Uczniowie, absolwenci piszą :)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Publikjemy tu wszystkie teksty nadesłane nam przez uczniów i absolwentów V LO. Wyluzowany

Artykuły

Przejdź do - Ujawniony talent...

Ujawniony talent...

W czasie wakacji odwiedziła nas nasza tegoroczna absolwentka Wiktora Wąchalska. Wszystkich obecnych zaskoczyła prezentacją swojej twórczości, która jest jej hobby. Z miejsca poprosiliśmy o możliwość pokazania tych prac na naszej stronie, gdzie jej młodsi i starsi koledzy oraz koleżanki będą mogli się z nimi zapoznać. Gratulujemy Wiki takiego hobby, to niezwykłe, tym bardziej, że ukończyła klasę o profilu biochemicznym, a nie plastycznym - jakby się mogło wydawać. Razem z pracami przesłała do nas krótki list do Was, który poniżej publikujemy:

16 września 2019
Grzegorz Majewski, Wiktoria Wąchalska
Czytaj więcej o: Ujawniony talent...
Przejdź do - Nasza absolwentka studiująca w Warszawskiej Szkole Filmowej robi swój pierwszy film!!!

Nasza absolwentka studiująca w Warszawskiej Szkole Filmowej robi swój pierwszy film!!!

Do szkoły trafiła prośba od absolwentki studiującej na Warszawkiej Szkole filmowej. Jest w ekipie robiącej film, a  przesłany materiał mówi więcej na ten temat. Jest to jednocześnie zachęta do wsparcia młodych ludzi rozpoczynających swoją karierę. Karolina Kałakajło, która wysłala do nas tą informację ma już w dorobku projekt, w którym współpracowała z samym Waldemarem Krzystkiem. Polecamy.

Poniżej kopiujemy krótki list z prośbą o wsparcie, jaki wysłała do nas Karolina:

"Ruszam z pierwszym swoim dużym projektem! Bez Waszej pomocy nie będzie to jednak możliwe, ???? poświęć kilka minut i wejdź w link, może akurat stworzymy ten film z Twoja pomocą, razem. ❤???????? Każda złotóweczka się liczy, a wierzę w Wasze dobre serduszka ❤❤❤"

Link do materiału

25 lipca 2019
Grzegorz Majewski

Łukasz Kindel wydał swoją autorską płytę. Polecamy-warto!

,,Ballady Miłosne''. to trzecie niezależne EP absolwenta V LO. Łukasz Kindel to 21 letni autor tekstów i melodii, wokalista i instrumentalista - aktualnie student Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Prace nad projektem rozpoczeły się na początku 2018 roku, zakończyły w październiku 2018r.

        

14 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Łukasz Kindel wydał swoją autorską płytę. Polecamy-warto!
Przejdź do - Pierwszy profesjonalny materiał dziennikarski naszej absolwentki w profesjonalnym medium!!!

Pierwszy profesjonalny materiał dziennikarski naszej absolwentki w profesjonalnym medium!!!

Nasza absolwentka (2017) , była wiceprzewodnicząca samorządu szkolengo Karolina Kurczab zrobiła swój pierwszy, w pełni profesjonalny materiał dla Radia Wrocław. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni z Ciebie Karolino!!!

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/74379/Slupki-dziela-mieszkancow-Trwa-wojna-o-legnickie-krawezniki

 

23 stycznia 2018
Przejdź do -  Łukasz Kindel o sobie i o szkole. A także zaprasza na swój występ !!!

Łukasz Kindel o sobie i o szkole. A także zaprasza na swój występ !!!

 Cześć! Nazywam sie Łukasz Kindel. Dwa lata temu ukończyłem V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy zdając maturę. Nasza szkoła (mimo, że jestem już absolwentem) do końca życia pozostanie częścią mnie, otworzyła przede mną wiele tajemniczych drzwi w drodze do mojego dorosłego i odpowiedzialnego życia. Jednymi z nich była pasja. Wszystko zaczęło się jakoś jeszcze w I klasie. Oprócz tuzinów cudownych ludzi, niespełnionych miłości, natrafiłem także na muzykę - cicho, spontanicznie, cierpliwie i w jakiś dziwny do opisania sposób - w której się kompletnie nie zatraciłem, a odnalazłem Mrugnięcie ....

8 listopada 2017
Czytaj więcej o: Łukasz Kindel o sobie i o szkole. A także zaprasza na swój występ !!!
Przejdź do - Z V LO do Izraela !!!

Z V LO do Izraela !!!

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest zostawić wszystko i wyruszyć w daleką podróż, by poświęcić się pracy wolontaryjnej w obcym dla Ciebie kraju?

10 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Z V LO do Izraela !!!