Jesteś tutaj: Start / Aktualności / szkolne

szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nasze kochane łobuziaki pięknie fetowały swoją wychowawczynię... :)

            Dzień Nauczyciela ma wielką moc. Chcieli zrobić to bez rozgłosu, ale nasz reporter znalazł się na miejscu, choć spóźniony Uśmiech.      

            Klasa Ic zaplanowała i zrealizowała misterny plan zrobienia czegoś miłego swojej wychowawczyni, Pani Profesor Monice Bandrów. Udało im się. Pani Profesor była autentycznie wzruszona, a radosne miny  uczniów dowodzą, że oni to zauważyli. Brawo Ic !!!  A jak inne klasy świętowały? Jeśli macie filmy lub zdjęcia napiszcie kilka zdan i nam wyślijcie. Czekamy z niecierpliwością...Uśmiech

13 października 2017
Przejdź do - IIc i IIIc na wycieczce do Warszawy-działo się :)

IIc i IIIc na wycieczce do Warszawy-działo się :)


„Warszawa, czy Warsza(f)ka?”

Warszawa, stolica Polski. Miasto, które po walce wielu MŁODYCH ludzi o wolność uległo, i nadal ulega zmianom. To właśnie tutaj w dniach 4-6 października 2017 r., w ramach wycieczki integracyjno-edukacyjnej dotarły klasy IIC i IIIC V LO. W trakcie zwiedzania, uczniom postawiono pytanie: „Jak dziś młody człowiek postrzega Warszawę? Czy jako dziedzictwo kultury, miejsce walki o wolność kraju, kuszącą wielokulturowość studencką, czy może jako ogrom źle „wychowanych” kierowców i wszechobecne korki?”.
Zobaczcie galerię i wysłuchajcie wypowiedzi. A WY – co myślicie?

 https://youtu.be/iO4bNX-2TMc   , https://youtu.be/aT6IAzDzY8w 

 

11 października 2017
Przejdź do - Nowe szanse dla V Liceum Ogólnokształcącego w ramach wolontariatu

Nowe szanse dla V Liceum Ogólnokształcącego w ramach wolontariatu

Powstaje TeAm Legnica, projekt działań Centrum Miejskiego Wolontariatu, działającego w ramach  Centrum Rozwoju Społecznego przy UM Legnica

Celem jaki przyświeca pomysłodawcom nowego projektu, jest stworzenie lepszych warunków działań wolontariatu w szkołach i na terenach miejskich. Ma to działać jako platforma połączonych działań wolontariatu, instytucji, firm i wszelkich organizacji działających w Legnicy. Prowadzone akcje mają być cykliczne i jednorazowe- systemowe rozwiązanie dla realizacji potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej.  

Obecny na spotkaniu prezydent obiecująco mówił o planowaniu środków finansowych na podejmowane działania. Na pewno wykorzystamy możliwości jakie daje nowy pomysł.

6 października 2017
Przejdź do - Wspaniała akcja "Wyślij kartkę do powstańca" w naszej szkole !!!

Wspaniała akcja "Wyślij kartkę do powstańca" w naszej szkole !!!

V LO w akcji BohaterON

Uczniowie V LO zaangażowali się w tym roku w ogólnopolską akcję "Wyślij kartkę do powstańca".  
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Kartki i listy do powstańców można wysyłać pocztą tradycyjną lub przez Internet. Na portalu bohateron.pl zebrano informacje o osobach, które przed laty narażały swoje życie za wolną Polskę. Coraz szybciej odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią
fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

"Dziś idę walczyć - Mamo!"  i inne piosenki z okresu powstania towarzyszyły nam podczas pisania kartek i listów.

https://www.youtube.com/watch?v=CjP3nEyNl1Q


 

28 września 2017
Przejdź do - Sukces naszej drużyny w Jaworze!!!

Sukces naszej drużyny w Jaworze!!!

