...z plastycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Tatuaż to też sztuka

Tatuaż to też sztuka

Absolwentka klasy plastycznej V LO im. Jana Heweliusza w Legnicy. Magda Hipner, ambitna i utalentowana. Zapraszamy do lektury ciekawego wywiadu i obejrzenia pięknych prac.

https://tattoo-witryna.pl/2020/06/19/magdalena-hipner/?fbclid=IwAR2EmhrzxjAwczYPqrHaaTcFWrV6SbKxC440Br_DB_sswMlwtYbYsJ2PRW8

 

20 czerwca 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!

Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!

Ósmoklasisto - wybrałeś już swój profil? Może to klasa humanistyczna z edukacją artystyczną? Nasi szkolni artyści o sobie piszą tak: "1BG, czyli klasa powszechnie znana w szkole jako „Plastuchy” ...
19 maja 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!
Przejdź do - Plastyczni się nie nudzą:)

Plastyczni się nie nudzą:)

Pandemia czy nie, w klasie plastycznej uczniowie nie znają pojęcia nudy. Wręcz przeciwnie! Nareszcie mają więcej czasu na to, aby realizować swoje twórcze pasje. Życzymy dobrej pracy i nieusatjącej weny twórczej:)

15 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Nowe hobby w czasie pandemii

Nowe hobby w czasie pandemii

Moje zamiłowanie do roślin zaczęło się od szczepki epipremnum aureum

5 maja 2020
Czytaj więcej o: Nowe hobby w czasie pandemii
Przejdź do - Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!

Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!

Klasa artystyczna z pozoru wydaje się być zbiorem wstydliwych osób z zamiłowaniem do sztuki....

8 maja 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Ósmoklasiści - Młodzi Artyści - klasa plastyczna czeka na Was!
Przejdź do - Spotkania z artystkami

Spotkania z artystkami

Dzięki współpracy z Legnickim Centrum Kultury i Galerią Satyrykon, młodzież z klas plastycznych ma niepowtarzalną okazję, aby spotkać się i porozmawiać z wybitnymi ilustratorami! Od września zostały już zrealizowane dwa takie autorskie spotkania- z Panią Katarzyną Bogdańską i z Panią Magdaleną Kozieł- Nowak. Ostatnie spotkanie, z Panią Magdaleną, trwało dwa razy dłużej, niż to było planie! W tym czasie m.in. mogliśmy podziwiać i oglądać z bliska oryginały prac ilustratorki.

18 listopada 2019
J.L.Ś; A.M.
Czytaj więcej o: Spotkania z artystkami
Przejdź do - Wystawa naszych uczniów w Galerii "LOŻA"

Wystawa naszych uczniów w Galerii "LOŻA"

Od lipca br. Do początku września br. w Galerii LOŻA w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piastowskiej 22 będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów klas artystycznych VLO, będących efektem pracy twórczej w minionym roku szkolnym 2018/2019. Zapraszamy !

21 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Absolwenci klas plastycznych i nie tylko!

Absolwenci klas plastycznych i nie tylko!

Absolwenci klas plastycznych i nie tylko! Są jeszcze wolne miejsca na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W najbliższych dniach trzeba złożyć podanie. Nie trzeba mieć teczki prac ! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych ! Warto !

13 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza!

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu zaprasza!

Oto propozycja nie tylko dla Plastycznych:) Tak piszą o sobie studenci ASP"

"Nasza uczelnia to nowowczesne budynki, pracownie i miejsca wystawiennicze. Ale to co najważniejsze, to oczywiście ludzie. Przez kolejnych kilkanaście dni, będziemy Wam prezentować sylwetki artystów - profesorów i asystentów, którzy współtworzą wrocławską ASP.  Pamiętajcie, do 9 czerwca trwa rekrutacja na kierunki: Scenografia, Architektura wnętrz, Sztuka mediów i Grafika, a do 12 czerwca na kierunki: Konserwacja i restauracja dzieł sztuki w zakresie ceramiki i szkła, Sztuka i wzornictwo szkła, Sztuka i wzornictwo ceramiki, Wzornictwo, Malarstwo, Rzeźba, Mediacja sztuki.
STUDIUJ NA ASP!"

6 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - WYSTAWA W MCK LEGNICA

WYSTAWA W MCK LEGNICA

Do końca maja br. w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ulicy Mickiewicza w Legnicy można obejrzeć prace plastyczne dwóch uczennic klasy artystycznej 2b – GABRIELI GLIŃSKIEJ i MAŁGORZATY MATCZUK, które uczestniczą w pozalekcyjnych zajęciach sekcji plastycznej przy MCK.

23 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Nasi absolwenci odnoszą sukcesy!

Nasi absolwenci odnoszą sukcesy!

WYSTAWA ABSOLWENTKI VLO – BARBARY DUBEL

BARBARA DUBEL to była uczennica klasy plastycznej VLO, a także absolwentka ASP Wrocław. Jej malarska kompozycja została zaprezentowana 18 maja br. w lapidarium Muzeum Miedzi w Legnicy, w ramach Nocy Muzealnej.

20 maja 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Plastyczni w "Satyrykonie"

Plastyczni w "Satyrykonie"

Kolejne ciekawe spotkanie uczniów klas artystycznych VLO w Legnicy w Galerii SATYRYKONU. Tym razem o swojej pracy zawodowej opowiadała OLA WOLDAŃSKA-PŁOCIŃSKA. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, przede wszystkim dla dzieci. M.in.Pierwsze urodziny prosiaczka (wyd.Czerwony Konik, 2010), Marchewka z groszkiem (2011) i in. Pracuje też na macierzystej uczelni jako asystentka w Pracowni Projektowania Opakowań.

18 marca 2019
J.L.Ś.