Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogłoszenia szkolne

Artykuły

Przejdź do - KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY !

KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY !


Na konkurs ogłoszony przez VLO wpłynęło 28 projektów. Jury złożone  z dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły jednogłośnie wybrało na logo projekt autorstwa uczennicy klasy 3B – LETYCJI KIERPIEC.


Wyróżnienia przypadły : DARII MUCZYŃ z klasy 1B i AGNIESZCE CHOBOT, tegorocznej absolwentce VLO.


Ponadto ze względu na wysoki poziom prac, przyznano również dwa wyróżnienia pozaregulaminowe. Otrzymali je : KLAUDIA SMARZYŃSKA  i MARTYNA WISZNIOWSKA z klasy 3B.


Serdecznie gratulujemy laureatom !

19 grudnia 2017
Przejdź do - Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!

Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!

Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy ogłasza konkurs na logo szkoły, nawiązujące do naszego patrona. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci. Przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości:

1 miejsce - 250 zł.

oraz dwa wyróżnienia, za które zostaną przyznane nagrody rzeczowe

o wartości 100 zł

 

W części dalszej zamieszczamy regulamin konkursu:

27 października 2017
Czytaj więcej o: Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!
Przejdź do - Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

Już od sześciu lat nasza szkoła bierze udział w konkursie wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych, organizowanym przez Konsulat Generalny USA. Nasi uczniowie każdego roku zajmowali czołowe miejsca wśród laureatów, a od dwóch lat z rzędu zespół pod opieką p. Małgorzaty Zapaśnik zajmuje drugie miejsce. Uczniowie, przygotowując się do konkursu korzystają z bardzo ciekawych materiałów zamieszczanych w miesięczniku „ Zoom in on America” publikowanym przez Konsulat na ich stronie. Zachęcamy uczniów do zgłaszania się do konkursu; wiadomości będą przydatne podczas egzaminu maturalnego a także mogą być przepustką do otrzymania indeksu na uczelnię w innym konkursie o tej samej tematyce:

http://www.knowamerica.pl/

Od trzech lat V LO jest współorganizatorem tego samego konkursu dla gimnazjalistów, który cieszy się dużym powodzeniem wśród legnickich szkół gimnazjalnych. W tym roku szkolnym konkurs będzie organizowany przez Małgorzate Guzicka oraz Małgorzate Szuszkiewicz-Gołębiowską, a chętne zespoły zapraszamy do rejestracji: 76 862 39 19 ( sekretariat szkolny).

Na zdjęciaach konkursy z lat ubiegłych

4 października 2017
Przejdź do - Konkurs na książkę dla uczniów !!!

Konkurs na książkę dla uczniów !!!

Wspólnie napiszmy książkę!

                Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie na napisanie i wydanie książki przez uczniów. W tym roku tematem przewodnim jest DOM. Dom – miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie, dom – ten, który stale nosi ze sobą ślimak, czy dom – z którego jak najszybciej chcemy uciec a po latach wracamy z nostalgią.

Napiszcie opowiadanie, którego motywem przewodnim jest właśnie dom. Z dziesięciu najlepszych powstanie książka.  Najlepsze książki zostaną wydane drukiem. Znajdź swoje nazwisko na okładce!

Szczegóły i kontakt: Tomasz Adamowski

15 września 2017
Przejdź do - Poszukiwani chętni do walki z rakiem !!!

Poszukiwani chętni do walki z rakiem !!!


Z prośbą o zamieszczenie ogłoszenia zgłosiła się nasza absolwentka Magdalena Bilska (rocznik 2014). Pracuje jako wolontariusz razem z drugą naszą absolwentką - Martyną Kuczyńską (rocznik 2014) przy ważnym społecznie projekcie mającym na celu walkę z rakiem. Oto tekst jej wiadomości:

"Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie ,,Sztuka walki z rakiem". Celem projektu jest propagowanie profilaktyki nowotworowej. Chcemy zachęcić wszystkich do zaangażowania się w walkę przeciwko chorobom nowotworowym. Angażując się w projekt możesz poszerzyć swoją świadomość jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka i w piękny sposób podać tę wiedzę dalej. Konkurs polega na wykonaniu dowolnie: utworu muzycznego, plakatu, filmiku lub wiersza których motywem przewodnim będzie... profilaktyka nowotworowa. Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z Europejskim kodeksem walki z rakiem oraz zapraszamy na stronę Fundacji www.zrakiem.pl."

My także zachęcamy do współpracy z naszymi absolwentkami w tak potrzebnym projekcie.

12 września 2017
Przejdź do - Zaproszenie na zumbę !!!

Zaproszenie na zumbę !!!

ZAPRASZAM MŁODZIEŻ V LICEUM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W CHARYTATYWNEJ ZUMBIE NA RZECZ CHOREJ DZIEWCZYNKI. IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ 17.09.2017r. (niedziela) NA DACHU GALERII PIASTÓW. JA RÓWNIEŻ WEZMĘ W TYM UDZIAŁ. OSOBY CHĘTNE PROSZONE SĄ O WPISYWANIE SIĘ NA LISTĘ,KTÓRA ZNAJDUJE SIĘ NA SALI GIMNASTYCZNEJ

     AGNIESZKA ŻELAZNA.

12 września 2017