Zajęcia prowadzone przez gości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kolejne zajęcia z native speakerem

Kolejne zajęcia z native speakerem

Kolejne zajęcia z native speakerem już za nami.  Znowu  była świetna atmosfera przy wspólnym udziale klas drugiej b i pierwszej d. Bardzo  fajne jest to, że nie są to tylko sztywne zajęcia. Często mamy okazje uczestniczyć w lekcjach, w których przy fajnym klimacie można na luzie poćwiczyć komunikację w języku angielskim.
 
18 czerwca 2018
DS
Czytaj więcej o: Kolejne zajęcia z native speakerem
Przejdź do - Amerykańscy goście w naszym liceum :)

Amerykańscy goście w naszym liceum :)

W naszej szkole ponownie gościli Amerykanie. Kolejny raz nasi uczniowie mieli okazję posłuchać interesujących informacji o USA, tym razem o Utah, Michigan oraz Alasce.

24 kwietnia 2018
Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska i Ola Zachary
Czytaj więcej o: Amerykańscy goście w naszym liceum :)
Przejdź do - Amerykańscy native speakerzy prowadzili zajęcia z młodzieżą V LO

Amerykańscy native speakerzy prowadzili zajęcia z młodzieżą V LO

W minionych miesiącach, nasza szkoła kilkakrotnie gościła amerykańskich native speakerów. Skorzystali na tym uczniowie klas II D oraz III D, którzy podczas zajęć mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat systemu politycznego Stanów Zjednoczonych czy amerykańskiego stanu Georgia. Jednak celem spotkań z native speakerami było również zachęcenie uczniów do swobodnego wypowiadania się w języku angielskim. Umożliwiało to między innymi uzasadnianie swojej opinii na dany temat czy przeprowadzenie pewnego rodzaju wykładu na wybrane przez uczniów tematy. Takie lekcje języka angielskiego okazały się wspaniałą okazją do treningu, ale również przyniosły bardzo dużo przyjemności. W naturalny sposób pomogły uczniom przygotować się do matury w miłej atmosferze, a także dały możliwość rozmowy w języku angielskim.

16 kwietnia 2018
tekst : Karolina Korzun, Daniel Łojko, Paweł Szewczyk. zdjęcia Małgorzata Szuszkiewicz- Gołębiowska
Czytaj więcej o: Amerykańscy native speakerzy prowadzili zajęcia z młodzieżą V LO
Przejdź do - Wolontariusze z AIESEC w V LO

Wolontariusze z AIESEC w V LO

Jak co roku, przez najbliższe 2 tygodnie gośćmi V LO będą wolontariusze z AISEC. Tym razem są to  Heta Jani z Indii oraz Muhammad Nurfauzan Rahimuddin z Indonezji. W ramach projektu International Education poprowadzą warsztaty językowo-kulturowe dla uczniów. Zajęcia te cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dzięki nim zyskujemy "żywy" kontakt z językiem w jakim prowadzone są wykłady - oczywiście jest to angielski. W każdym roku goście pochodzą z innych krajów, meliśmy juz wykładowców z Kolumbii, Ekwadoru, Ukrainy, Wietnamu, USA czy nawet z krajów europejskich. Ponieważ zawsze są to młodzi ludzie, łatwo nawiązują kontakt z niewiele młodszymi od nich licealistami. A nie jest to bez znaczenia, ponieważ dzięki tak bliskiemu kontaktowi młodzi wykładowcy niezwykle szybko obalają stereotypu jakie panują w naszych główach na temat ich kraju. Różnie - może oznaczać, a najczęściej oznacza-pięknie. Głównym celem naszych wspólnych działań jest zwiększenie atrakcyjności zajęć, pobudzenie kreatywności, wspomaganie procesu przyswajania wiedzy, a także propagowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego.

15 lutego 2018
Przejdź do -  Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"

Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"

W piątek zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017", prowadzony w ramach programu Erasmus+ pomiędzy Gwent College z Walii a Zespołem Placówek Specjalnych w Legnicy.

29 listopada 2017
Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska
Czytaj więcej o: Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"
Przejdź do -  Warsztaty  "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

Warsztaty "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

W dniu 14.11.2017 uczniowie klasy 2d i 3c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wieloletniego przyjaciela naszej szkoły, Stevena Knapika. Warsztaty  "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

29 listopada 2017
Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska
Czytaj więcej o: Warsztaty "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.