Jesteś tutaj: Start / REKRUTACJA 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dlaczego wybrałem V LO w Legnicy?

 

5 KROKÓW DO V LO

 

1. Załóż konto na stronie internetowej:  https://dolnoslaskie.edu.com.pl.  Zapisz swój login i hasło. Będziesz ich potrzebował później do uzupełnienia wniosku –   wpiszesz oceny i osiągnięcia za świadectwa oraz wyniki egzaminu.

 2. Przejrzyj ofertę szkoły.  Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować.  Ważne żebyś wybrał V LO jako szkołę pierwszego wyboru.

 3. Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i przynieś je do naszej szkoły. To jest Twoja szkoła pierwszego wyboru. 

 4. Po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu  ósmoklasisty, zaloguj się ponownie na swoje konto w  systemie rekrutacji    i  uzupełnij odpowiedni formularz wpisując oceny oraz inne osiągnięcia. Następnie przynieś do szkoły kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu. 

 5. Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych, przynieś oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany. W ten sposób potwierdzasz wolę przyjęcia do szkoły.

 Wyniki rekrutacji na poszczególnych etapach będą dostępne:

 • w formie list zanonimizowanych (nr wniosku kandydata/ucznia) umieszczonych na stronie szkoły: vlo.legnica.eu

lub

 • na szkolnej tablicy ogłoszeń/osobiście z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad sanitarnych.

 Ważne terminy:

Wniosek o przyjęcie do V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy wraz z dokumentami można składać elektronicznie, także osobiście w szkole, w punkcie przyjmowania dokumentów (z zachowaniem rygoru sanitarnego). Dostarczanie dokumentów przebiegać będzie w dwóch etapach:

 • 15 czerwca - 10 lipca 2020r. do godz. 15:00 – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły. 
 • 31 lipca – 4 sierpnia 2020r.  do godz. 15:00 – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

 • 26 czerwca - 10 lipca 2020rdo godz. 15:00– o świadectwo ukończenia szkoły.
 • 31 lipca - 4 sierpnia 2020r. do godz. 15:00– o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Publikacja list:

 • 12 sierpnia 2020r. - ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
 • 13 - 18 sierpnia 2020r. do godz. 15:00 - należy potwierdzić wolę przyjęcia do V LO w Legnicy w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

 

 • 19 sierpnia 2020 r., godz. 14:00 - ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

 

Logowanie do portalu rekrutacyjnego