Jesteś tutaj: Start / Rekrutacja / 5 kroków do VLO

5 kroków do VLO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

5 KROKÓW DO V LO

  1  Załóż konto na stronie internetowej:  https://dolnoslaskie.edu.com.pl.  Zapisz swój login i hasło. Będziesz ich potrzebował później do uzupełnienia wniosku –   wpiszesz oceny i osiągnięcia za świadectwa oraz wyniki egzaminu.

 2  Przejrzyj ofertę szkoły.  Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować.  Ważne żebyś wybrał V LO jako szkołę pierwszego wyboru.

 3  Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i przynieś je do naszej szkoły. To jest Twoja szkoła pierwszego wyboru. 

 4  Po otrzymaniu świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu  gimnazjalnego, zaloguj się ponownie na swoje konto w  systemie rekrutacji    i  uzupełnij odpowiedni formularz wpisując oceny oraz inne osiągnięcia. Następnie przynieś do szkoły kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu. 

 5  Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, przynieś oryginał świadectwa  i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany. W ten sposób potwierdzasz wolę przyjęcia do szkoły.