V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

szkolne

Artykuły

Przejdź do - SLOW/FAST - konkurs filmowy

SLOW/FAST - konkurs filmowy

Konkursy. konkursy i do wygrania atrakcyjne n agrody! Zamiast nudzić się w domu, spróbuj swoich sił - nie musisz byćuczniem klasy medialnej:)

 
i link do facebookowej strony organizatora, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne wskazówki i dokumenty. Powodzenia i dobrych prac!
7 stycznia 2021
J.L.Ś.
Przejdź do - NOC BIOLOGÓW 2021

NOC BIOLOGÓW 2021

Już jutro -8 stycznia- NOC BIOLOGÓW 2021. Wiele uczelni w kraju oferuje udział w bardzo ciekawych wykładach, pokazach, warsztatach i seminariach. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych uczniów i nie tylko ☺️ szczególnie z bio-chemów, ale nie tylko ☺️...

7 stycznia 2021
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: NOC BIOLOGÓW 2021
Przejdź do - Czas trudny, ale święta zawsze są świętami

Czas trudny, ale święta zawsze są świętami

Dordzy uczniowie, rodzice, nasi współpracownicy,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym roku inne niż zwykle. Bardziej przypominać nam będą święta, jakie przeżywali nasi rodzice, dziadkowie w czasie stanu wojennego czy nawet wojny. Jednak skoro wtedy, w czasie dużo trudniejszym od dzisiejszego można było się uśmiechać, to tym bardziej teraz. Czego życzyć w te dni? Pogody ducha, zdrowia - byśmy się trzymali z daleka od problemów przynoszonych przez wszystkie choroby. I te nowe, i te bardziej "oswojone". Pieniędzy? Jeśli ktoś ich pragnie, to tak Uśmiech. Szczęścia - ono zawsze jest potrzebne, często liczymy na nie, by nam się coś "udało". Jednak najbardziej życzymy Wam uśmiechu, radości, co to pozwala życzliwie spojrzeć na drugiego człowieka, może pomóc mu w jego problemach. Życzliwość jest tym, co chyba jest teraz najbardziej w cenie. Zamknięci w swoich miejscach zamieszkania i pracy, nie możemy wyjechać, by odreagować nasze drobne i większe problemy. Musimy być na miejscu tu i teraz. Pamiętajmy, że osoba obok nas też  ma kłopoty, też gorsze i lepsze dni. Bądźmy życzliwi.  Jeśli będziemy dla niej życzliwi, ona będzie dla nas. Uśmiech niewiele kosztuje, dajmy go sobie nawzajem. To dzisiaj najcenniejszy dar, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. My uśmiechamy się do Was, Wy do innych, a do wszystkich nas Mikołaj, który stara się dostać do nas przez komin  Uśmiech I nie może zabraknąć tradycyjnego: WESOŁYCH ŚWIĄT!!! I by następne były "zwyczajne".

dyr. Piotr Niemiec

wicedyr. Ewa Bońdos

 

22 grudnia 2020
Przejdź do - 102 rocznica odzysklania niepodległości przez Polskę

102 rocznica odzysklania niepodległości przez Polskę

O niepodległości można pisać prozą, wierszem, śpiewać, rozmawiać i dyskutować. Ale przede wszystkim trzeba się tą niepodległością i wolnością cieszyć i doceniać, choć raz w roku, w dniu Urodzin Polski, zalety życia w kraju wolnym, bez okupacji. Uczniowie naszej szkoły zachęcają do obejrzenia krótkiego filmu. ❤️????????

https://www.facebook.com/VLOLegnica/videos/709515973274275/

11 listopada 2020
J.L.Ś.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

                                                                                                                 Wrocław 2020-10-26

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba  dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br.  przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

4 listopada 2020
Czytaj więcej o: List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
Przejdź do - NAUCZANIE ZDALNE

NAUCZANIE ZDALNE

Od wtorku, 20.20.2020 r., nasza szkoła, tak jak wszystkie inne szkoły ponadpodstawowe w Legnicy, przechodzi w tryb nauczania zdalnego. W takiej formie pracować będziemy do 6.11.2020 r.  Pracujemy w oparciu o Microsoft Teams. Wszyscy uczniowie mają konta założone przez wychowawców prewencyjnie, już na początku września. Łączymy się na lekcjach  każego przedmiotu, bardzo przyjemnie jest wówczas, gdy także uczniowie mają włączone kamery. daje to namiastkę spotkania "twarzą w twarz", chociaż zdalnie. Poniżej linki do informacji na stronie UM Legnica

https://portal.legnica.eu/aktualnosci/od-poniedzialku-szkoly-srednie-na-nauczaniu-zdalnym,16017,1,6.html

19 października 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Życzenia od Dyrekcji V LO dla wszystkich pracowników

Życzenia od Dyrekcji V LO dla wszystkich pracowników

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza.
Dziękujemy za trud podejmowany każdego dnia oraz życzymy, aby Państwa aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie u uczniów i ich rodziców.  Niech podejmowany trud będzie dla Państwa źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Dyrekcja V LO w Legnicy
Ewa Bońdos
Piotr Niemiec

14 października 2020
Piotr Niemiec i Ewa Bońdos
Przejdź do - Życzenie od Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenie od Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Prezydent Legnicy, pan Tadeusz Krzakowski przekazuje zyczenia dla wszystkich pracowników szkoły. Życzenia w załączniku.

14 października 2020
Tadeusz Krzakowski
Przejdź do - ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW V LO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW V LO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Szkoły,

          Dziękujemy WAM serdecznie  za trud wkładany w kształcenie i wychowanie naszej szkolnej młodzieży,  zwłaszcza że to nie łatwa praca, a staracie się wykonywać ją Państwo   z zaangażowaniem i działaniem na rzecz rozwoju całej szkoły.

Życzymy satysfakcji z pracy,  wytrwałości w odkrywaniu talentów i uzdolnień  u każdego ucznia i umiejętności ujrzenia ich przez niego samego,  dumy z sukcesów oraz twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań, które przed Państwem.

Niech wiedza, pasja i doświadczenie spotykają się z uznaniem oraz szacunkiem ucznia i jego rodziców, a także pracodawcy.

Życzymy Państwu wielu osiągnięć zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

 W imieniu wszystkich Rodziców, uczniów V LO w Legnicy

Prezydium Rady Rodziców

13 października 2020
Przejdź do - Kolejny sportowy sukces!

Kolejny sportowy sukces!

Mamy powody do dumy! Agnieszka Górska, uczennica klasy II C, wygrała w MIstrzostwach Powiatu Jaworskiego w Kolarstwie Górskim! Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach terenowych. Gratulujemy podium!:)

8 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Kolejny sportowy sukces!
Przejdź do - Zajęcia wychowania fizycznego

Zajęcia wychowania fizycznego

Aura jeszcze sprzyja, więc część zajęć wychowania fizycznego może odbywać się nadal na boisku. W V LO to nie tylko piłka, skrzynia i przewroty:) Zobaczcie sami! Oto krótka fotorelacja  z zajęć wychowania fizycznego - klasa 3c i prof. Michał Pasiecznik:) Gratulujemy kondycji!

6 października 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Wszystkiego najlepszego!

Wszystkiego najlepszego!

Kochani Chłopcy!

Z okazji Waszego święta życzymy Wam spełnienia marzeń, samych sukcesów, radości i słodkości! Jesteście najlepszymi Chłopakami:)

Dziewczyny:)

30 września 2020