Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Edukacja medialna

Edukacja medialna

Klasa 1eg  dnia 4.12.19 brała udział w kolejnym spotkaniu w ramach  edukacji medialnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prowadzonym przez Tomasza Adamowskiego. Dzisiejszy temat zajeć to  “Każdy z nas jest autokratą. Zagrożenia płynące z zachowań głównego bohatera dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego Z punktu widzenia nocnego portiera”. Podczas warsztatów filmowych uczniowie aktywnie dyskutowali na temat przedstawionej im postawy człowieka o skrajnych, niemalże faszystowskich poglądach.
4 grudnia 2019
J.L.Ś., J.B.-G.
Przejdź do - Smutki Tropików - ciekawe przeżycie

Smutki Tropików - ciekawe przeżycie

3 grudnia klasy medialne  V LO pojechały do Wrocławia na spektakl Smutki Tropików. Sztukę reżyserowała pani Katarzyna Łęcka, a Teatr Polski zagrał specjalnie dla nas. Postapokaliptyczna wizja świata i międzyludzkich relacji, jaką zobaczyliśmy na scenie, wzbudziła różne reakcje. I bardzo dobrze, bo każdy jest innym odbiorcą i warto wymienić się poglądami i wrażeniami po spektaklu. A tych było niemało:) Teatr Polski - dziękujemy!

4 grudnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Berlin - veni, vidi..?

Berlin - veni, vidi..?

W piątek, 29 listopada 2019 r., klasy II E i I BG zwiedzały Berlin. Przeżyć i wrażeń było dużo, przybyli, zobaczyli, a czy zwyciężyli? To zrealizowania była cała lista zadań z historii. Niektórzy także zwyciężyli, otrzymując za wykonane zadania ocenę celującą (Nikola Piotrowska, II e - gratulujemy!). Oprócz zwiedzania na Wyspie Muzealnej był też oczywiście tradycyjny Jarmark bożonarodzeniowy i przy okazji czarny piątek. Uczestnicy w doskonałych humorach spędzali czas. Wróciliśmy bezpiecznie do Legnicy późnym wieczorem. I oczywiście fotorelacja dla Was:)

1 grudnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Wszechnica Teatralna - jak zawsze było niesamowicie!

Wszechnica Teatralna - jak zawsze było niesamowicie!

Dziś w ramach Akademii 1212 Teatr Polski we Wrocławiu odbyła się Wszechnica Teatralna, a jej tematem był teatr pantomimy. Poprowadził ją znakomity Mateusz Kowalski, aktor Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Wszystko to w jubileuszowym roku, setnych urodzin twórcy tego unikatowego wrocławskiego teatru, Henryka Tomaszewskiego

22 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Niezwykły gość w V LO

Niezwykły gość w V LO

Dziś, 4 listopada 2019 r., gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę. Odwiedziła nas p. Katarzyna Łęcka, reżyserująca spektakle teatralne i telewizyjne. Ma stronie Teatru Polskiego o p. Katarzynie napisano:

4 listopada 2019
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Niezwykły gość w V LO
Przejdź do - Edukacja medialna w Bibliotece Miejskiej

Edukacja medialna w Bibliotece Miejskiej

 Edukacja medialna

Klasa 1eg rozpoczęła dziś cykl spotkań dotyczących edukacji medialnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, prowadzone przez Tomasza Adamowskiego.

Dzisiejszym tematem zajęć były:

 „Sposoby postrzegania rzeczywistości z perspektywy dziecka i starego człowieka na przykładzie filmu „Wszystko może się przytrafić”. 

Młodzież chętnie zabierała głos  podczas warsztatów filmowych i dzieliła się swoimi odczuciami po projekcji filmu.

 

Dziś mieliśmy okazję poznać Pana Profesora Tomasza Adamowskiego, który przeprowadził z nami warsztaty filmowe. Przekazał nam swoją ogromną wiedzę, zainteresował tematem, a przede wszystkim skłonił do refleksji na temat filmu, który mieliśmy okazje obejrzeć na owych zajęciach w czytelni legnickiej nieopodal naszej szkoły.

