...z plastycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Gabrysia laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Uczennica VLO Gabriela Glińska z klasy 1b została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego,,Na skrzydłach wyobraźni'' zorganizowanego przez MCK Legnica.

Źrodło: foto.lca.pl

http://foto.lca.pl/foto,1519665833,Konkurs_plastyczny_Na_skrzyd_ach_wyobra_ni_.html#66

6 marca 2018
Przejdź do - Wizyta uczniów V LO na ASP Wrocław

Wizyta uczniów V LO na ASP Wrocław

Jak co roku na początku marca uczniowie trzeciej klasy plastycznej udali się na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu,  by  zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni. Studia artystyczne to jeden z celów absolwentów klas plastycznych VLO. Akademia proponuje bardzo wiele ciekawych kierunków : np. malarstwo, rzeźbę, grafikę, projektowanie użytkowe, architekturę wnętrz, grafikę komputerową, scenografię, konserwację dzieł sztuki, nowe media i inne. Wszystko to w warunkach doskonale przygotowanych pracowni i profesjonalnej kadry profesorów i wykładowców. Wielu naszych absolwentów studiowało i studiuje na wrocławskiej ASP, nie ma wątpliwości, że od października br. kolejni nasi uczniowie podejmą tam studia.

6 marca 2018
Przejdź do - Letycja laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "KOTY"

Letycja laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "KOTY"

17 lutego. ogłoszono  wyniki  2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "KOTY".

19 lutego 2018
Czytaj więcej o: Letycja laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "KOTY"
Przejdź do - Uczennice klasy plastycznej Heweliusza pomalowały legnickie przedszkole "HOBBIT"

Uczennice klasy plastycznej Heweliusza pomalowały legnickie przedszkole "HOBBIT"

7 lutego 2018r. w legnickim przedszkolu HOBBIT miało miejsce podsumowanie projektu malowania holu placówki, który zrealizowały uczennice klasy plastycznej VLO w Legnicy

8 lutego 2018
Czytaj więcej o: Uczennice klasy plastycznej Heweliusza pomalowały legnickie przedszkole "HOBBIT"

Plener klasy plastycznej

18 stycznia 2017
Przejdź do - BRYTYJSKIE CERTYFIKATY GCSE NA WYSTAWIE W VLO W LEGNICY

BRYTYJSKIE CERTYFIKATY GCSE NA WYSTAWIE W VLO W LEGNICY

W szkolnej galerii V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy - ,, Różowej Sali ‘’ od piątku 1.12. br można oglądać prace plastyczne tegorocznych absolwentów.
Podczas otwarcia wystawy odbyła się uroczystość wręczenia międzynarodowych certyfikatów ze sztuki i projektowania GCSE ( GENERAL CERTIFICATE SECONDARY of EDUCATION )  pięciu absolwentom klasy artystycznej- Agnieszce Chobot, Beacie Przyłuckiej, Aleksandrze Kopeckiej, Gabrieli Borkowskiej i Markowi Zagórskiemu.

7 grudnia 2017
Krzysztof Makowski
Czytaj więcej o: BRYTYJSKIE CERTYFIKATY GCSE NA WYSTAWIE W VLO W LEGNICY
Przejdź do - PROJEKT ‘’HOBBIT”

PROJEKT ‘’HOBBIT”

Rozpoczęły się przygotowania uczniów klasy plastycznej do realizacji ciekawego projektu : stworzenia dekoracji w holu legnickiego przedszkola „ HOBBIT ‘’, mieszczącego się przy ul. Gliwickiej. Uczniowie klas plastycznych obok programowych zajęć dydaktycznych, które realizują w szkole, biorą też udział w projektach, działaniach twórczych we współpracy z różnymi instytucjami na terenie miasta. Przynosi to obopólne korzyści. Powstają dzieła, które promują uczniów, pozwalają im też rozwinąć swoje artystyczne uzdolnienia, wprowadzają ich na profesjonalny grunt działań twórczych.
Projekt „ HOBBIT ‘’ realizować będzie grupa uczniów klasy 3b pod kierunkiem Klaudii Smarzyńskiej.  Prace ruszą niebawem.
„ Liczę na interesujący efekt realizacji tego projektu ‘’ – komentuje nauczyciel plastyki V Liceum Ogólnokształcącego – Krzysztof Makowski.

14 listopada 2017
Krzysztof Makowski
Przejdź do -  JESIENNY PLENER PLASTYCZNY UCZNIÓW VLO W SZKLARSKIEJ POPRĘBIE-relacja fotograficzna

JESIENNY PLENER PLASTYCZNY UCZNIÓW VLO W SZKLARSKIEJ POPRĘBIE-relacja fotograficznaW dn.16-18 października br. uczniowie klas 2B i 3B tworzyli w malowniczych górskich plenerach Szklarskiej Poręby. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała artystycznym wyzwaniom. Powstało szereg interesujących prac, które niebawem zaprezentowane zostaną na wystawie w szkolnej galerii VLO.

7 listopada 2017
Przejdź do - Konkurs na pracę o majorze Dybowskim (żołnierzu wyklętym) wygraly uczennce z klasy plastycznej

Konkurs na pracę o majorze Dybowskim (żołnierzu wyklętym) wygraly uczennce z klasy plastycznej

Z okazji ROKU MAJORA WŁADYSŁAWA DYBOWSKIEGO -  w Domu Kultury,,Kopernik” pani Joanna Wróbel, należąca do Społecznej Grupy Roboczej popularyzujące postać majora, zorganizowała konkurs plastyczny pod patronatem FUNDACJI PAWŁA JUROSA i KGHM. Temat ,,Żołnierzy Wyklętych” podjęli nasi uczniowie. Uczennica klasy 2B – WIKTORIA ZAMKOWSKA zdobyła główną nagrodę, a jej koleżanka z klasy – KLAUDIA SMARZYŃSKA zajęła II miejsce. Gratulujemy.

7 czerwca 2017
Przejdź do - Dziewczyny wygrały konkurs na pracę o kocie

Dziewczyny wygrały konkurs na pracę o kocie

KLAUDIA SMARZYŃSKA i MONIKA HAJDUKIEWICZ  z klasy 2B zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,KOTY” zorganizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące i PWSZ w Legnicy. Na konkurs wpłynęło ponad 360 prac z całej Polski.
Klaudio i Moniko - Wielkie Gratulacje.

6 czerwca 2017