V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

Samorząd Uczniowski

Artykuły

Przejdź do - Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Kochani! W imieniu całej społeczności szkolnej witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2020/2021. Szczególnie gorąco witamy Was - Pierwszoklasiści:) Szczególne warunki nauki i pracy, maseczki na korytarzach zmienią  nieco obraz zwyczajnej przerwy, ale nie zakłócą zapewne naszych dobrych nastrojów i optymizmu, z jakim rozpoczynamy ten nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim sukcesów, wielkich odkryć i szczególnych osiągnięć, a nauczycielom tego, by mogli być z nas dumni:)

1 września 2020
Przejdź do - Połamania piór!

Połamania piór!

Kochani Maturzyści!

Z całego serca życzymy Wam, aby ten ważny egzamin stał się początkiem dobrej, dorosłej drogi edukacyjnej. Życzymy wysokich wyników, dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia.

Samorząd Uczniowski V LO

8 czerwca 2020
J.L.Ś.

5 powodów, dla których warto wybrać V LO!

Dziś mamy dla Was filmową odpowiedż na pytanie, dlaczego warto wybrać V LO:) życzymy przyjemnego odbioru!

 

uczniowie V LO

19 maja 2020
J.L.Ś.

Kwitną kasztany

Kochani Absolwenci! Dziś powinniście rozpoczynać te najważniejsze w życiu egzaminy - maturę. Jesteście jednak wielkimi szczęściarzami, bo macie na przygotowanie cały miesiąc więcej:) Abyście mieli jeszcze lepszą motywację i chęci, chcieliśmy powiedzieć Wam kilka słów od nas, uczniów I i II klas V LO:)

4 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Nowy Rzecznik Praw Ucznia

Nowy Rzecznik Praw Ucznia

Kadencja Rzecznika Praw Ucznia jest w naszej szole związana z kadencją całego SU. Znamy już skład nowego SU, a od dzisiaj także nowego Rzecznika Praw Ucznia w V LO!

5 marca 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Nowy Rzecznik Praw Ucznia
Przejdź do - Wyniki wyborów do SU w V LO

Wyniki wyborów do SU w V LO

31 stycznia 2020 r. wybraliśmy nową Przewodniczącą Szkoły:)

1 lutego 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Wyniki wyborów do SU w V LO
Przejdź do - Mikołaj w V LO:)

Mikołaj w V LO:)

Wszyscy uczniowie V LO byli super grzeczni cały rok! I dlatego to nas właśnie w pierwszej kolejności odwiedził święty Mikołaj i jego pomocnicy:) Było sporo śmiechu i zabway oraz mnóstwo słodkości! i jak zazwyczaj u nas - było też muzycznie i śpiewająco:) Dziękujemy wszystkim Elfom i Mikołajom:)

6 grudnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Wyniki prawyborów w V LO

Wyniki prawyborów w V LO

Możemy już opublikować wyniki prawyborów w V LO. Nasza akcja odbyła się w środę, wszyscy zainteresowani mogli oddać głosy w lokalu wyborczym (Różowa Sala) od rana do 13:30. W składzie Szkolnej Komisji Wyborczej pracowali: Bartosz Rybczyński (Przewodniczący KOmisji), Ola Dobrowolska (Zastępca), Członkowie Komisji: Sandra Prych, Szymon Prus, Natan Gołuch, Aneta Wiatr, Kornelia Kmita, Natalia Mieleszczenko. Fotoreportaż z prawyborów przygotowały: NIkola Piotrowska, Agnieszka Szczęśna, Aleksandra Kowalska.  Dziękujemy wszystkim za pracę i aktywną postawę. A oto wyniki prawyborów w naszej szkole:

Liczba uprawnionych do głosowania 590 (100%)

Liczba oddanych głosów 352  (59. 6%)

w tym ważnych 345 (58,4 %)

nieważnych 7 (1,18%)

FREKWENCJA WYBORCZA:  59,6%

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 19 głosów (5,3%)

KW Prawo i Sprawiedliwość  - 35 głosów (9.9%)

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej  - 181 głosów (51, 4%)

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość -  56 głosów (15,9%)

KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 67 głosów (19%)

KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy - 6 głosów (1,7%)

14 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - "Młodzi głosują" w V LO

"Młodzi głosują" w V LO

Wybory to Twoja sprawa!

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostali przeszkoleni do udziału w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują" w trakcie dwudniowego, wyjazdowego szkolenia i teraz pełni werwy i energii mogą podzielić się wiedzą i zorganizować prawybory szkolne. W naszej szkole prawybory parlamentarne odbędą się we środę, w godzinach 9:00 - 12:00.

Program „Młodzi Głosują+” jest realizowany w ramach projektu nr POWR.03.01.00-00-T065/18 pt. „Aktywizacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych”, zwanym dalej Projektem. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III: Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

7 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

Tegoroczne ślubowanie klas I było naprawdę imponującą uroczystością. Pełna sala, wszystkie miejsca zajęte, pełne trybuny, uroczysty nastrój - w takich okolicznościach wyróznieni do ślubowania uczniowie tzw. podwójnego rocznika składali ślubowanie w imieniu swoich klas. Wszystkich klas I w naszej szkole jest w tym roku 10, czyli nieco ponad 300 uczniów. Piękne, powitalne przemówienie p. dyrektora, Piotra Niemca a później muzyczny duet Jakuba i Wiktora uświetniły to wydarzenie, które z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć. Dziękujemy wszystkim za obecność, właściwe stroje i przede wszystkim wysoką kulturę osobistą.

7 września 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Otrzęsiny pierwszaków w V LO

Otrzęsiny pierwszaków w V LO

Tegoroczny nabór do klas pierwszych był ogromny. W 10 klasach (5 klas po szkole podstawowej i 5 klas po gimnazjum) jest łącznie niemal 300 uczniów. Zorganizowanie integracji i otrzęsin stanowiło spore wyzwanie, ale nie ma takiego zadania, z którym nie poradziliby sobie szkolni aktywiści i Samorząd Uczniowski. Klasami pierwszymi zaopiekowali się starsi uczniowie, wyjątkowo nawet klasy III brały udział w zabawach i wspólnych zmaganiach integracyjno - rozweselających. A zabawy i konkurencje były przeróżne: łamigłówki matematyczne, zadania szpiegowskie, aktorskie, wokalne a nawet... cukiernicze!. Kto nie był, niech żałuje. Kto był, widział, organizował - dziękujemy. A dla wszystkich krótka fotorelacja:)

Pierwszaki - witamy w murach V LO!:)

6 września 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Szkolny kiermasz podręczników

Szkolny kiermasz podręczników

Tradycją V Liceum jest organizacja w pierwszy piątek każdego nowego roku szkolnego kiermaszu podręczników. Podtrzymującobyczaje zorganizowaliśmy kiermasz właśnie dzisiaj, uatrakcyjniając ten dzień integracyjny szkoły zajęciami i otrzęsinowymi zabawami dla pierwszaków.  Pogoda dopisała wspaniale, kupujących i sprzedających było jak zawsze mnóstwo. Już o 11:30 zaczniemy zajęcia integracyjne i otrzęsiny klas I. A oto krótka fotorelacja z kiermaszu:)

6 września 2019
J.L.Ś.