Artykuły

Przejdź do - ZŁOTE DZIEWCZYNY NIE ZAWODZĄ!!!

ZŁOTE DZIEWCZYNY NIE ZAWODZĄ!!!

I znowu sukces? Jeśli to nudne, to drogie nasze "Złotka", chcemy się tak dalej nudzić Śmiech. Dziękjemy za emocje i dumę, jaką czujemy widząc Wasze  sukcesy - NASZEJ drużyny dziewcząt w piłce nożnej! A oto szczegółowe informacje:

Dzisiejsza strefa, która odbyła się w Lubinie, zakończyła się zwycięstwem naszej szkoły. Wyniki meczów:
ZS nr 2 Lubin 0:0 ZS Głogów
V LO Legnica 2:1 ZS Głogów
ZS nr 2 Lubin 1:1 V LO Legnica
Skład: Katarzyna Pękala, Wiktoria Tyza, Daria Muczyń, Oliwia Jurkiewicz, Sandra Kaśczyszyn, Dafne Peoglu, Sandra Prych, Zuzanna Urbaniak, Sandra Wrońska
Wielkie gratulacje dla dziewczyn ponieważ to wydarzenie historyczne dla naszej szkoły.
Wielkie podziękowania również należą się Pani Profesor Agnieszce Dolacie za przygotowanie oraz wsparcie drużyny! ❤️

No i...Gratulacje!!!

6 marca 2020
Przejdź do - KOLEJNY SUKCES HALOWYCH PIŁKAREK NOŻNYCH!!

KOLEJNY SUKCES HALOWYCH PIŁKAREK NOŻNYCH!!

Wczoraj 4 lutego 2020 r Reprezentacja V LO brała udział w kolejnych eliminacjach w piłce nożnej,czyli w podstrefie legnickiej.
Po dwóch meczach-z Jaworem 8:1 i Złotoryją 2:1 nasze  dziewczyny  weszły   na  1 miejscu do 1/2 Mistrzostw Dolnego Śląska.

Skład reprezentacji
Kaśczyszyn Sandra, Krawiec Hanna, Peoglu Dafne, Pękala Kasia, Prych Sandra, Tyza Wiktoria, Urbaniak Zuzia, Wrońska Sandra, Muczyń Daria.

Kolejne mecze odbędą się w hali RCS w Lubinie w marcu 2020 r

Gratulacje!!!

5 lutego 2020
Agnieszka Dolata
Przejdź do - Zawody tenisa stołowego

Zawody tenisa stołowego

31 stycznia 2020 r w Zespole Szkół Budowlanych odbył się międzyszkolny turniej tenisa stołowego. Mecze dziewcząt rozgrywane były w dwóch grupach (8 szkół),z każdej grupy do finału awansowały 2 szkoły. Nasze reprezentantki- Sandra Wrońska(2C)                                            i Daria Muczyń(3B),po trudnych i zaciętych meczach finałowych zajęły 4 miejsce.

Nauczyciele zdobyli puchar

W dniu 8.11.2019 r. z okazji Dnia Niepodległości odbyło się w hali Zespołu Szkół Samochodowych spotkanie przyjacielskie w ramach XI Halowego Turnieju Piłki Nożnej Nauczycieli z Okazji Dnia Niepodległości . W meczu wzieli udział nauczyciele ZSS i nauczyciele V LO. Mecz był bardzo emocjonujacy i obfitujący w wiele wspaniałych akcji i bramek. Nasi nauczyciele pokonali drużynę nauczycieli ZSS 9:3.

Reprezentacja V LO grała w skladzie: Krzysztof Kalinka, Grzegorz Lichwa, Michał Grządkowski, Tadeusz Woźny, Piotr Choroszczak, Tomasz Rychlik Artur Gołębiowski, Dariusz Sudoł

Zdjęcia M. Grządkowski

13 listopada 2019
D.S
Przejdź do - Nasz zespół szachowy zdobył brąz!

Nasz zespół szachowy zdobył brąz!

• W dniu 12.11.2019r. w Klubie Nauczyciela przy ulicy Jordana w Legnicy odbyły się drużynowe Mistrzostwa Legnicy w szachach w ramach Licealiady. Udział wzięło osiem szkół średnich z Legnicy. Drużyna V LO w składzie: Agnieszka Hołowiak (kl.1A), Olaf Rowgiejsza (kl.2A), Michał Turowski (kl.2A), Michał Turzyniecki (kl.2A)  zajęła trzecie miejsce. Warto podkreślić, że  w przeciwieństwie do innych szkół, kółko szachowa działa u nas od niedawna. Tym większe gratulacje należą się naszym medalistom. Dziękujemy Uśmiech
Agnieszka Żelazna
Przejdź do - Trzecie miejsce Piotrka Urbańskiego!

Trzecie miejsce Piotrka Urbańskiego!

1 pażdziernika 2019r. Legnicki Szkolny Związek Sportowy zorganizował na boisku lekkoatletycznym w parku miejskim indywidualne i drużynowe biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła 10 osobową reprezentację dziewcząt i 10 osobową reprezentację chłopców. W kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczką naszej szkoły była Wiktoria Tyza z klasy 1cG a w kategorii chłopców najlepszy był Piotr Urbański z klasy 2a - zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły V miejsce, zwyciężyła drużyna I LO. Chłopcy zajęli VI miejsce przy triumfie ZSEM. Ogółem w zawodach wzięło udział 150 dziewcząt i chłopców ze szkół średnich. Dopisała piękna jesienna pogoda.

3 października 2019
Przejdź do - Nadszedł czas podsumowań: III miejsce dziewcząt w ogólnej sportowej klasyfikacji rocznej!

13 czerwca 2019 r. na zaproszenie prezydenta, Tadeusza Krzakowskiego, gościliśmy w ratuszu, gdzie odebraliśmy puchar za osiągnięcia sportowe w siedmiu dyscyplinach. W ogólnej klasyfikacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!:)

w sali sportowej VLO
Mile widziani kibice z transparentami i okrzykami!!
DS
7 czerwca 2019
Przejdź do - Zawody lekkoatletyczne

Zawody lekkoatletyczne

30 maja 2019 roku,na stadionie lekkoatletycznym OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody lekkoatletyczne kończące współzawodnictwo Szkół Miasta Legnicy w roku szkolnym 2018/2019, organizowane przez Legnicki Szkolny Związek Sportowy.
  Naszą szkołę reprezentowało 9 zawodniczek w 6 konkurencjach:skok w dal,pchnięcie kulą,bieg na 100m,400,600 i sztafeta 4x100m
Nasze dziewczęta w łącznej klasyfikacji wywalczyły II miejsce
  Indywidualnie Kamila Gwóżdż zdobyła I miejsce w biegu na 400m,Kornelia Józefowicz III miejsce w pchnięciu kulą,Natalia Kaczuga  II miejsce w biegu na 600m,Natalia Mieleszczenko III miejsce w skoku w dal,Kornelia Kmita III miejsce w biegu na 100m,4x100m-IImiesce(N Kaczuga,K Kmita,K Kubik,P Oleksów)
4 czerwca 2019
DS
Przejdź do - Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

Mistrzynie z naszej szkoly: Jola, Jula i Karolka -dziękujemy !!!

29 maja 2019 roku,na stadionie OSiR w Parku Miejskim odbyły się zawody w piłce plażowej dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych Mecze rozgrywane były na boiskach trawiastych,w trudnych warunkach atmosferycznych Mimo takich przeciwności,nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pokonały drużyny z innych szkół i wygrały zawody!