Jesteś tutaj: Start / Na sportowo

Na sportowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

VII Kaman CUP Legnica w piłce siatkowej amatorów 2018

Nauczyciele i rodzice V LO wzięli udział w turnieju piłki siatkowej amatorów. Reprezentanci V LO z dużym zangażowaniem rozgrywali swoje mecze zdobywając punkty i uznanie organizatorów. W dowód uznania zostali zaproszeni na Mistrzostwa Europy Amatorów w piłce siatkowej Ostrołęka 2018. Pełna relacja i wyniki www.kamanvolley.pl/7kaman-cup-legnica-2018-mistrzostwa-polski-amatorow,414,pl.html

24 maja 2018
Przejdź do - Lekcja samoobrony w V LO

Lekcja samoobrony w V LO

29.05.2018r. odbędą się warsztaty z samoobrony.  Lekcje poprowadzą instruktorzy z Klubu Sztuk Walki "Shodan". Podczas zajęć uczniowie zobaczą:

11 maja 2018
Grzegorz Majewski
Czytaj więcej o: Lekcja samoobrony w V LO
Przejdź do - Z piłką od dziecka

Z piłką od dziecka

Bartłomiej Gulewicz, uczeń klasy maturalnej w V LO. Uznany za najpopularniejszego sportowca gminy Miłkowice opowiada nam o swoim zamiłowaniu do piłki. Zdradził kilka szczegółów ze swojego życia. Mówi czym jest dla niego sport.

Natalia Poreda: Zdobyłeś statuetkę w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca gminy Miłokowice, uzyskałeś aż 37%  głosów. Czy jest to dla ciebie motywacją do dalszego działania i rozwijania się?

27 lutego 2018
Natalia Poreda
Czytaj więcej o: Z piłką od dziecka
Przejdź do - Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!

Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!

W dniach 7,8 i 12 lutego rozegrana zostala licealiada w pilce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w halach zportowych VII LO i SZTiO. Nasza drużynya trafiła do grupy A  i uzyskała następujące wyniki:

 

 

15 lutego 2018
Czytaj więcej o: Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!
Przejdź do - Wielki sukces Pani profesor Agniieszki Dolaty i...naszego ucznia!!! Gratulujemy!!!

Wielki sukces Pani profesor Agniieszki Dolaty i...naszego ucznia!!! Gratulujemy!!!

 Dnia 6 lutego 2018 roku w Hotel'' Sękowski " odbyła się uroczysta gala - SPORTOWY FINAŁ ROKU 2017, w czasie której dokonano podsumowania osiągnięć legnickiego sportu w minionym roku. W czasie tej uroczystości wyróżniono i nagrodzono (w czterech kategoriach): wybitnych sportowców .trenerów.nauczycieli i działaczy sportowych.


Już sama nominacja świadczy o osiągnięciu sporego dorobku w zakresie popularyzacji sportu. W kategorii: NAUCZYCIEL-AKTYWNY ORGANIZATOR SPORTU SZKOLNEGO" wśród 11 wyróżnionych pedagogów nagrodzona została Pani profesor Agnieszka Dolata-nauczyciel wychowania fizycznego w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Pani profesor skromnie powiedziała: "Praca i pomysł - to jednak zasługa wszystkich nauczycieli w naszej szkole"
 
 W kategorii : NAJLEPSZE LEGNICKIE KLUBY SPORTOWE w szkoleniu dzieci i młodzieży '' gdzie nagradzano klub, trenera i zawodnika został wyróżniony nasz uczeń- Wiktor Windak-klasa IC wraz z trenerem Józefem Baściukiem (OSŁ ''STRZELEC" Legnica).

14 lutego 2018
Przejdź do - Sukces naszych w Licealiadzie!!!

Sukces naszych w Licealiadzie!!!

