V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

Książka na wrzesień #cojaczytam? #wolnelektury

6 września 2018

Oto czytelnicza propozycja na wrzesień! Tess Gerristen i "Prawo krwi"!

Willy nigdy nie uwierzyła w śmierć ojca. Wokół katastrofy amerykańskiego samolotu podczas wojny w Wietnamie nagromadziło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Dlaczego nie odnaleziono ciała? Kim był tajemniczy pasażer, którego istnieniu wszyscy zaprzeczają? Co się stało z ładunkiem?

Willy wyrusza do Azji, by odkryć prawdę o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat. Szybko uświadamia sobie, że próbuje rozwikłać tajemnicę, którą nawet dziś chronią wpływowi ludzie. Willy podejmuje prywatne śledztwo. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niej Guy Barnard, antropolog pracujący na zlecenie armii. Czy potrafi ochronić ją przed śmiertelnym niebezpieczeństwem?

Tess Gerritsen - amerykańska autorka powieści, głównie romansów kryminalnych. Z zawodu lekarka. Autorka debiutowała pisząc powieści kryminalne z wątkami miłosnymi. Jednak największą sławę przyniósł jej napisany w 1996 roku thriller medyczny pt. "Dawca". Do jej najciekawszych książek można zaliczyć "Osaczoną", "Z zimną krwią", "Chirurga", "Sobowtóra", "Mumię", "Dolinę umarłych". Jej kariera pisarska rozwinęła się do tego stopnia, że mogła zrezygnować z pracy lekarza i całkowicie poświęcić się pisaniu. Według Stephena Kinga jest jedną z najciekawszych autorek swojego gatunku. 

Autor: J.L.Ś.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Prawo krwi - okładka

    Prawo krwi - okładka