...z plastycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konkurs na pracę o majorze Dybowskim (żołnierzu wyklętym) wygraly uczennce z klasy plastycznej

Konkurs na pracę o majorze Dybowskim (żołnierzu wyklętym) wygraly uczennce z klasy plastycznej

Z okazji ROKU MAJORA WŁADYSŁAWA DYBOWSKIEGO -  w Domu Kultury,,Kopernik” pani Joanna Wróbel, należąca do Społecznej Grupy Roboczej popularyzujące postać majora, zorganizowała konkurs plastyczny pod patronatem FUNDACJI PAWŁA JUROSA i KGHM. Temat ,,Żołnierzy Wyklętych” podjęli nasi uczniowie. Uczennica klasy 2B – WIKTORIA ZAMKOWSKA zdobyła główną nagrodę, a jej koleżanka z klasy – KLAUDIA SMARZYŃSKA zajęła II miejsce. Gratulujemy.

7 czerwca 2017
Przejdź do - Dziewczyny wygrały konkurs na pracę o kocie

Dziewczyny wygrały konkurs na pracę o kocie

KLAUDIA SMARZYŃSKA i MONIKA HAJDUKIEWICZ  z klasy 2B zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,KOTY” zorganizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące i PWSZ w Legnicy. Na konkurs wpłynęło ponad 360 prac z całej Polski.
Klaudio i Moniko - Wielkie Gratulacje.

6 czerwca 2017
Przejdź do - WIOSENNY PLENER KLAS PLASTYCZNYCH

WIOSENNY PLENER KLAS PLASTYCZNYCH

W dniach 17-19 maja br. odbył się kolejny plener plastyczny  klas  IB i IIB. Tym razem uczestnicy pleneru przybyli do Przesieki.
Piękne widoki i słoneczna pogoda towarzyszyły uczniom. Sprzyjało to pracy twórczej. Powstało wiele ciekawych obrazów w różnych technikach, które niebawem zostaną zaprezentowane na wystawie.

24 maja 2017
Przejdź do - Klasa artystyczna odtworzyła jaskinię w LASCAUX

Klasa artystyczna odtworzyła jaskinię w LASCAUX

JASKINIA W LASCAUX…W VLO

JASKINIA W LASCAUX, GROBOWIEC Z MUMIĄ RAMZESA II, PRACOWNIA STARYCH MISTRZÓW – to inscenizacje przygotowane przez uczniów klasy 1B plastycznej w czasie DNI OTWARTYCH w VLO.  Było ciekawie i twórczo.

22 marca 2017
Czytaj więcej o: Klasa artystyczna odtworzyła jaskinię w LASCAUX
Przejdź do - Prace uczniów z drugiej klasy

Prace uczniów z drugiej klasy

Czwórka uczniów opublikowała na facebooku swoje prace. Wszystkie są znakomite, a ci młodzi artyści mają wspaniałą przyszłość przed sobą.

10 lutego 2017
Przejdź do - Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak

Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak

W Nowym Roku 2017 zainaugurowany został kolejny cykl spotkań autorskich uczniów klas plastycznych VLO z wybitnymi polskimi grafikami i ilustratorami.

20 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak
Przejdź do - Wręczenie międzynarodowych certyfikatów ze sztuki i projektowania GCSE

Wręczenie międzynarodowych certyfikatów ze sztuki i projektowania GCSE

W ub. piątek, 18 listopada w szkolnej galerii VLO – RÓŻOWEJ SALI odbyło się uroczyste wręczenie brytyjskich certyfikatów Art & Design GENERAL CERTIFICATE SECONDARY of EDUCATION. Odpowiednik brytyjskiej matury ze sztuki i projektowania otrzymało w tym roku ośmiu naszych absolwentów. Wśród nich m.in. Aleksander Strzelecki, obecnie student I roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki, któremu praca do certyfikatu GCSE pozwoliła na dobre przygotowanie się do egzaminów wstępnych na ASP. Brytyjski dokument potwierdza praktyczne kwalifikacje ze sztuki i projektowania, umożliwia też podjęcie edukacji w tym kierunku na brytyjskich uczelniach.

Uczniowie VLO mogą starać się o certyfikat od 2008 roku, kiedy to szkoła podjęła współpracę z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Cardiff.

Wręczeniu certyfikatów towarzyszyło otwarcie wystawy plastycznej, którą w RÓŻOWEJ SALI można oglądać do stycznia przyszłego roku.

Przejdź do - SPOTKANIE UCZNIÓW VLO W GALERII SATYRYKONU W LEGNICY

SPOTKANIE UCZNIÓW VLO W GALERII SATYRYKONU W LEGNICY

21 października br. odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas plastycznych VLO z wybitnym artystą ilustratorem. Tym razem gościem GALERII SATYRYKONU w Legnicy był p.JERZY GŁUSZEK.  Twórca wywodzący się ze środowiska wrocławskiej ASP jest malarzem, rysownikiem, ilustratorem, laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą, m.in. legnickiego Satyrykonu.

Na przełomie lat 70-tych i 80-tych artysta współtworzył niezależny ruch artystyczny skupiony wokół wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczył w wielu akcjach artystycznych w przestrzeni publicznej zdecydowanie opierającej się ówczesnej władzy. Razem z bratem bliźniakiem – Andrzejem i grupą studentów ASP tworzył niezależne pismo artystyczne LUXUS, współpracował też z ruchem POMARAŃCZOWEJ ALTERNATYWY legendarnego ,,Majora’’, czyli Waldemara Fydrycha.

Przejdź do - JESIENNY PLENER KLAS PLASTYCZNYCH W KOWARACH – WOJKOWIE

JESIENNY PLENER KLAS PLASTYCZNYCH W KOWARACH – WOJKOWIE

W dn.05-07.10.br uczniowie klas 2B I 3B przebywali na plenerze plastycznym w KOWARACH – WOJKOWIE. Piękna górska okolica i jesienny klimat to główne tematy obrazów i rysunków uczniów, które powstały w tym czasie. Plener plastyczny to nie tylko czas pracy artystycznej,  ale też integracyjnych spotkań, rozmów, dyskusji i zwiedzania okolicy. Efekty pracy twórczej zostaną niebawem zaprezentowane na wystawie.