Nasi zdobylil brązowy medal Śmiech To ogrmny sukces, ponieważ za przeciwników mieli szkoły typowo "męskie", gdzie jest dużo więcej grających w piłkę nożną. Co się złożyło na tak ogromny sukces? Praca, talent i zaciętość, sportowa złość. Należy podkreślić, że gra naszych chłopców była niezwykła także i z tego powodu, że grali fair. Jak wszyscy interesujący się sportem wiedzą - taka gra jest rzadkością. Na przełomie miesiąca stycznia i lutego rozegane zostały zawody Licealiady w piłkę nożną chłopców. Nasza drużyna przydzielona została do grupy w VII LO i uzyskała następujące wyniki:

13 lutego 2018
Czytaj więcej o: Sukces naszych w Licealiadzie!!!
Przejdź do - Zacięte pojedynki i sukces naszych dziewcząt w piłce nożnej!!!

Zacięte pojedynki i sukces naszych dziewcząt w piłce nożnej!!!

DZIEWCZYNY-GRATULUJEMY!!!

Dziewczęta przyzwyczaiły nas do sukcesówUśmiech,  a niedawne finały Mistrzostw Legnicy w piłce nożnej, jakie odbyły się 12 stycznia 2018r. pokazały,  że mamy co nieco do powiedzenia na boisku.  Drużyna V LO po zaciętych meczach i walce o trzecie miejsce w rzutach karnych odniosła sukces pokonują swoje rywalki. Kiedy nasze damy tak dzielnie dają w kość swoim przeciwniczkom, powstaje pytanie, czy nasi chłopcy są w stanie je pokonać ?Mrugnięcie Może kiedyś sprawdzimy? Panowie, jak jest? A może się przestraszycie? Na boisku panowaly emocje porównywalne tylko z turniejami, w których startują profesjonalne drużyny. Zacięcie i dobre rady pani profesor Agnieszki Dolaty (opiekunki szkolnej drużyny dziewcząt) pozwoliły na wykrzesanie z dziewcząt poświęcenia, jakie potrzebne było szczególnie w końcówkach rozegranych meczów-o rzutach karnych nie wspominając. Na kolejnych zawodach musimy zdobyć tytul mistrzowski!!!


Skład Zwcięskiej Drużyny:


1 Paulina Gazda
2 Aleksandra Pater
3 Zuzanna Urbaniak
4 Sandra Prych
5 Sylwia Malik
6 Magdalena Korniej
7 Daria Muczyń
8 Anna Klinger

2 lutego 2018

WICEMISTROZSTWO W WIELOBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT V LO

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!! 

30.05.2017 na stadionie miejskim odbył się wielobój lekkoatletyczny. Mimo upału nasze dziewczęta dzielnie walczyły z rywalkami i palącym słońcem. W kategorii dziewcząt startowało 9 szkół (76 dziewcząt). Dziewczyny wystartowały w 6 konkurencjach:

1 czerwca 2017
Czytaj więcej o: WICEMISTROZSTWO W WIELOBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT V LO
Przejdź do - Finał Licealiady Legnicy w piłce siatkowej chłopców

Finał Licealiady Legnicy w piłce siatkowej chłopców

W sali V Liceum Ogólnokształcącego odbyły półfinały i finały w piłce siatkowej chłopców w ramach LICEALIADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA LEGNICY. W pierwszym półfinale I Liceum Ogólnokształcące pokonało 2 : 1 ( 25:13, 16:25, 15:11 ) zespół II Liceum Ogólnokształcącego, a w drugim V Liceum Ogólnokształcące uległo 0 : 2 ( 12:25, 18:25 ) drużynie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

 

29 listopada 2017
Czytaj więcej o: Finał Licealiady Legnicy w piłce siatkowej chłopców
Przejdź do - Final Licealiady siatkówki dziewcząt w V LO

Final Licealiady siatkówki dziewcząt w V LO

W hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego odbył się turniej finałowy licealiady w siatkówce dziewcząt. Mecze były bardzo wyrównane, a momentami stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

20 listopada 2017
Czytaj więcej o: Final Licealiady siatkówki dziewcząt w V LO