V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średniaStrona główna

Witamy na naszej stronie

Zapraszamy Uśmiech

 

Z ostaniej chwili ...

Powiększ zdjęcie skiba

SLOW/FAST - konkurs filmowy

Konkursy. konkursy i do wygrania atrakcyjne n agrody! Zamiast nudzić się w domu, spróbuj swoich sił - nie musisz byćuczniem klasy medialnej:)

 
i link do facebookowej strony organizatora, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne wskazówki i dokumenty. Powodzenia i dobrych prac!
7 stycznia 2021
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: SLOW/FAST - konkurs filmowy
Powiększ zdjęcie noc%20bioogów

NOC BIOLOGÓW 2021

Już jutro -8 stycznia- NOC BIOLOGÓW 2021. Wiele uczelni w kraju oferuje udział w bardzo ciekawych wykładach, pokazach, warsztatach i seminariach. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych uczniów i nie tylko ☺️ szczególnie z bio-chemów, ale nie tylko ☺️...

7 stycznia 2021
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: NOC BIOLOGÓW 2021
Powiększ zdjęcie Życzenia%20Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia, niech te święta będą wypełnione radością a magiczna moc wigilijnego wieczora, przyniesie spokój i wytchnienie od codziennych obowiązków. Życzymy pięknych chwil w gronie najbliższych i rodzinnego ciepła,

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzymy na każdy dzień dużo zdrowia, uśmiechu i radości.

Niech rok 2021 będzie pełen optymizmu oraz pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

                                                                                      Rada Rodziców

23 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Życzenia Świąteczne
Powiększ zdjęcie zdjęcie%20świąteczne

Wesołych świąt i udanych ferii!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim zdrowia, spokoju i wytchnienia od codzienności. Niech w Nowym Roku spełnią się Wasze plany i zamiary! Odpocznijcie też dobrze w czasie ferii - to jedyna taka szansa przed baaaardzo długim drugim semestrem. Do zobaczenia w 2021!

Samorząd Uczniowski

22 grudnia 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Wesołych świąt i udanych ferii!
Powiększ zdjęcie Święty%20Mikołaj

Czas trudny, ale święta zawsze są świętami

Dordzy uczniowie, rodzice, nasi współpracownicy,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym roku inne niż zwykle. Bardziej przypominać nam będą święta, jakie przeżywali nasi rodzice, dziadkowie w czasie stanu wojennego czy nawet wojny. Jednak skoro wtedy, w czasie dużo trudniejszym od dzisiejszego można było się uśmiechać, to tym bardziej teraz. Czego życzyć w te dni? Pogody ducha, zdrowia - byśmy się trzymali z daleka od problemów przynoszonych przez wszystkie choroby. I te nowe, i te bardziej "oswojone". Pieniędzy? Jeśli ktoś ich pragnie, to tak Uśmiech. Szczęścia - ono zawsze jest potrzebne, często liczymy na nie, by nam się coś "udało". Jednak najbardziej życzymy Wam uśmiechu, radości, co to pozwala życzliwie spojrzeć na drugiego człowieka, może pomóc mu w jego problemach. Życzliwość jest tym, co chyba jest teraz najbardziej w cenie. Zamknięci w swoich miejscach zamieszkania i pracy, nie możemy wyjechać, by odreagować nasze drobne i większe problemy. Musimy być na miejscu tu i teraz. Pamiętajmy, że osoba obok nas też  ma kłopoty, też gorsze i lepsze dni. Bądźmy życzliwi.  Jeśli będziemy dla niej życzliwi, ona będzie dla nas. Uśmiech niewiele kosztuje, dajmy go sobie nawzajem. To dzisiaj najcenniejszy dar, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. My uśmiechamy się do Was, Wy do innych, a do wszystkich nas Mikołaj, który stara się dostać do nas przez komin  Uśmiech I nie może zabraknąć tradycyjnego: WESOŁYCH ŚWIĄT!!! I by następne były "zwyczajne".

dyr. Piotr Niemiec

wicedyr. Ewa Bońdos

 

22 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Czas trudny, ale święta zawsze są świętami
Powiększ zdjęcie kot

Mikołaj dla czworonogów

Kochani! W tym roku także zwierzaki zasłużyły na prezent od Mikołaja:) Pomagamy lokalnie i zdecydowaliśmy o pomocy dla  Legnickiego SOS dla Zwierząt "Psiakot" . Psiakot powstał we wrześniu 2015 r. dla wspierania karmą zwierząt będących w potrzebie, przede wszystkim legnickich kocich bezdomniaków. Ze względu na to, że są to małe zwierzaki, potrzebne jest specjalne mleko, a przede wszystkim leki i pieniądze na opiekę weterynaryjną. Pandemia uniemożliwia zbiórkę produktów, dlatego też otwieramy zrzutkę - wrzućcie swój grosz dla zwierzaka, idzie zima..

