Jesteś tutaj: Start / Na sportowo

Na sportowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Sukces naszych dziewcząt !!!

Sukces naszych dziewcząt !!!

1pażdziernika 2018 roku rozpoczęło się współzawodnictwo szkół w roku szkolnym 2018/2019. W Parku Miejskim zostały rozegrane Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe. W zawodach brało udział 623 uczniów legnickich szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

10 października 2018
Czytaj więcej o: Sukces naszych dziewcząt !!!

Poznajcie Maksymiliana Lewandowskiego

„Ja sam nie mogę się nazwać jakimś weteranem biegów bo  jestem nadal żółtodziobem, ale naprawdę to co mogę doradzić to tylko to, aby się nie poddawać.”

4 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Poznajcie Maksymiliana Lewandowskiego
Przejdź do - Nasze srebrne dziewczęta!!! Gratulacje!

Nasze srebrne dziewczęta!!! Gratulacje!

W dniu 24 maja 2018r. w ramach licealiady  zostały rozegrane zawody w piłce plażowej dziewcząt. Reprezentacje pięciu szkół grały na boiskach trawiastych,każda drużyna grała w systemie "każdy z każdym",czyli po cztery mecze. Nasze dziewczęta w składzie:  Wiktoria Kania,Jolanta Dębicka, Maja Nagórna uległy tylko drużynie IILO przegrywając w 3 setach 2:1.

31 maja 2018
Agnieszka Dolata
Przejdź do - Ależ biją te nasze dziweczyny...! Fotorelacja z zajęć samoobrony.

Ależ biją te nasze dziweczyny...! Fotorelacja z zajęć samoobrony.

29 maja odbyły się zajęcia z samoobrony. Było zabawnie i sportowo, a to oznacza, że lekcja była lekka i przyjemna. Oby jak najwięcej. Zapraszany do oglądania. Uśmiech

30 maja 2018

VII Kaman CUP Legnica w piłce siatkowej amatorów 2018

Nauczyciele i rodzice V LO wzięli udział w turnieju piłki siatkowej amatorów. Reprezentanci V LO z dużym zangażowaniem rozgrywali swoje mecze zdobywając punkty i uznanie organizatorów. W dowód uznania zostali zaproszeni na Mistrzostwa Europy Amatorów w piłce siatkowej Ostrołęka 2018. Pełna relacja i wyniki www.kamanvolley.pl/7kaman-cup-legnica-2018-mistrzostwa-polski-amatorow,414,pl.html

24 maja 2018
Przejdź do - Lekcja samoobrony w V LO

Lekcja samoobrony w V LO

29.05.2018r. odbędą się warsztaty z samoobrony.  Lekcje poprowadzą instruktorzy z Klubu Sztuk Walki "Shodan". Podczas zajęć uczniowie zobaczą:

11 maja 2018
Grzegorz Majewski
Czytaj więcej o: Lekcja samoobrony w V LO
Przejdź do - Z piłką od dziecka

Z piłką od dziecka

Bartłomiej Gulewicz, uczeń klasy maturalnej w V LO. Uznany za najpopularniejszego sportowca gminy Miłkowice opowiada nam o swoim zamiłowaniu do piłki. Zdradził kilka szczegółów ze swojego życia. Mówi czym jest dla niego sport.

Natalia Poreda: Zdobyłeś statuetkę w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca gminy Miłokowice, uzyskałeś aż 37%  głosów. Czy jest to dla ciebie motywacją do dalszego działania i rozwijania się?

27 lutego 2018
Natalia Poreda
Czytaj więcej o: Z piłką od dziecka
Przejdź do - Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!

Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!

W dniach 7,8 i 12 lutego rozegrana zostala licealiada w pilce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w halach zportowych VII LO i SZTiO. Nasza drużynya trafiła do grupy A  i uzyskała następujące wyniki:

 

 

15 lutego 2018
Czytaj więcej o: Nasi chłopcy znowu nie zawiedli. Sukces w pilce ręcznej!!!
Przejdź do - Wielki sukces Pani profesor Agniieszki Dolaty i...naszego ucznia!!! Gratulujemy!!!

Wielki sukces Pani profesor Agniieszki Dolaty i...naszego ucznia!!! Gratulujemy!!!

