Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Medialni – jak minął rok...:)

Medialni – jak minął rok...:)

Klasy medialne były zapracowane. Aż furczało i buczało, jak w ulu. Klasa I pracowała w grupach nad spektaklami. Powstały dwie sztuki – samodzielne od scenariusza, przez kostiumy, dekoracje, charakteryzację: "Tłum pokochałm tłum pochował" i "Poczekalnia". Obie sztuki zebrały piękne recenzje w lokalnych mediach:)))

http://vlo.legnica.eu/art,520,nowy-spektakl-klasy-medialnej

https://legnica24h.pl/foto-mlodzi-aktorzy-zawladneli-scena,1735,a.html

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/16291-uczniowskie-spektakle-v-lo-foto

http://edukacja.lca.pl/mobile,legnica,news,70397,Medialni_z_Heweliusza_prezentowali

_swoja_tworczosc.html

 Klasa druga filmowała: z kamerą na lekcjach, z kamerą na przerwach, z kamerą na uroczystościach, z kamerą po szkole.... Powstał bogaty materiał dokumentacyjny życie szkoły, a oprócz tego filmy: "Po utracie tchu" i "Szminka Gorgony".

Medialnie było też poza szkołą – zakończyła się pierwsza, a od września rusza druga edycja konkursu filmowego dla gimnazjalistów pod patronatem Prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego i Waldemara Krzystka, reżysera "Małej Moskwy". Warsztaty filmowe prowadziły i będą prowadzić nasi medialni, pod bacznym okiem absolwentek tego profilu - Karoliny Kałakajło i Wiktorii Wleklik.

13 czerwca 2018
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Medialni – jak minął rok...:)
Przejdź do - Już jutro Dzień Medialny!

Już jutro Dzień Medialny!

We wtorek 5 czerwca o godzinie 11:00 w Klubie Nauczyciela na ulicy Jordana rozpocznie się pokaz twórczości klas medialnych naszej szkoły. W programie znajdą się przygotowane przez klasę I a spektakle, a po przerwie filmy. Filmy są w całości dziełem klasy II a – począwszy od scenariusza, scenopisu, przez filmowanie, montaż, makijaż i charakteryzację. Serdecznie zapraszamy!

4 czerwca 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Medialni i Wszechnica Teatralna

Medialni i Wszechnica Teatralna

Uczniowie klas medialnych naszej szkoły uczetniczą w spotkaniach Wszechnicy Teatralnej we Wrocławiu. Wszechnica to comiesięczne spotkania wokół kultury teatralnej pr,zeznaczone dla młodzieży szkolnej. Realizowane w formacie spotkania z osobami związanymi ze światem kultury lub osobami publicznymi.

W tym semestrze odwiedziliśmy Scenę Kameralną Teatru Polskiego we Wrocławiu uczestnicząc spotkaniu majowym, z panią Iwoną Struzik, którego mottem była "Niespodzianka na scenie". Przed nami kolejny wyjazd, 15 czerwca. Czekamy z niecierpliwością:)

1 czerwca 2018
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Medialni i Wszechnica Teatralna
Przejdź do - Medialni i Teatr Polski we Wrocławiu

Medialni i Teatr Polski we Wrocławiu

Dokładnie tydzień temu, w poniedziałek 28 maja, od rana gościliśmy w szkole aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu. Goście przyjechali do naszej szkoły z warsztatami aktorskim. Zajęcia te są częścią dużego programu edukacyjnego – Akademia 1212.

Program nauczania nie zapewnia młodym miłośnikom teatru możliwości zdobywania wiedzy ani umiejętności, które pozwoliłyby młodzieży przygotować się do startowania na wyższe studia artystyczne czy kultywowanie swych zainteresowań artystycznych w takim stopniu, jak by chcieli. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów pracownicy i artyści Teatru Polskiego we Wrocławiu oferują uczniom swój czas oraz doświadczenia i w ramach cyklicznych warsztatów pomagają uczestnikom zajęć poszerzyć i pogłębić ich wiedzę w zakresie teatru.

