Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Znowu sukces! - laureaci i finaliści konkursu recytatorskiego z V LO

Znowu sukces! - laureaci i finaliści konkursu recytatorskiego z V LO

W 64 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, szczebel rejonowy, prezentowali się w niedzielę, 10 marca, nasi uczniowie. Do występu przygotowywali się po opieką prof. Marka Biskupa. A oto rezultaty pracy profesora z naszymi uzdolnionymi polonistycznie uczniami:

Na podium, z wynikiem 3 miejsca w turnieju recytatorskim w kategorii młodzieżowej w 64 OKR, Przemysław Lipa z klasy III a. Tym samym Przemek przeszedł do drugiego etapu. GRATULACJE!!!

wyróżnienie - Natan Gołuch z klasy I e, również przeszedł do drugiego etapu, GRATULUJEMY!!!

I jeszcze dwa wyróżnienia: Aleksandra Święs z klasy I e oraz Marta Klimczyk z klasy I e. GRATULUJEMY!!!

i jeszcze wielkie podziękowania dla profesora, Marka Biskupa, za poświęcony czas i zaangażowanie:)

Werdykty wydało jury w składzie: Aleksandra Listwan – aktorka Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Joanna Rostkowska- instruktorka teatralna w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy oraz Edyta Pietruszka- instruktorka teatralna z Wrocławia.

 

12 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Super TRIO - prof. Biskup, I medialna i Słowacki:)

Super TRIO - prof. Biskup, I medialna i Słowacki:)

Dla pierwszej medialnej był dziś wielki dzień. Zagrali swoją adatację "Beniowskiego", Juliusza Słowackiego. Przygotowywali się do tego pod czujnym, reżyserskim okiem prof. Marka Biskupa. pomysł zrodził się jako realizacja projektu teatralnego naszej absolwentki, Marty Seredyńskiej. Dla zainteresowanych - Marta pięknie pisze o swojej teatralnej pasji tutaj:

https://martaseredynska.wordpress.com/o-mnie/

A wracając do aktorstwa pierwszej medialnej - była trema, trochę nerwów, stres, a potem... SUKCES! Gratulacje należą się profesorowi Biskupowi, koordynatorce projektu, Marcie Seredyń śkiej, ale przede wszystkim naszym utalentowanym uczniom klasy I e! GRATULUJEMY!!!! Nie spocznijcie na laurach:) i bądźcie inspiracją dla innych:)

18 stycznia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Warsztaty teatralne dla medialnych - marzec

Warsztaty teatralne dla medialnych - marzec

Dziś, 12 marca, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnych warsztatach, jakie przygotowali dla nas aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu. Tym razem prowadzącą była Agata Skowrońska, absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, laureatka Brązowej Iglicy w 2003. Mnóstwo wrażeń, spora dawka wiedzy i jak zawsze - nowe umiejętności, które przydadzą się nie tylko aktorom:)  Wielkie dzięki za ten wyjątkowy dzień! A oto krótka fotorelacja dla Was:)

12 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Kolejne warsztaty teatralne w V LO

Kolejne warsztaty teatralne w V LO

Na dzisiejszych warsztatach gościliśmy Jakuba Grębskiego. Jakub Grębski to młody aktor, absolwent wrocławskiej PWST, występował w działającym we Wrocławiu offowym Teatrze Na Wagę, brał też udział w inscenizacji Chrztu Polski w dolnośląskim Pałacu Struga. Błażej Michalski we Wrocławiu zagrał w "Śnie nocy letniej", telewidzowie pamiętają go z roli Miksera w "Pierwszej miłości". Przygotował dla uczniów klas medialnych warsztaty sceniczne, które prowadził w 90-minutowych blokach od 9 do 13:30. Dla zainteresowanych - link do wywiadu z aktorem:

https://www.youtube.com/watch?v=u-d0RTPc8dQ

A oto krótka fotorelacja dla Was:)

26 lutego 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Przemek stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP

Przemek stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP

Przemysław Lipa, uczeń 3a i stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów!

oto właściwy człowiek na właściwym miejscu, GRATULUJEMY!!!!

11 grudnia 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Wycieczka integracyjna I e

Wycieczka integracyjna I e

Medialni wyjechali na integrację!:) Od poniedziałku 8.10 do środy 10.10. 2018 r. w szkole nie było klasy I medialnej, która w pełnym składzie wyjechała na wycieczkę integracyjną do Kowar, pod opieką wychowawczyni, p. Joanny Świącik i prof. Krzysztofa Makowskiego. W programie były zajęcia integracyjne do południa, zajęcia integracyjne po południu, warsztaty z komunikacji interpersonalnej po śniadaniu,  zajęcia z budowania zespołu i pracy w grupie po obiedzie i tak przez trzy dni... Jednym słowem - pranie mózgu. W ramach atrakcji ognisko i podchody w lesie nocą. Żadne duchy nas nie spotkały, wszyscy przeżyli:) a oto krótka fotorelacja dla Was:))

11 października 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni i Xięgi Schultza

Medialni i Xięgi Schultza

29 września (sobota), pojechaliśmy do wrocławskiego Teatru Polskiego na spektakl "Xięgi Schultza". Wielokrotnie nagradzany wizjoner teatru, reżyser, inscenizator i choreograf Jan Szurmiej powrócił do Wrocławia, by zaprezentować na deskach sceny Teatru Polskiego swój spektakl oparty na prozie i grafikach Brunona Schulza! Oto kilka słów o spektaklu: "Pośród industrialnych scenografii widzowie doświadczają niezwykłego onirycznego misterium na motywach Sklepów cynamonowych, Sanatorium pod Klepsydrą i Xięgi bałwochwalczej, pełnego niepokojących wizji i mrocznej poetyki spod znaku Erosa." (http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/xiegi-schulza/)

Spektakl faktycznie dostarczył nam niesamowitych wrażeń, tym większych, że na najbardziej atrakcyjne, bo sobotnie przedstawienia, przychodzą inni aktorzy telewizyjni, teatralni, celebryci i wszelkiego rodzaju sławni ludzie, których mogliśmy zobaczyć na własne oczy i usiąść w rzędzie obok:)

1 października 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu w naszej szkole!

Aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu w naszej szkole!

Dziś klasa I medialna przyszła do szkoły i... zamiast książek i zeszytów, potrzebowała wygodnych butów i luźnych ubrań:) Mieliśmy dziś bowiem okazję do uczestnictwa w niezwykłych zajęciach, prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu w ramach współpracy z naszą szkołą. Była to druga wizyta wrocławskich aktorów, tym razem zajęcia dla medialnych poprowadził pan Marcin Piejaś, Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którego widzieliśmy na scenie w spektaklu: Xięgi Schulza. W czasie niemal całodziennych zajęć pan Marcin pokazał jak zrobić rozgrzewkę, rozluźniać mięśnie, poruszać się na scenie i jak wykonać wiele innych, niezbędnych w pracy aktora, czynności. Było super, dziękujemy!!!

http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/marcin-piejas/

 

1 listopada 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni na warsztatach we Wrocławiu

Medialni na warsztatach we Wrocławiu

Klasa I e ma za sobą już kilka różnych spotkań scenicznych: aktorzy Teatru Polskiego byli w naszej szkole, my na ich spektaklach, teraz przyszła pora na aktywniejsze działania. We wtorek, 4 grudnia, pod opieką o. Przemysława Janika i wychowawczyni I e, p. Joanna Świącik, pojechaliśmy do Teatru Polskiego na nasze pierwsze warsztaty na Wszechnicy Teatralnej. Zajęcia odbywały się w przyjemnej atmosferze Sceny Kameralnej przy ulicy Świdnickiej, a prowadziła je p. Martyna Witowska – aktorka teatralna i filmowa, współpracująca z wrocławskimi teatrami i kolektywami artystycznymi. Pani Martyna jest jednocześnie logopedą, która podczas w trakcie warsztatów zaprezentowała elementy warsztatu aktorskiego: rozgrzewkę dykcyjno-impostacyjną, ćwiczenia na integrację w działaniu ciała i emocji i inne całkiem nieznane nam możliwości pracy z własnym głosem i ciałem. W styczniu pojedziemy znowu! A oto krótka fotorelacja z naszych zajęć:)

5 grudnia 2018
J.L.Ś.

Nasze filmy

Nie mogliśmy pokazać naszych filmów podczas Dnia Medialnego (przyczyny techniczne), dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia ich teraz. "Po utracie tchu" w reżyserii Miachała Zielińskiego i "Szminka Gorgony" w reżyserii Weroniki Morawskiej. Życzymy pozytywnych wrażeń!:))

Szminka Gorgony - obsada:

Patrycja Wilamowska, Przemysław Lipa, Marta Stefaniak, Adam Nadolny, Weronika Morawska, Weronika korzun, Kasia Makarska, Michał Tracz, Julia Ludwikowska.

 Po utracie tchu - obsada:

Natalia Poreda, Bartosz Cieślak

15 czerwca 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni – jak minął rok...:)

Medialni – jak minął rok...:)

Klasy medialne były zapracowane. Aż furczało i buczało, jak w ulu. Klasa I pracowała w grupach nad spektaklami. Powstały dwie sztuki – samodzielne od scenariusza, przez kostiumy, dekoracje, charakteryzację: "Tłum pokochałm tłum pochował" i "Poczekalnia". Obie sztuki zebrały piękne recenzje w lokalnych mediach:)))

http://vlo.legnica.eu/art,520,nowy-spektakl-klasy-medialnej

https://legnica24h.pl/foto-mlodzi-aktorzy-zawladneli-scena,1735,a.html

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/16291-uczniowskie-spektakle-v-lo-foto

http://edukacja.lca.pl/mobile,legnica,news,70397,Medialni_z_Heweliusza_prezentowali

_swoja_tworczosc.html

 Klasa druga filmowała: z kamerą na lekcjach, z kamerą na przerwach, z kamerą na uroczystościach, z kamerą po szkole.... Powstał bogaty materiał dokumentacyjny życie szkoły, a oprócz tego filmy: "Po utracie tchu" i "Szminka Gorgony".

Medialnie było też poza szkołą – zakończyła się pierwsza, a od września rusza druga edycja konkursu filmowego dla gimnazjalistów pod patronatem Prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego i Waldemara Krzystka, reżysera "Małej Moskwy". Warsztaty filmowe prowadziły i będą prowadzić nasi medialni, pod bacznym okiem absolwentek tego profilu - Karoliny Kałakajło i Wiktorii Wleklik.

13 czerwca 2018
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Medialni – jak minął rok...:)
Przejdź do - Już jutro Dzień Medialny!

Już jutro Dzień Medialny!

We wtorek 5 czerwca o godzinie 11:00 w Klubie Nauczyciela na ulicy Jordana rozpocznie się pokaz twórczości klas medialnych naszej szkoły. W programie znajdą się przygotowane przez klasę I a spektakle, a po przerwie filmy. Filmy są w całości dziełem klasy II a – począwszy od scenariusza, scenopisu, przez filmowanie, montaż, makijaż i charakteryzację. Serdecznie zapraszamy!

4 czerwca 2018
J.L.Ś.