Jesteś tutaj: Start / Na sportowo

Na sportowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nauczyciele zdobyli puchar

Nauczyciele zdobyli puchar

W dniu 8.11.2019 r. z okazji Dnia Niepodległości odbyło się w hali Zespołu Szkół Samochodowych spotkanie przyjacielskie w ramach XI Halowego Turnieju Piłki Nożnej Nauczycieli z Okazji Dnia Niepodległości . W meczu wzieli udział nauczyciele ZSS i nauczyciele V LO. Mecz był bardzo emocjonujacy i obfitujący w wiele wspaniałych akcji i bramek. Nasi nauczyciele pokonali drużynę nauczycieli ZSS 9:3.

Reprezentacja V LO grała w skladzie: Krzysztof Kalinka, Grzegorz Lichwa, Michał Grządkowski, Tadeusz Woźny, Piotr Choroszczak, Tomasz Rychlik Artur Gołębiowski, Dariusz Sudoł

Zdjęcia M. Grządkowski

13 listopada 2019
D.S
Przejdź do - Nasz zespół szachowy zdobył brąz!

Nasz zespół szachowy zdobył brąz!

  • W dniu 12.11.2019r. w Klubie Nauczyciela przy ulicy Jordana w Legnicy odbyły się drużynowe Mistrzostwa Legnicy w szachach w ramach Licealiady. Udział wzięło osiem szkół średnich z Legnicy. Drużyna V LO w składzie: Agnieszka Hołowiak (kl.1A), Olaf Rowgiejsza (kl.2A), Michał Turowski (kl.2A), Michał Turzyniecki (kl.2A)  zajęła trzecie miejsce. Warto podkreślić, że  w przeciwieństwie do innych szkół, kółko szachowa działa u nas od niedawna. Tym większe gratulacje należą się naszym medalistom. Dziękujemy Uśmiech
13 listopada 2019
Agnieszka Żelazna
Przejdź do - Trzecie miejsce Piotrka Urbańskiego!

Trzecie miejsce Piotrka Urbańskiego!

1 pażdziernika 2019r. Legnicki Szkolny Związek Sportowy zorganizował na boisku lekkoatletycznym w parku miejskim indywidualne i drużynowe biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła 10 osobową reprezentację dziewcząt i 10 osobową reprezentację chłopców. W kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczką naszej szkoły była Wiktoria Tyza z klasy 1cG a w kategorii chłopców najlepszy był Piotr Urbański z klasy 2a - zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły V miejsce, zwyciężyła drużyna I LO. Chłopcy zajęli VI miejsce przy triumfie ZSEM. Ogółem w zawodach wzięło udział 150 dziewcząt i chłopców ze szkół średnich. Dopisała piękna jesienna pogoda.

3 października 2019
Agnieszka Dolata
Przejdź do - Nadszedł czas podsumowań: III miejsce dziewcząt w ogólnej sportowej klasyfikacji rocznej!

Nadszedł czas podsumowań: III miejsce dziewcząt w ogólnej sportowej klasyfikacji rocznej!

13 czerwca 2019 r. na zaproszenie prezydenta, Tadeusza Krzakowskiego, gościliśmy w ratuszu, gdzie odebraliśmy puchar za osiągnięcia sportowe w siedmiu dyscyplinach. W ogólnej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!:)

18 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Miłośnicy siatkówki!!!

Miłośnicy siatkówki!!!

17 czerwca 2019r (poniedziałek) odbędzie się
SUPER MECZ:
UCZNIOWIE kontra RODZICE I NAUCZYCIELE
Mecz rozpocznie się o godzinie 11 00
w sali sportowej VLO
Mile widziani kibice z transparentami i okrzykami!!
DS
7 czerwca 2019
Przejdź do - Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczne

30 maja 2019 roku,na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody lekkoatletyczne kończące współzawodnictwo Szkół Miasta Legnicy w roku szkolnym 2018/2019, organizowane przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy.
  Naszą szkołę reprezentowało 9 zawodniczek w 6 konkurencjach:skok w dal,pchnięcie kulą,bieg na 100m,400,600 i sztafeta 4x100m
Nasze dziewczęta w łącznej klasyfikacji wywalczyły II miejsce
  Indywidualnie Kamila Gwóżdż zdobyła I miejsce w biegu na 400m,Kornelia Józefowicz III miejsce w pchnięciu kulą,Natalia Kaczuga  II miejsce w biegu na 600m,Natalia Mieleszczenko III miejsce w skoku w dal,Kornelia Kmita III miejsce w biegu na 100m,4x100m-IImiesce(N Kaczuga,K Kmita,K Kubik,P Oleksów)
4 czerwca 2019
DS
Przejdź do - Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

29 maja 2019 roku,na stadionie OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody w piłce plażowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych Mecze rozgrywane były na boiskach trawiastych,w trudnych warunkach atmosferycznych Mimo takich przeciwności,nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pokonały drużyny z innych szkół i wygrały zawody!
Skład drużyny:
Jolanta Dębicka
Julia Rafińska
Karolina Gołębiowska

31 maja 2019
Agnieszka Dolata
Przejdź do - Zajęcia na profesjonalnej siłowni

Zajęcia na profesjonalnej siłowni

W dniu 28.05.19r. odbyłam z klasą 2B trening siłowy w siłowni World Fitness w Legnicy. Dziewczyny miały okazję zobaczyć jak wygląda trening w profesjonalnej siłowni,omówiłyśmy wspólnie różne metody treningowe i zasady zdrowego odżywiania oraz zachęcałam dziewczyny do tego aby regularnie korzystały z tego typu aktywności fizycznej,gdyż daje ona wiele korzyści dla zdrowia i sylwetki.

29 maja 2019
Agnieszka Żelazna
Przejdź do - SZABLE W DŁOŃ!!! CZAPKI Z GŁÓW!!!

SZABLE W DŁOŃ!!! CZAPKI Z GŁÓW!!!

Kuba Adamczuk, uczeń klasy pierwszej VLO. Uczestnik Pucharu Europy, na 68 miejscu w szermierce. Opowiada o swojej pasji.

5 kwietnia 2019
Wywiad przeprowadziła Natalia Poreda, zdjęcia z prywatnego zbioru Kuby Adamczuka
Czytaj więcej o: SZABLE W DŁOŃ!!! CZAPKI Z GŁÓW!!!
Przejdź do - Sukces naszych dziewcząt w piłce ręcznej!!!

Sukces naszych dziewcząt w piłce ręcznej!!!

7 marca 2019 r w ramach Licealiady miasta Legnicy zostały rozegrane ostatnie mecze piłki ręcznej dziewcząt.          Uczennice V Liceum po zaciętych i trudnych sytuacjach i kilku rzutach karnych wywalczyły III miejsce.
W naszej reprezentacji 90% składu stanowią uczennice klas pierwszych,więc

13 marca 2019
Czytaj więcej o: Sukces naszych dziewcząt w piłce ręcznej!!!
Przejdź do - BRAWO DZIEWCZYNY!!!

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

15 lutego 2019r odbyły się zawody w tenisie stołowym w ramach Licealiady miasta Legnicy. Naszą szkołę reprezentowały: Karina Kubik i Sandra Wrońska - obie z klasy 1C. Po kilku meczach w grach pojedynczych i deblowych na 8 startujących drużyn nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce. Gratulacje! W przyszłym roku będzie podium!

19 lutego 2019
Agnieszka Dolata
Przejdź do - Łukasz Sierpina najlepszym zawodnikiem

Łukasz Sierpina najlepszym zawodnikiem

Łukasz Sierpina absolwent V Liceum Ogólnokształcącego reprezentujący obecnie barwy Podbeskidzia Bielko Biała został uzanany za najlepszego zawodnika I ligi w piłce nożnej. Łukasz będąc uczniem naszego liceum reprezentował szkołe w różnych zawodowach sportowych osiągając liczne sukcesy. Jego występy zawsze stały na bardzo wysokim poziomie. Łukaszowi bardzo serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Szczegółowe informacje można przeczytać na  klikając w link

13 grudnia 2018