 Dnia 6 lutego 2018 roku w Hotel'' Sękowski " odbyła się uroczysta gala - SPORTOWY FINAŁ ROKU 2017, w czasie której dokonano podsumowania osiągnięć legnickiego sportu w minionym roku. W czasie tej uroczystości wyróżniono i nagrodzono (w czterech kategoriach): wybitnych sportowców .trenerów.nauczycieli i działaczy sportowych.


Już sama nominacja świadczy o osiągnięciu sporego dorobku w zakresie popularyzacji sportu. W kategorii: NAUCZYCIEL-AKTYWNY ORGANIZATOR SPORTU SZKOLNEGO" wśród 11 wyróżnionych pedagogów nagrodzona została Pani profesor Agnieszka Dolata-nauczyciel wychowania fizycznego w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Pani profesor skromnie powiedziała: "Praca i pomysł - to jednak zasługa wszystkich nauczycieli w naszej szkole"
 
 W kategorii : NAJLEPSZE LEGNICKIE KLUBY SPORTOWE w szkoleniu dzieci i młodzieży '' gdzie nagradzano klub, trenera i zawodnika został wyróżniony nasz uczeń- Wiktor Windak-klasa IC wraz z trenerem Józefem Baściukiem (OSŁ ''STRZELEC" Legnica).

14 lutego 2018
Przejdź do - Sukces naszych w Licealiadzie!!!

Sukces naszych w Licealiadzie!!!

Nasi zdobylil brązowy medal Śmiech To ogrmny sukces, ponieważ za przeciwników mieli szkoły typowo "męskie", gdzie jest dużo więcej grających w piłkę nożną. Co się złożyło na tak ogromny sukces? Praca, talent i zaciętość, sportowa złość. Należy podkreślić, że gra naszych chłopców była niezwykła także i z tego powodu, że grali fair. Jak wszyscy interesujący się sportem wiedzą - taka gra jest rzadkością. Na przełomie miesiąca stycznia i lutego rozegane zostały zawody Licealiady w piłkę nożną chłopców. Nasza drużyna przydzielona została do grupy w VII LO i uzyskała następujące wyniki:

13 lutego 2018
Czytaj więcej o: Sukces naszych w Licealiadzie!!!
Przejdź do - Zacięte pojedynki i sukces naszych dziewcząt w piłce nożnej!!!

Zacięte pojedynki i sukces naszych dziewcząt w piłce nożnej!!!

DZIEWCZYNY-GRATULUJEMY!!!

Dziewczęta przyzwyczaiły nas do sukcesówUśmiech,  a niedawne finały Mistrzostw Legnicy w piłce nożnej, jakie odbyły się 12 stycznia 2018r. pokazały,  że mamy co nieco do powiedzenia na boisku.  Drużyna V LO po zaciętych meczach i walce o trzecie miejsce w rzutach karnych odniosła sukces pokonują swoje rywalki. Kiedy nasze damy tak dzielnie dają w kość swoim przeciwniczkom, powstaje pytanie, czy nasi chłopcy są w stanie je pokonać ?Mrugnięcie Może kiedyś sprawdzimy? Panowie, jak jest? A może się przestraszycie? Na boisku panowaly emocje porównywalne tylko z turniejami, w których startują profesjonalne drużyny. Zacięcie i dobre rady pani profesor Agnieszki Dolaty (opiekunki szkolnej drużyny dziewcząt) pozwoliły na wykrzesanie z dziewcząt poświęcenia, jakie potrzebne było szczególnie w końcówkach rozegranych meczów-o rzutach karnych nie wspominając. Na kolejnych zawodach musimy zdobyć tytul mistrzowski!!!


Skład Zwcięskiej Drużyny:


1 Paulina Gazda
2 Aleksandra Pater
3 Zuzanna Urbaniak
4 Sandra Prych
5 Sylwia Malik
6 Magdalena Korniej
7 Daria Muczyń
8 Anna Klinger

2 lutego 2018

WICEMISTROZSTWO W WIELOBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT V LO

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!! 

30.05.2017 na stadionie miejskim odbył się wielobój lekkoatletyczny. Mimo upału nasze dziewczęta dzielnie walczyły z rywalkami i palącym słońcem. W kategorii dziewcząt startowało 9 szkół (76 dziewcząt). Dziewczyny wystartowały w 6 konkurencjach:

1 czerwca 2017
Czytaj więcej o: WICEMISTROZSTWO W WIELOBOJU LEKKOATLETYCZNYM DZIEWCZĄT V LO