 

5 czerwca 2018
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Medialni i Teatr Polski we Wrocławiu
Przejdź do - Nowy spektakl klasy medialnej

Nowy spektakl klasy medialnej

Po kilku miesiącach ciężkiej pracy pierwsza klasa medialna  5 czerwca przedstawi swoje spektakle w Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. Klasa została podzielona na dwie grupy, rezulatatem są dwa spektakle opowiadające o sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu z nas.
Pozorne ocenianie ludzi bez podstawnej do tego wiedzy, jest częstym zjawiskiem w codziennym życiu.

28 maja 2018
Paulina Konofał
Czytaj więcej o: Nowy spektakl klasy medialnej
Przejdź do - Lekcja wymyślania historii

Lekcja wymyślania historii

Jak napisać scenariusz filmowy? Co różni scenopis od storybordu? Tego i innych ciekawostek uczą się medialni na zajęciach warsztatowych.

26 lutego 2018
Czytaj więcej o: Lekcja wymyślania historii
Przejdź do - Bezpiecznie nie tylko w szkole

Bezpiecznie nie tylko w szkole

Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego to wydarzenia edukacyjno-informacyjne w szkołach prowadzone przez Edukatorów w formie warsztatów z uczniami oraz spotkań z nauczycielami i rodzicami. Takie zajęcia odbyły się w V LO 16 lutego.

22 lutego 2018
Tekst Tomasz Adamowski, zdjęcia Paulina Konofal
Czytaj więcej o: Bezpiecznie nie tylko w szkole
Przejdź do - TEATR OD KULIS

TEATR OD KULIS

 Uczniowie naszej szkole wielokrotnie odwiedzali Teatr im. Modrzejewskiej, by zapoznać się z najnowszym repertuarem. Tuż przed feriami taką okazję miały trzy klasy. Tym razem to co ważne działo się zarówno w trakcie spektaklu, jak i po.

17 stycznia 2018
Tomasz Adamowski
Czytaj więcej o: TEATR OD KULIS
Przejdź do - V z 5 już pięć sezonów

V z 5 już pięć sezonów

Już po raz piąty uczniowie z Gimnazjum nr 5 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami gimnazjalnymi) brali udział w warsztatach filmowych pod opieką Elizabeth Lichockiej, Julity Bogdańskiej-Gabińskiej oraz Tomasza Adamowskiego.

19 grudnia 2017
Czytaj więcej o: V z 5 już pięć sezonów
Przejdź do - Młodzi filmowcy w akcji

Młodzi filmowcy w akcji

Kolejny finał warsztatów filmowych i pokaz krótkometrażowych filmów tym razem w Szkole Podstawowej w Spalonej, przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Rosochatej zwieńczał współpracę tych szkół z V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Heweliusza w Legnicy.

13 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Młodzi filmowcy w akcji

Sąd nad sondami

Uczniowie klasy II A zmierzyli się ze swoim pierwszym zadaniem dziennikarskim. Na ulicach Legnicy musieli przeprowadzić sondę telewizyjną.

Kamera i mikrofon w dłoń, pokonać stres, podejść do obcych osób na ulicy i zadać im pytanie. To tylko z pozoru proste zadanie. Pokonać wewnętrzny opór, bo przecież nie wiemy jak zareagują na nas i kamerę.
A medialni pytali legniczan o różne rzeczy. Czasem prosto, zwyczajnie, o wymarzony prezent na święta. Czasem poważnie, wręcz metafizycznie: co jest najważniejsze w życiu?

Poniżej przedstawiamy jedną z sond przygotowaną przez Ksenię Kołodziejczyk i Weronikę Gurgul. Temat: jakie marzenie chciałbyś spełnić?


 

12 grudnia 2017
Przejdź do - Młodzi filmy robią.

Młodzi filmy robią.

Od pięciu lat trwa współpraca między V Liceum Ogólnokształcącym a Gimnazjum nr 5.  Jej efektem jest już kilkadziesiąt zrealizowanych filmów.

Teraz do tej współpracy postanowiły dołączyć inne szkoły. Między innymi Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, w którym właśnie odbył się finał konkursu filmowego. Gimnazjaliści mieli za zadanie opowiedzieć za pomocą kamery, czym jest dla nich wolność.

6 grudnia 2017
Julita Bogdańska- Gabińska
Czytaj więcej o: Młodzi filmy robią.