https://zrzutka.pl/fb6vb7

 

pozdrawiamy, SU

20 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Mikołaj dla czworonogów
Powiększ zdjęcie zdjęcie

102 rocznica odzysklania niepodległości przez Polskę

O niepodległości można pisać prozą, wierszem, śpiewać, rozmawiać i dyskutować. Ale przede wszystkim trzeba się tą niepodległością i wolnością cieszyć i doceniać, choć raz w roku, w dniu Urodzin Polski, zalety życia w kraju wolnym, bez okupacji. Uczniowie naszej szkoły zachęcają do obejrzenia krótkiego filmu. ❤️????????

https://www.facebook.com/VLOLegnica/videos/709515973274275/

11 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: 102 rocznica odzysklania niepodległości przez Polskę
Powiększ zdjęcie kropla

V Liceum Ogólnokształcące wspiera akcję krwiodawstwa!

24 listopada, pod koleżeńską dla nas szkołą - 1LO, odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy całą społeczność Naszej szkoły do dołączenia i wsparcia tak ważnego wydarzenia, jakim jest oddanie krwi! Zachęcamy do rejestrowania się pod podanym numerem! ???? Każdy ma coś, co może dać innym! ❤️
 
 
https://facebook.com/events/s/akcjakrwiodawstwa-pod-pierwsz/368497271025846/?ti=icl
9 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: V Liceum Ogólnokształcące wspiera akcję krwiodawstwa!
Powiększ zdjęcie KOLAŻ

STARTUJEMY Z BLUZAMI!

W tym roku bluzy oraz inne szkolne gadżety możecie kupić bezpośrednio na stronie internetowej, do której link zamieszczony jest poniżej! ⬇️ Przy zaznaczeniu przesyłki do szkoły, będziecie mogli odebrać swoje zamówienie za darmo! ✅
Zamównienia możecie składać do niedzieli (22.11). Do wyboru macie bluzy, skarpetki oraz eko torby! ????????Do zakupu zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli jak i absolwentów VLO ❤️
PS Nasze bluzy i skarpetki dodadzą Wam otuchy w te chłodne dni na zdalnych lekcjach! ????
 
6 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: STARTUJEMY Z BLUZAMI!
Powiększ zdjęcie logo

I Forum Młodzieży w Legnicy - list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży

Publikujemy list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży, Jakuba Należnego. Do Was i z Wami:)

"W listopadzie bieżącego roku planowana była organizacja dwudniowego 1 Forum Młodzieży w Legnicy, na które mieli być zaproszeni przedstawiciele samorządów szkolnych szkół ponadpodstawowych oraz średnich.
Niestety z powodu wprowadzenia obostrzeń w kraju, organizacja forum w wersji stacjonarnej została przeniesiona na 2021 roku.

4 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: I Forum Młodzieży w Legnicy - list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży
Powiększ zdjęcie Halloween

Halloween 2020 r.

Tradycyjnie w naszej szkole na koniec października każdego roku przebieramy się i malujemy. Inspiracją do tego jest Halloween, które ma swoje korzenie w starożytnych celtyckich dożynkach -  „Samhain”. Celtowie wierzyli, że tego dnia października granica między światem żywych a umarłych nieco się zaciera, umarli wracają na Ziemię. Jedyny istniejący sposób na odstrasznie złych duchów to przyodzianie strojów i założenie masek.

30 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Halloween 2020 r.
Powiększ zdjęcie grafika%20ze%20strony%20https://pl.depositphotos.com/vector-images/nauki-zdalnej.html

NAUCZANIE ZDALNE

Od wtorku, 20.20.2020 r., nasza szkoła, tak jak wszystkie inne szkoły ponadpodstawowe w Legnicy, przechodzi w tryb nauczania zdalnego. W takiej formie pracować będziemy do 6.11.2020 r.  Pracujemy w oparciu o Microsoft Teams. Wszyscy uczniowie mają konta założone przez wychowawców prewencyjnie, już na początku września. Łączymy się na lekcjach  każego przedmiotu, bardzo przyjemnie jest wówczas, gdy także uczniowie mają włączone kamery. daje to namiastkę spotkania "twarzą w twarz", chociaż zdalnie. Poniżej linki do informacji na stronie UM Legnica

https://portal.legnica.eu/aktualnosci/od-poniedzialku-szkoly-srednie-na-nauczaniu-zdalnym,16017,1,6.html

19 października 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: NAUCZANIE ZDALNE