V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

Gala finałowa - Mamy Niepodległą!

13 listopada 2018

Wielki dzień za nami! W naszej szkole rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zawsze organizowana jest z tak zwanym "wielkim hukiem", ale z tegorocznymi obchodami niewiele z dotychczasowych akcji może się równać. Rozpoczęliśmy etiudą, przygotowaną, nagraną i zmontowaną przez klasę I e. Za dowodzenie tą operacją odpowiadał Kordian Stąsiek. Etiuda zakończyła się zaśpiewanym i zagranym na żywo utworem, napisanym specjalnie na tę okazję. Piosenkę "Wolność" wykonali: Jakub Nowak (gitara, saksofon, wokal), Natalia Godziło - Godlewska (gitara), Wiktor Dymitrak (pianino).

Z pięknymi utworami wystąpiły także zwycięzczynie szkolnego konkursu Śpiewająco w niepodległość: Laura Sawicz z piosenką "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" oraz Natalia Kruk z pięknym wykonaniem "Wspomnienia".

Było wiele nagród, wzruszeń, ciepłych słów i atmosfery radosnego świętowania. Po Gali na sali gimnastycznej odbył się wernisaż wystawy "Moja wolność" - przygotowanej przez uczniów pod opieką prof. Makowskiego. 

a oto link do naszej niepodległościowej etiudy, przygotowanej przez klasę I e:

https://www.youtube.com/watch?v=-TLRDpqE7vY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2Ncnd3ctJZEuXyP1mDEvNQrs7cY3ozp1FZfu3tCVVpnHAfqz9fde8FxrM

Rozstaliśmy się w atmosferze podniosłej, ale pełnej optymizmu i pogody. Spełnienia marzeń w wolnej Polsce!

Znak Ministra Edukacji Narodowej

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

Autor: J.L.Ś.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Poczet sztandarowy V LO im. Jana Heweliusza w Legnicy

    Poczet sztandarowy V LO im. Jana Heweliusza w Legnicy