Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogłoszenia szkolne

Artykuły

Przejdź do - Legnickie Targi Edukacyjne - bierzemy udział!

Legnickie Targi Edukacyjne - bierzemy udział!

2 kwietnia 2019 r. odbędą się Legnickie Targi Edukacyjne, których współorganizatorem jest V LO. Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów do odwiedzenia naszego stoiska. Zainteresowanych zapoznamy z warunkami przyjęcia w poczet uczniów i ofertą edukacyjną "Heweliusza" w roku szkolnym 2019/2020.

22 marca 2019

Harmonogram konsultacji 14.03.2019

Harmonogram konsultacji w załączniku.

Uwaga!

Harmonogram konsultacji może ulec zmianie. Proszę o sprawdzenie strony internetowej w dnku 14.03.2019r po godzinie 13.00. W szkole na korytarzach wywieszony bedzie aktualny harmonogram.

13 marca 2019
Grzegorz Majewski

Dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas Ic, IIa i IIb

Dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas Ic, IIa i IIb odbędą się 28 stycznia 2019r (poniedziałek) od godzinie 10.00 w sali 27. Zapraszam.

25 stycznia 2019
Justyna Rząsa

Spotkania z rodzicami w dniu 24.01.2019

Harmonogram do pobrania w pdf. Warto być na godzinę 16.30, przygotowano znakomite spotkanie dla rodziców.

22 stycznia 2019
Ewa Bońdos
Przejdź do - Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

Gorąca i głośna impreza w progach Akademii Avatara - tańczymy, śpiewamy, wykręcamy akrobacje, latamy w powietrzu i gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

4 stycznia 2019
Olga Pirecka
Czytaj więcej o: Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !
Przejdź do - #cojaczytam? #wolnelektury

#cojaczytam? #wolnelektury

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie #cojaczytam? W jego ramach planujemy szereg działań propagujących czytanie książek. Na początek zapraszamy do konkursu - wcale nie czytelniczego. Zapoznajcie się z regulaminem i zapraszamy do zabawy. Nagrody czekają.

24 września 2018
Julianna Zygałów
Przejdź do - XIX Rajd pieszy PTTK  „CHEŁMY”

XIX Rajd pieszy PTTK „CHEŁMY”

Zapraszam zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w rajdzie pieszym "CHEŁMY" organizowanym przez PTTK Oddział w Legnicy w dniu 22 września 2018 r. (sobota). Zakończenie rajdu w Grobli k. Jawora, w Parku Krajobrazowym "CHEŁMY". Trasa rajdu ok. 10 km. Koszt: 25 zł członkowie PTTK, 30 zł pozostali uczestnicy. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przejazd autokarem na trasy rajdu i powrót do Legnicy, posiłek turystyczny na mecie rajdu, znaczek pamiątkowy, nagrody w konkursach na mecie rajdu. Wyjazd godz. 8, powrót ok. godz. 15. Szczegółowe informacje, zgłoszenia chętnych do 14 września (piątek) 2018 roku u prof. Krzysztofa Kiełbasy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienia opłaty. Regulamin rajdu na www.infolegnica.pl
Krzysztof Kiełbasa

12 września 2018
Krzysztof Kiełbasa
Przejdź do - Prośba od naszej absolwentki

Prośba od naszej absolwentki

Wiktoria jest absolwentką V LO klasy medialnej, bardzo zaangażowaną w pracę z młodymi ludźmi, dzięki czemu nadal bywa w naszej szkole prowadząc różne filmowe projekty. Robi to zawsze z uśmiechem i... za darmo. Nie da się przecenić jej wkładu w rozwój zainteresowania sztuką filmową młodzieży gimnazjalnej. Ze szkoły pamiętamy ją taką samą, zawsze robiącą wiele rzeczy w tym samym czasie, a do tego radosną i miłą dla wszystkich. Wiecznie biegającą gdzieś z kamerą, pomagającą wszystkim klasom przy ich filmach, dającą im także wiele swoich pomysłów.  Wraz ze znajomymi pracuje nad kolejnym projektem filmowym, ale tym razem prosi o pomoc rówieśników, nauczycieli, absolwentów, mieszkańców jej rodzinnego miasta. Jej ekipa pracuje non-profit, ale na film oprócz ekipy składa się również sprzęt, cała organizacja i inne rzeczy. Cel mają daleki, jednak przy pomocy dobrych serduszek i symbolicznej kwoty ich plan może się ziścić. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/sznurowki-film

7 sierpnia 2018
Julita Bogdańska-Gabińska
Przejdź do - W sierpniu w V LO będzie straszyć !!!

W sierpniu w V LO będzie straszyć !!!

Kto wie, co się może w szkole zdarzyć w wakacje? Czy słyszeliście plotki o Bestiach? Ponoć w szkole istnieje portal, który ma w sierpniu wypuścić przedziwne kreatury...Zaskoczony

20 lipca 2018
Katarzyna Płukar
Czytaj więcej o: W sierpniu w V LO będzie straszyć !!!

Zrób swój Start-up – warsztaty dla młodzieży

      Serdecznie zapraszamy młodzież z klas 1 i 2 do wzięcia udziału w cyklu warsztatów poświęconych tematyce start-upów w kontekście miasta Legnicy, poprowadzonych przez założycieli aplikacji turystycznej Footsteps.
      Tematyka warsztatów ukierunkowana będzie na rozwiązania smart city w Legnicy oraz projektów ułatwiających życie mieszkańcom miasta, jak i również wg. własnej wizji swojego biznesu.
      Cykl 4 warsztatów odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Natomiast gala finałowa zaplanowana jest na 22 maja.
Osoby chętne muszą zgłosić się do p. Tomasza Adamowskiego najpóźniej do 19.04.2018 r.

16 kwietnia 2018
Tomasz Adamowski
Przejdź do - KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY !

KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY !


Na konkurs ogłoszony przez VLO wpłynęło 28 projektów. Jury złożone  z dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły jednogłośnie wybrało na logo projekt autorstwa uczennicy klasy 3B – LETYCJI KIERPIEC.


Wyróżnienia przypadły : DARII MUCZYŃ z klasy 1B i AGNIESZCE CHOBOT, tegorocznej absolwentce VLO.


Ponadto ze względu na wysoki poziom prac, przyznano również dwa wyróżnienia pozaregulaminowe. Otrzymali je : KLAUDIA SMARZYŃSKA  i MARTYNA WISZNIOWSKA z klasy 3B.


Serdecznie gratulujemy laureatom !

19 grudnia 2017
Przejdź do - Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!

Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!

Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy ogłasza konkurs na logo szkoły, nawiązujące do naszego patrona. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci. Przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości:

1 miejsce - 250 zł.

oraz dwa wyróżnienia, za które zostaną przyznane nagrody rzeczowe

o wartości 100 zł

 

W części dalszej zamieszczamy regulamin konkursu:

27 października 2017
Czytaj więcej o: Uwaga!!! Konkurs na logo szkoły!!! Atrakcyjne nagrody!!!