Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogłoszenia szkolne

Artykuły

Harmonogram konsultacji na dzień 3.10.2019

Harmonogram w PDF do pobrania

2 października 2019
dyr Ewa Bońdos

Terminy matury poprawkowej oraz szkolnych egzaminów poprawkowych

Harmonogramy w załączniku.

22 lipca 2019
dyr Ewa Bońdos
Przejdź do - Prośba od przyjaciół naszej szkoły. Prosimy uczniów i absolwentów o wsparcie-głosujmy :)

Prośba od przyjaciół naszej szkoły. Prosimy uczniów i absolwentów o wsparcie-głosujmy :)

Otrzmaliśmy list z prośbą o wsparcie od znakomitego legnickiego teatru, w którym występują także nasi uczniowie i absolwenci. To ważne dla Legnicy, teatr ten walczy o grant realizowany w naszym mieście. Dlatego prosimy o Was głos, tym bardziej, że bardzo łatwo jest zagłosować. Poniżej publikujemy informację od Teatru Awatar.

" Z myślą o dobrze spędzonym rodzinnym czasie zapraszamy do oddania głosu na nasz projekt nr 11 w Aktywny Dolny ŚląskUśmiech
Mamy szansę stworzyć coś wyjątkowego w naszym mieście Uśmiech

Już ruszyło głosowanie, w którym każdy mieszkaniec Dolnego Śląska (od 16 roku życia) może wziąć udział -a ono same Jest błyskawiczne!

Jak zagłosować na drugiej stronie:

23 maja 2019
Olga Pirecka, Grzegorz Majewski
Czytaj więcej o: Prośba od przyjaciół naszej szkoły. Prosimy uczniów i absolwentów o wsparcie-głosujmy :)

Zaproszenie na Naradę Obywatelską o Edukacji

Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprosić Państwa lub Państwa przedstawicieli do udziału w legnickiej edycji Narady Obywatelskiej o Edukacji.
W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość oświaty w naszym kraju nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy organizują legnickie spotkanie Narady Obywatelskiej o Edukacji w środę 17.04.2019 r. o godz. 13:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.
Szczegóły spotkania podane są w załączniku.


Bardzo prosimy o powiadomienie członków Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.


Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres poczty elektronicznej: narada@1liceum.legnica.eu
 
Z poważaniem,
Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy

16 kwietnia 2019
Przejdź do - Legnickie Targi Edukacyjne - bierzemy udział!

Legnickie Targi Edukacyjne - bierzemy udział!

2 kwietnia 2019 r. odbędą się Legnickie Targi Edukacyjne, których współorganizatorem jest V LO. Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów do odwiedzenia naszego stoiska. Zainteresowanych zapoznamy z warunkami przyjęcia w poczet uczniów i ofertą edukacyjną "Heweliusza" w roku szkolnym 2019/2020.

22 marca 2019

Harmonogram konsultacji 14.03.2019

Harmonogram konsultacji w załączniku.

Uwaga!

Harmonogram konsultacji może ulec zmianie. Proszę o sprawdzenie strony internetowej w dnku 14.03.2019r po godzinie 13.00. W szkole na korytarzach wywieszony bedzie aktualny harmonogram.

13 marca 2019
Grzegorz Majewski

Dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas Ic, IIa i IIb

Dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla klas Ic, IIa i IIb odbędą się 28 stycznia 2019r (poniedziałek) od godzinie 10.00 w sali 27. Zapraszam.

25 stycznia 2019
Justyna Rząsa

Spotkania z rodzicami w dniu 24.01.2019

Harmonogram do pobrania w pdf. Warto być na godzinę 16.30, przygotowano znakomite spotkanie dla rodziców.

22 stycznia 2019
Ewa Bońdos
Przejdź do - Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

Gorąca i głośna impreza w progach Akademii Avatara - tańczymy, śpiewamy, wykręcamy akrobacje, latamy w powietrzu i gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

4 stycznia 2019
Olga Pirecka
Czytaj więcej o: Avatar zaprasza na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !
Przejdź do - #cojaczytam? #wolnelektury

#cojaczytam? #wolnelektury

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie #cojaczytam? W jego ramach planujemy szereg działań propagujących czytanie książek. Na początek zapraszamy do konkursu - wcale nie czytelniczego. Zapoznajcie się z regulaminem i zapraszamy do zabawy. Nagrody czekają.

24 września 2018
Julianna Zygałów
Przejdź do - XIX Rajd pieszy PTTK  „CHEŁMY”

XIX Rajd pieszy PTTK „CHEŁMY”

Zapraszam zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w rajdzie pieszym "CHEŁMY" organizowanym przez PTTK Oddział w Legnicy w dniu 22 września 2018 r. (sobota). Zakończenie rajdu w Grobli k. Jawora, w Parku Krajobrazowym "CHEŁMY". Trasa rajdu ok. 10 km. Koszt: 25 zł członkowie PTTK, 30 zł pozostali uczestnicy. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają przejazd autokarem na trasy rajdu i powrót do Legnicy, posiłek turystyczny na mecie rajdu, znaczek pamiątkowy, nagrody w konkursach na mecie rajdu. Wyjazd godz. 8, powrót ok. godz. 15. Szczegółowe informacje, zgłoszenia chętnych do 14 września (piątek) 2018 roku u prof. Krzysztofa Kiełbasy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienia opłaty. Regulamin rajdu na www.infolegnica.pl
Krzysztof Kiełbasa

12 września 2018
Krzysztof Kiełbasa
Przejdź do - Prośba od naszej absolwentki

Prośba od naszej absolwentki

Wiktoria jest absolwentką V LO klasy medialnej, bardzo zaangażowaną w pracę z młodymi ludźmi, dzięki czemu nadal bywa w naszej szkole prowadząc różne filmowe projekty. Robi to zawsze z uśmiechem i... za darmo. Nie da się przecenić jej wkładu w rozwój zainteresowania sztuką filmową młodzieży gimnazjalnej. Ze szkoły pamiętamy ją taką samą, zawsze robiącą wiele rzeczy w tym samym czasie, a do tego radosną i miłą dla wszystkich. Wiecznie biegającą gdzieś z kamerą, pomagającą wszystkim klasom przy ich filmach, dającą im także wiele swoich pomysłów.  Wraz ze znajomymi pracuje nad kolejnym projektem filmowym, ale tym razem prosi o pomoc rówieśników, nauczycieli, absolwentów, mieszkańców jej rodzinnego miasta. Jej ekipa pracuje non-profit, ale na film oprócz ekipy składa się również sprzęt, cała organizacja i inne rzeczy. Cel mają daleki, jednak przy pomocy dobrych serduszek i symbolicznej kwoty ich plan może się ziścić. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/sznurowki-film

7 sierpnia 2018
Julita Bogdańska-Gabińska