V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średniaStrona główna

Witamy na naszej stronie

Zapraszamy Uśmiech

 

Z ostaniej chwili ...

Powiększ zdjęcie grafika%20ze%20strony%20https://pl.depositphotos.com/vector-images/nauki-zdalnej.html

NAUCZANIE ZDALNE

Od wtorku, 20.20.2020 r., nasza szkoła, tak jak wszystkie inne szkoły ponadpodstawowe w Legnicy, przechodzi w tryb nauczania zdalnego. W takiej formie pracować będziemy do 6.11.2020 r.  Pracujemy w oparciu o Microsoft Teams. Wszyscy uczniowie mają konta założone przez wychowawców prewencyjnie, już na początku września. Łączymy się na lekcjach  każego przedmiotu, bardzo przyjemnie jest wówczas, gdy także uczniowie mają włączone kamery. daje to namiastkę spotkania "twarzą w twarz", chociaż zdalnie. Poniżej linki do informacji na stronie UM Legnica

https://portal.legnica.eu/aktualnosci/od-poniedzialku-szkoly-srednie-na-nauczaniu-zdalnym,16017,1,6.html

19 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: NAUCZANIE ZDALNE
Powiększ zdjęcie Kwiaty

Życzenia od Dyrekcji V LO dla wszystkich pracowników

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najlepsze życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza.
Dziękujemy za trud podejmowany każdego dnia oraz życzymy, aby Państwa aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie u uczniów i ich rodziców.  Niech podejmowany trud będzie dla Państwa źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Dyrekcja V LO w Legnicy
Ewa Bońdos
Piotr Niemiec

14 października 2020
Piotr Niemiec i Ewa Bońdos
Czytaj więcej o: Życzenia od Dyrekcji V LO dla wszystkich pracowników
Powiększ zdjęcie Życzenia%20Prezydenta%20Legnicy

Życzenie od Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Prezydent Legnicy, pan Tadeusz Krzakowski przekazuje zyczenia dla wszystkich pracowników szkoły. Życzenia w załączniku.

14 października 2020
Tadeusz Krzakowski
Czytaj więcej o: Życzenie od Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Powiększ zdjęcie Dzień%20Edukacji%20Narodowej

ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW V LO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Szkoły,

          Dziękujemy WAM serdecznie  za trud wkładany w kształcenie i wychowanie naszej szkolnej młodzieży,  zwłaszcza że to nie łatwa praca, a staracie się wykonywać ją Państwo   z zaangażowaniem i działaniem na rzecz rozwoju całej szkoły.

Życzymy satysfakcji z pracy,  wytrwałości w odkrywaniu talentów i uzdolnień  u każdego ucznia i umiejętności ujrzenia ich przez niego samego,  dumy z sukcesów oraz twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań, które przed Państwem.

Niech wiedza, pasja i doświadczenie spotykają się z uznaniem oraz szacunkiem ucznia i jego rodziców, a także pracodawcy.

Życzymy Państwu wielu osiągnięć zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym.

 W imieniu wszystkich Rodziców, uczniów V LO w Legnicy

Prezydium Rady Rodziców

13 października 2020
Czytaj więcej o: ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW V LO Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
Powiększ zdjęcie Agnieszka%20Górska

Kolejny sportowy sukces!

Mamy powody do dumy! Agnieszka Górska, uczennica klasy II C, wygrała w MIstrzostwach Powiatu Jaworskiego w Kolarstwie Górskim! Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach terenowych. Gratulujemy podium!:)

8 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Kolejny sportowy sukces!
Powiększ zdjęcie %203c%20i%20prof.%20Michał%20Pasiecznik

Zajęcia wychowania fizycznego

Aura jeszcze sprzyja, więc część zajęć wychowania fizycznego może odbywać się nadal na boisku. W V LO to nie tylko piłka, skrzynia i przewroty:) Zobaczcie sami! Oto krótka fotorelacja  z zajęć wychowania fizycznego - klasa 3c i prof. Michał Pasiecznik:) Gratulujemy kondycji!

6 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Zajęcia wychowania fizycznego
Powiększ zdjęcie zdjęcie

Wszystkiego najlepszego!

Kochani Chłopcy!

Z okazji Waszego święta życzymy Wam spełnienia marzeń, samych sukcesów, radości i słodkości! Jesteście najlepszymi Chłopakami:)

Dziewczyny:)

30 września 2020
Czytaj więcej o: Wszystkiego najlepszego!
Powiększ zdjęcie Mateusz%20Krukiewicz%20z%20dużyną

Sukces Matesza Krukiewicza i Adriana Cichonia

Mateusz Krukiewicz, uczeń IIC i   Adrian Cichoń uczeń klasy 1A zdobyli z drużyną złoty medal w piłce ręcznej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zamościu. Drużyna Mateusza i Adriana pokonała 15 innych zespołów z całej Polski, nie przegrywająć ani jednego meczu! W finale Dolnoślązacy pokonali kadrę Małopolski 39:32. Ostatnie punkty w meczu zdobył Mateusz. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

17 września 2020
M.M.
Czytaj więcej o: Sukces Matesza Krukiewicza i Adriana Cichonia

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców

Szanowni Państwo!


Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów.
Proszę o konsekwencję i wytrwałość w stosowaniu się do zasad sanitarnych (w szczególności częste mycie i dezynfekowanie rąk; zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe; noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane). Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory - kontaktuję się telefonicznie z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore - kontaktuję się telefonicznie z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki).
Zachęcam do odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, strony te są bogatym źródłem aktualnych i wiarygodnych informacji, dostarczają zainteresowanym użytecznej wiedzy. W ważnych sprawach i z problemami, które z różnych powodów nie są rozwiązywane w szkole, przedszkolu czy placówce, proszę o kontakt z pracownikami Kuratorium Oświaty zarówno we Wrocławiu, jak i w Delegaturach Kuratorium w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.
Z powodu pandemii koronawirusa preferowany jest kontakt telefoniczny i e-mailowy.
Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się - bądźmy razem!


Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty

16 września 2020
Czytaj więcej o: List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców
Powiększ zdjęcie zdjęcie

Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Kochani! W imieniu całej społeczności szkolnej witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2020/2021. Szczególnie gorąco witamy Was - Pierwszoklasiści:) Szczególne warunki nauki i pracy, maseczki na korytarzach zmienią  nieco obraz zwyczajnej przerwy, ale nie zakłócą zapewne naszych dobrych nastrojów i optymizmu, z jakim rozpoczynamy ten nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim sukcesów, wielkich odkryć i szczególnych osiągnięć, a nauczycielom tego, by mogli być z nas dumni:)

1 września 2020
Czytaj więcej o: Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Zebrania z Rodzicami

Ze względu na szczególną sytuację i konieczność zachowania społecznego dystansu zebrania z Rodzicami będą odbywały się na sali gimnastycznej. Każde spotkanie planowane jest na 45 minut, po których następuje przerwa, niezbędna na wietrzenie i dezynfekcję pomieszczenia. Harmonogram spotkań dla poszczególnych klas wygląda następująco:

1 września 2020
Czytaj więcej o: Zebrania z Rodzicami