II miejsce drużyny V LO na Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich im. „Żołnierzy Września 1939” w Jaworze

W dniach 20-21 września 2017 roku w Jaworze odbyły się Dolnośląskie Zawody Strzeleckie im. „Żołnierzy września 1939”. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny w składzie: Karol Dobrowolski, Maksymilian Szymczak, Jakub Litwin oraz Karol Grygajtis, Dariusz Kaczorowski, Michał Zieliński pod opieką prof. Krzysztofa Kiełbasy. Zawody odbyły się w 3 konkurencjach: 1. biathlon (bieg 100m + strzelanie do celów metalowych), 2. strzelanie z karabinka kbks, 3. rzut granatem na celność.
Miło nam poinformować, że drużyna V LO w składzie Karol Dobrowolski, Maksymilian Szymczak, Jakub Litwin zdobyła w konkurencji biathlon 2. miejsce, na 30 startujących zespołów. Sukces jest tym bardziej znaczący, że większość startujących drużyn reprezentowała klasy mundurowe. Organizatorem bardzo sprawnie przeprowadzonych zawodów było Starostwo Powiatowe w Jaworze i Jaworski Klub Strzelecki „UR” pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Gratulujemy serdecznie naszym wspaniałym chłopakom!!! I oczywiście panu profesorowi Krzysztofowi Kiełbasie!!!

26 września 2017
Przejdź do - Drużyna V LO na trasie rajdu PTTK „CHEŁMY

Drużyna V LO na trasie rajdu PTTK „CHEŁMY


W sobotę, 23 września 2017 roku, już po raz XXVIII odbył się rajd PTTK „CHEŁMY”. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, ok. 200 uczniów z różnych szkół z Legnicy i okolic wędrowało po szlakach turystycznych Parku Krajobrazowego „CHEŁMY”. Wśród nich jedyna drużyna ze szkół ponadgimnazjalnych – z  V LO. 10 naszych uczniów pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Kiełbasy pokonało pieszo ponad 8 km wędrując przez unikalny rezerwat „Wąwóz Siedmicki” z reliktami wulkanizmu podmorskiego sprzed 480 mln lat. Zakończenie rajdu, z tradycyjnym ogniskiem i kiełbaskami, odbyło się w parku przy pałacu w Muchowie.
Organizatorem rajdu był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy.
Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!

25 września 2017
Przejdź do - Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami V LO w Legnicy - relacja ze ślubowania

Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami V LO w Legnicy - relacja ze ślubowania

Po południu 8 września 2017 roku nowi żacy stali się pełnoprawnymi uczniami jednej z najlepszych szkół średnich w Legnicy- czyli u nas! Na uroczystość ślubowania przybyli pierwszoklasiści z rodzicami, a także przedstawiciele klas starszych oraz absolwenci naszego liceum. Imprezę poprowadziły dwie wspaniałe uczennice - Monika Muratova i Dominika Kowalczyk, które zrobiły z pewnością na młodszych ogromne wrażenie. Dobrym drogowskazem z pewnością będzie to, że wszyscy pracownicy liceum stanęli na wysokości zadania i zarówno przed uroczystością jak i po wszystkim wskazywali rodzicom miejsce spotkań klasowych. Nie jest łatwo zorientować się w naszym liceum potrzeba nieco czasu by poznać wszystkie zakamarki. Nowym żakom życzymy powodzenia i przyjemności z  chodzenia do naszej szkoły.

10 września 2017
Przejdź do - Wystartowaliśmy !!! :)

Wystartowaliśmy !!! :)

I nadszedł ten dzień...Kolejny raz wróciliśmy do szkoły, zaczynamy myśleć co nas czeka, jakich ciekawych rzeczy się spodziewać, co nowego nas spotka, co przygotowali dla nas nauczyciele...Ten rok będzie ciekawy i pełen wydarzeń oraz emocji.

4 września 2017

Informacja o końcu roku w TV Dami

informacja o zakończeniu roku szkolnego w V LO przygotowana dla TV Dami przez naszego absolwenta Macieja Biskupa. Maćku dziękujemy Uśmiech

28 czerwca 2017