Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)

Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)

Przedstawiam klasę 2E, jesteśmy klasą medialną i zawsze nas wszędzie pełno. Czasem sprawiamy problemy, jednak potrafimy się zgrać.  Łatwo rozpoznać nas na korytarzu w szkole. 
27 maja 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)
Przejdź do - Uczeń online - cd.3

Uczeń online - cd.3

Dziś jest dzień dla klasy humanistycznej! Tę relację przysłały dziewczęta z I DG. Praca jest grupowa, a osoby mające w nią wkład to Gabriela Szpotowicz, Wiktoria Kąklewska, Wiktoria Szkarneha oraz Klaudia Trubowicz. Świetne zdjęcia:)

13 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Uczeń online - cd. 2

Uczeń online - cd. 2

Tak pracuje klasa I D! Jak zawsze - pozytywni, uśmiechnięci i w dobrych nastrojach:) Przyjemnego oglądania!

 

13 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Kwarantanna i nowe hobby

Kwarantanna i nowe hobby

"Kiedy zaczęła się kwarantanna, moja mama "przyniosła pracę do domu". I tak się zaczęło - mówi Amelia, autorka pięknych zdobień, wykonanych metodą decoupage. Kilka jej prac, zrealizowanych metodą decoupage, możecie zobaczyć tutaj:

8 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)

Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)

W piątym liceum profili różnych jest wiele,

nad wyborem klas dumali wielcy myśliciele.

 


 

7 maja 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Ósmoklasiści! Klasa medialna czeka na Was!:)
Przejdź do - Edukacja medialna

Edukacja medialna

Klasa 1eg  dnia 4.12.19 brała udział w kolejnym spotkaniu w ramach  edukacji medialnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prowadzonym przez Tomasza Adamowskiego. Dzisiejszy temat zajeć to  “Każdy z nas jest autokratą. Zagrożenia płynące z zachowań głównego bohatera dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego Z punktu widzenia nocnego portiera”. Podczas warsztatów filmowych uczniowie aktywnie dyskutowali na temat przedstawionej im postawy człowieka o skrajnych, niemalże faszystowskich poglądach.
4 grudnia 2019
J.L.Ś., J.B.-G.
Przejdź do - Smutki Tropików - ciekawe przeżycie

Smutki Tropików - ciekawe przeżycie

3 grudnia klasy medialne  V LO pojechały do Wrocławia na spektakl Smutki Tropików. Sztukę reżyserowała pani Katarzyna Łęcka, a Teatr Polski zagrał specjalnie dla nas. Postapokaliptyczna wizja świata i międzyludzkich relacji, jaką zobaczyliśmy na scenie, wzbudziła różne reakcje. I bardzo dobrze, bo każdy jest innym odbiorcą i warto wymienić się poglądami i wrażeniami po spektaklu. A tych było niemało:) Teatr Polski - dziękujemy!

4 grudnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Berlin - veni, vidi..?

Berlin - veni, vidi..?

W piątek, 29 listopada 2019 r., klasy II E i I BG zwiedzały Berlin. Przeżyć i wrażeń było dużo, przybyli, zobaczyli, a czy zwyciężyli? To zrealizowania była cała lista zadań z historii. Niektórzy także zwyciężyli, otrzymując za wykonane zadania ocenę celującą (Nikola Piotrowska, II e - gratulujemy!). Oprócz zwiedzania na Wyspie Muzealnej był też oczywiście tradycyjny Jarmark bożonarodzeniowy i przy okazji czarny piątek. Uczestnicy w doskonałych humorach spędzali czas. Wróciliśmy bezpiecznie do Legnicy późnym wieczorem. I oczywiście fotorelacja dla Was:)

1 grudnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Wszechnica Teatralna - jak zawsze było niesamowicie!

Wszechnica Teatralna - jak zawsze było niesamowicie!

Dziś w ramach Akademii 1212 Teatr Polski we Wrocławiu odbyła się Wszechnica Teatralna, a jej tematem był teatr pantomimy. Poprowadził ją znakomity Mateusz Kowalski, aktor Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Wszystko to w jubileuszowym roku, setnych urodzin twórcy tego unikatowego wrocławskiego teatru, Henryka Tomaszewskiego

22 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Niezwykły gość w V LO

Niezwykły gość w V LO

Dziś, 4 listopada 2019 r., gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę. Odwiedziła nas p. Katarzyna Łęcka, reżyserująca spektakle teatralne i telewizyjne. Ma stronie Teatru Polskiego o p. Katarzynie napisano:

4 listopada 2019
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Niezwykły gość w V LO
Przejdź do - Edukacja medialna w Bibliotece Miejskiej

Edukacja medialna w Bibliotece Miejskiej

 Edukacja medialna

Klasa 1eg rozpoczęła dziś cykl spotkań dotyczących edukacji medialnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prowadzone przez Tomasza Adamowskiego.

Dzisiejszym tematem zajęć były:

 „Sposoby postrzegania rzeczywistości z perspektywy dziecka i starego człowieka na przykładzie filmu „Wszystko może się przytrafić”. 

Młodzież chętnie zabierała głos  podczas warsztatów filmowych i dzieliła się swoimi odczuciami po projekcji filmu.

 

Dziś mieliśmy okazję poznać Pana Profesora Tomasza Adamowskiego, który przeprowadził z nami warsztaty filmowe. Przekazał nam swoją ogromną wiedzę, zainteresował tematem, a przede wszystkim skłonił do refleksji na temat filmu, który mieliśmy okazje obejrzeć na owych zajęciach w czytelni legnickiej nieopodal naszej szkoły.

Na zajęciach Pan Profesor poszerzył naszą wiedzę na temat filmu oraz przytoczył wątki z prawdziwego życia, które nas zainspirowały.

Z wielką przyjemnością uczestniczyłyśmy na zajęciach.”

 

Sandra Kaśczyszyn, Daria Majewska - 1eg

publikacja: J.L.Ś.

30 października 2019
Przejdź do - Pierwsze zawody na wyjeździe i ogromny sukces!!!

Pierwsze zawody na wyjeździe i ogromny sukces!!!


Uczennica klasy I medialnej, Marysia Bzdek, w parze z  ATHLETICO???? wicemistrzami ???? XIII Mistrzostw Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w grupie szkół ponadgimnazjalnych! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

3 czerwca 2019
J.L.Ś.