodnego czytania"

Trochę o sobie:
Dużą radość sprawia mi poznawanie nowych miejsc. Relaksuję się czytając pod ulubionym ponad stuletnim jesionem. Lubię dobre filmy, ktore skłaniają do refleksji. Słucham dobrej muzyki, mam sentymet do tej z lat 80-siątych. Spikojne wędrówki i rozmowy przy ognisku w dobrym towarzystwie, to jest to, co daje mi przyjemność

Dodatkowe informacje: