...z plastycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkania z artystkami

Spotkania z artystkami

Dzięki współpracy z Legnickim Centrum Kultury i Galerią Satyrykon, młodzież z klas plastycznych ma niepowtarzalną okazję, aby spotkać się i porozmawiać z wybitnymi ilustratorami! Od września zostały już zrealizowane dwa takie autorskie spotkania- z Panią Katarzyną Bogdańską i z Panią Magdaleną Kozieł- Nowak. Ostatnie spotkanie, z Panią Magdaleną, trwało dwa razy dłużej, niż to było planie! W tym czasie m.in. mogliśmy podziwiać i oglądać z bliska oryginały prac ilustratorki.

18 listopada 2019
J.L.Ś; A.M.
Czytaj więcej o: Spotkania z artystkami
Przejdź do - Wystawa naszych uczniów w Galerii "LOŻA"

Wystawa naszych uczniów w Galerii "LOŻA"

Od lipca br. Do początku września br. w Galerii LOŻA w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej 22 będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klas artystycznych VLO, będących efektem pracy twórczej w minionym roku szkolnym 2018/2019. Zapraszamy !

21 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Absolwenci klas plastycznych i nie tylko!

Absolwenci klas plastycznych i nie tylko!

Absolwenci klas plastycznych i nie tylko! Są jeszcze wolne miejsca na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W najbliższych dniach trzeba złożyć podanie. Nie trzeba mieć teczki prac ! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych ! Warto !

13 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza!

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza!

Oto propozycja nie tylko dla Plastycznych:) Tak piszą o sobie studenci ASP"

"Nasza uczelnia to nowowczesne budynki, pracownie i miejsca wystawiennicze. Ale to co najważniejsze, to oczywiście ludzie. Przez kolejnych kilkanaście dni, będziemy Wam prezentować sylwetki artystów - profesorów i asystentów, którzy współtworzą wrocławską ASP.  Pamiętajcie, do 9 czerwca trwa rekrutacja na kierunki: Scenografia, Architektura wnętrz, Sztuka mediów i Grafika, a do 12 czerwca na kierunki: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie ceramiki i szkła, Sztuka i wzornictwo szkła, Sztuka i wzornictwo ceramiki, Wzornictwo, Malarstwo, Rzeźba, Mediacja sztuki.
STUDIUJ NA ASP!"

6 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - WYSTAWA W MCK LEGNICA

WYSTAWA W MCK LEGNICA

Do końca maja br. w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ulicy Mickiewicza w Legnicy można obejrzeć prace plastyczne dwóch uczennic klasy artystycznej 2b – GABRIELI GLIŃSKIEJ i MAŁGORZATY MATCZUK, które uczestniczą w pozalekcyjnych zajęciach sekcji plastycznej przy MCK.

23 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Nasi absolwenci odnoszą sukcesy!

Nasi absolwenci odnoszą sukcesy!

WYSTAWA ABSOLWENTKI VLO – BARBARY DUBEL

BARBARA DUBEL to była uczennica klasy plastycznej VLO, a także absolwentka ASP Wrocław. Jej malarska kompozycja została zaprezentowana 18 maja br. w lapidarium Muzeum Miedzi w Legnicy, w ramach Nocy Muzealnej.

20 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Plastyczni w "Satyrykonie"

Plastyczni w "Satyrykonie"

Kolejne ciekawe spotkanie uczniów klas artystycznych VLO w Legnicy w Galerii SATYRYKONU. Tym razem o swojej pracy zawodowej opowiadała OLA WOLDAŃSKA-PŁOCIŃSKA. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, przede wszystkim dla dzieci. M.in.Pierwsze urodziny prosiaczka (wyd.Czerwony Konik, 2010), Marchewka z groszkiem (2011) i in. Pracuje też na macierzystej uczelni jako asystentka w Pracowni Projektowania Opakowań.

18 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Spotkanie z artystą w Muzeum Miedzi w Legnicy

Spotkanie z artystą w Muzeum Miedzi w Legnicy

22 stycznia br. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyło się spotkanie ze znanym legnickim artystą rzeźbiarzem – Grzegorzem Niemyjskim, w którym wzięli udział uczniowie klasy 2B VLO.

Muzeum prezentuje wystawę prac artysty.

24 stycznia 2019

W tym roku u Plastuchów...:)

Mijający rok szkolny był baaardzo atrakcyjny dla klas plastycznych w V LO. Tydzień przed zakończeniem możemy powspominać plenery, wyjścia do galerii sztuki, spotkania z artystami. Było cudnie! Powróćmy wspomnieniami do tych wydarzeń:))

 

12 czerwca 2018
Przejdź do - Lekcja w Galerii Sztuki

Lekcja w Galerii Sztuki

Edukacja artystyczna w klasach plastycznych VLO w Legnicy to nie tylko zajęcia w szkole. Lekcja w Galerii Sztuki.

20 września 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Plastyczni na "Promocjach 2018"

Plastyczni na "Promocjach 2018"

PROMOCJE 2018 to  Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych w Galerii Sztuki w Legnicy. Wernisaż tegorocznych prac odbył się 16.11.2018 r. i oczywiście nas tam niei mogło zabraknąć:) Oto krótka fotorelacja dla was:)

17 listopada 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Wernisaż wystawy naszej abolwentki!

Wernisaż wystawy naszej abolwentki!

- To ogromna satysfakcja dla nauczyciela, kiedy po latach może uczestniczyć w wystawie swojej dawnej uczennicy z VLO, a obecnie profesjonalnej artystki- grafika, Agnieszki Matwiejszyn ( Ragan), komentował prof. Krzysztof Makowski, znany legnicki artysta, malarz i nauczyciel historii sztuki i plastyki. Wystawę, zatytułowaną "stacja relaks",  można oglądać do 2 września w galerii dworca PKP w Legnicy Stacja Kultura". Gratulujemy autorcei profesorowi, coraz bardziej znanych uczniów i absolwentów! Więcej zdjęć na stronach:

http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/wystawa-agnieszki-matwiejszyn-na-dworcu-pkp-w-legnicy,4782851,gal,t,id,tm.html

http://galeria.legnica.pl/site/agnieszka-matwiejszyn-stacja-relaks/

ale i tak najlepiej zobaczyć osobiście:))

31 sierpnia 2018
J.L.Ś.