Na sportowo

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nadszedł czas podsumowań: III miejsce dziewcząt w ogólnej sportowej klasyfikacji rocznej!

13 czerwca 2019 r. na zaproszenie prezydenta, Tadeusza Krzakowskiego, gościliśmy w ratuszu, gdzie odebraliśmy puchar za osiągnięcia sportowe w siedmiu dyscyplinach. W ogólnej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!:)

w sali sportowej VLO
Mile widziani kibice z transparentami i okrzykami!!
DS
7 czerwca 2019
Przejdź do - Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczne

30 maja 2019 roku,na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody lekkoatletyczne kończące współzawodnictwo Szkół Miasta Legnicy w roku szkolnym 2018/2019, organizowane przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy.
  Naszą szkołę reprezentowało 9 zawodniczek w 6 konkurencjach:skok w dal,pchnięcie kulą,bieg na 100m,400,600 i sztafeta 4x100m
Nasze dziewczęta w łącznej klasyfikacji wywalczyły II miejsce
  Indywidualnie Kamila Gwóżdż zdobyła I miejsce w biegu na 400m,Kornelia Józefowicz III miejsce w pchnięciu kulą,Natalia Kaczuga  II miejsce w biegu na 600m,Natalia Mieleszczenko III miejsce w skoku w dal,Kornelia Kmita III miejsce w biegu na 100m,4x100m-IImiesce(N Kaczuga,K Kmita,K Kubik,P Oleksów)
4 czerwca 2019
DS
Przejdź do - Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

29 maja 2019 roku,na stadionie OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody w piłce plażowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych Mecze rozgrywane były na boiskach trawiastych,w trudnych warunkach atmosferycznych Mimo takich przeciwności,nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pokonały drużyny z innych szkół i wygrały zawody!

Zajęcia na profesjonalnej siłowni

W dniu 28.05.19r. odbyłam z klasą 2B trening siłowy w siłowni World Fitness w Legnicy. Dziewczyny miały okazję zobaczyć jak wygląda trening w profesjonalnej siłowni,omówiłyśmy wspólnie różne metody treningowe i zasady zdrowego odżywiania oraz zachęcałam dziewczyny do tego aby regularnie korzystały z tego typu aktywności fizycznej,gdyż daje ona wiele korzyści dla zdrowia i sylwetki.

29 maja 2019
Agnieszka Żelazna
Przejdź do - SZABLE W DŁOŃ!!! CZAPKI Z GŁÓW!!!

SZABLE W DŁOŃ!!! CZAPKI Z GŁÓW!!!

Kuba Adamczuk, uczeń klasy pierwszej VLO. Uczestnik Pucharu Europy, na 68 miejscu w szermierce. Opowiada o swojej pasji.

5 kwietnia 2019
Wywiad przeprowadziła Natalia Poreda, zdjęcia z prywatnego zbioru Kuby Adamczuka
Przejdź do - Sukces naszych dziewcząt w piłce ręcznej!!!

Sukces naszych dziewcząt w piłce ręcznej!!!

7 marca 2019 r w ramach Licealiady miasta Legnicy zostały rozegrane ostatnie mecze piłki ręcznej dziewcząt.          Uczennice V Liceum po zaciętych i trudnych sytuacjach i kilku rzutach karnych wywalczyły III miejsce.
W naszej reprezentacji 90% składu stanowią uczennice klas pierwszych,więc

13 marca 2019
Przejdź do - BRAWO DZIEWCZYNY!!!

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

15 lutego 2019r odbyły się zawody w tenisie stołowym w ramach Licealiady miasta Legnicy. Naszą szkołę reprezentowały: Karina Kubik i Sandra Wrońska - obie z klasy 1C. Po kilku meczach w grach pojedynczych i deblowych na 8 startujących drużyn nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce. Gratulacje! W przyszłym roku będzie podium!

19 lutego 2019
Przejdź do - Łukasz Sierpina najlepszym zawodnikiem

Łukasz Sierpina najlepszym zawodnikiem

Łukasz Sierpina absolwent V Liceum Ogólnokształcącego reprezentujący obecnie barwy Podbeskidzia Bielko Biała został uzanany za najlepszego zawodnika I ligi w piłce nożnej. Łukasz będąc uczniem naszego liceum reprezentował szkołe w różnych zawodowach sportowych osiągając liczne sukcesy. Jego występy zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Łukaszowi bardzo serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Szczegółowe informacje można przeczytać na  klikając w link

13 grudnia 2018
Przejdź do - Udany debiut naszych szachistów

Udany debiut naszych szachistów

Pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzią, że w szkole powstał klub szachowy. A chociaż istnieje dopiero od miesiąca, to wiął udział w zawodach, w których można mówić o suksesie, ponieważ ulokowali się tuż za podkum. Więcej informacji przygotowanej przez panią profesor Agnieszkę Dolatę poniżej:

4 grudnia 2018
Przejdź do - Brąz dla dziewcząt z V LO - Gratulujemy!!!

Brąz dla dziewcząt z V LO - Gratulujemy!!!

W dniu 27XI 2018r w sali gimnastycznej V LO odbyła się finałowa Licealiada w piłce siatkowej dziewcząt,
Uzyskano następujące wyniki:
28 listopada 2018
Przejdź do - Nauczyciele zdobyli puchar

Nauczyciele zdobyli puchar

W dniu 16 listopada 2018r. w hali Zespołu Szkół Samochodowych odbył się X  Turniej Piłki Nożnej Nauczycieli z okazji Święta Niepodległości.

Nasi nauczycielei zajęli pierwsze miejsce otrzymując okazały puchar.  Reprezentacja nauczycieli pokonała reprezentację Gminy Legnickie Pole i zremisowali z  nauczycielami Zespołu Szkół Samochodowych.

V LO reprezentowali: Krzysztof Kalinka, Krzysztof Makowski, Remigiusz Łochowski, Dariusz Sudoł, Tadeusz Woźny, Artur Gołębiowski, Tomasz Rychlik.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na mecz pokazowy z uczniami VLO.