Na zajęciach Pan Profesor poszerzył naszą wiedzę na temat filmu oraz przytoczył wątki z prawdziwego życia, które nas zainspirowały.

Z wielką przyjemnością uczestniczyłyśmy na zajęciach.”

 

Sandra Kaśczyszyn, Daria Majewska - 1eg

publikacja: J.L.Ś.

30 października 2019
Przejdź do - Pierwsze zawody na wyjeździe i ogromny sukces!!!

Pierwsze zawody na wyjeździe i ogromny sukces!!!


Uczennica klasy I medialnej, Marysia Bzdek, w parze z  ATHLETICO???? wicemistrzami ???? XIII Mistrzostw Młodzieży Szkolnej i Akademickiej w grupie szkół ponadgimnazjalnych! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

3 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni na Wszechnicy Teatralnej

Medialni na Wszechnicy Teatralnej

Klasa I e pod opieką o. Przemysława Janika uczestniczy dziś w ostatniej w bieżącym roku szkolnym, Wszechnicy Teatralnej.

Kiedy: 31 maja 2019 r. (piątek), godz. 10:00

Gdzie: Scena na Świebodzkim Teatru Polskiego we Wrocławiu, pl.Orląt Lwowskich 20C

Kto: Agnieszka Ćwieląg – instruktorka artystyczna Brave Kids, od wielu lat zajmuje się ruchem, tańcem, improwizacją taneczną i teatralną oraz teatrem fizycznym. Ma doświadczenie w pracy z Teatrem Forum wg Augusto Boala, prowadzi warsztaty dla różnych grup wiekowych.

Temat: Doświadcz czym jest Brave Kids! Warsztaty artystyczne modelem pracy Brave Kids!

W trakcie warsztatów prowadząca zaprezentuje elementy modelu pracy Brave Kids, w tym: rozgrzewkę fizyczną, ćwiczenia integracyjne, budowanie krótkich, grupowych struktur ruchowych opartych na propozycjach uczestników. Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

31 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni kręcą filmy, czyli KAMERA! AKCJA!

Medialni kręcą filmy, czyli KAMERA! AKCJA!


Trzy dni spędziła klasa II a na warsztatach filmowych w Muchowie, Trzy dni, podczas których powstały autorskie filmy krótkometrażowe. Opowiemy Wam o tym:

22 maja 2019
Autor tekstu i zdjęć Tomasz Adamowski
Czytaj więcej o: Medialni kręcą filmy, czyli KAMERA! AKCJA!
Przejdź do - Warsztaty teatralne I medialnej - maj:)

Warsztaty teatralne I medialnej - maj:)

Za nami majowe warsztaty teatralne. Tym razem gościliśmy p. Aldonę Struzik, absolwentkę Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Dorobek zawodowy i sceniczny p. Aldony jest niesamowity: http://www.teatrpolski.wroc.pl/speakers/aldona-struzik/.

Dziękujemy za wspólny czas i nowe umiejętnośći! A oto krótka fotorelacja dla Was:)

 

21 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni na warsztatach wyjazdowych - FOTOGRAFIA

Medialni na warsztatach wyjazdowych - FOTOGRAFIA

Przez trzy dni, 8-10 kwietnia 2019 r., w Kowarach, klasa I medialna doskonaliła swoje umiejętności. Pierwszy dzień zajęć stanowiły warsztaty teatralne, które poprowadził dla nas gość z Teatru Polskiego we Wrocławiu, Jakub Grębski. Kolejny dzień poświęcony został na fotografię i warsztaty fotograficzne, a trzeci na zajęcia filmowe.  W ramach tych ostatnich zrealizowaliśmy krótkie filmiki.

Poniżej fotorelacja dla Was z pierwszego dnia:)

22 kwietnia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Warsztaty teatralne I medialnej

Warsztaty teatralne I medialnej

29 marca klasa I medialna pracowała podczas kolejnych warsztatów teatralnych, jakie zorganizował dla nas Teatr Polski we Wrocławiu. Po raz drugi naszym gościem i prowadzącym zajęcia był Marcin Piejaś. Było super! Dziękujemy!!!:)

29 marca 2019
J.L.Ś.