...z matematycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ósmoklasiści! Matfiz czeka na Was!:)

Ósmoklasiści! Matfiz czeka na Was!:)

Zdalnie czy normalnie, uczniowie pracują solidnie, bo koniec roku szkolnego nadchodzi. Testy na smartfonach, quizy, zadania i witualna tablica - w V LO jesteśmy w XXI wieku od dawna. Nauczyciele matematyki mają tak samo przeładowane biurka w domu, jak w szkole. A test z ciągów może odbyć się w czasie rzeczywistym, tylko online. Niedługo przyjdą do nas nowi uczniowie, obecnie kończący 8 klasę szkoły podstawowej. Ósmoklasiści - czekamy na Was! W V LO, zdalnie czy nie, pracujemy cały czas:) MATFIZ ZAPRASZA!  Uśmiech

30 kwietnia 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Programiści w akcji

Programiści w akcji

Uczniowie realizujący rozszerzony program z informatyki uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym HACKHEROES. Zadaniem biorących udział w konkursie jest napisanie programu - aplikacji wspomagającej rozwiązywanie problemów globalnych.  Życzymy powodzenie.

22 października 2019
DS
Przejdź do - Nasi wygrali w Miśni!!!

Nasi wygrali w Miśni!!!

W sobotę 22.06.19 dwóch uczniów z V Liceum Ogólnokształcacego im. Jana Heweliusza w Legnicy - Olaf Rowgiejsza i Michał Dawid Turowski oraz dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy - Mateusz Wójcik i Szymon Urbaniak godnie reprezentowało nasze miasto w XIII Szkolnym Turnieju Szachowym w Miśni; mieście partnerskim.

24 czerwca 2019
Julita Bogdańska - Gabińska
Czytaj więcej o: Nasi wygrali w Miśni!!!

Finał Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Matematycznego.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w Międzyszkolnym Drużynowym Konkursie Matematycznym. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą matematyczną. Rozwiązania wielu zadań były przedstawione w bardzo oryginalny sposób. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów interesuje się matematyką.
Informujemy, że

19 marca 2019
Remigiusz Łochowski
Czytaj więcej o: Finał Międzyszkolnego Drużynowego Konkursu Matematycznego.
Przejdź do - II etap konkursu matematycznego-zapraszamy

II etap konkursu matematycznego-zapraszamy

Dziękujemy za udział w I Etapie konkursu. Uczestnikom gratulujemy wiedzy, którą się wykazali. Zachęcamy do rozwiązania zadań II etapu. Życzymy powodzenia w dalszej pracy nad zadaniami oraz rozwijaniu talentu matematycznego. W załączniku zamieszczamy listę zadań II etapu.
G.Lichwa, R.Łochowski

18 lutego 2019
Przejdź do - Co ma wspólnego Tales z noszeniem ławek na głowie?

Co ma wspólnego Tales z noszeniem ławek na głowie?

Dziś, dziewiątego stycznia klasa IA uczyła się Twierdzenia Talesa. Inspiracją do próby praktycznego pokazania twierdzenia stała się histora opowiedziana przez Pan profesora Remigiusza Łochowskiego.

9 stycznia 2019
Łukasz Kwaśniowski i Maks Raszewski
Czytaj więcej o: Co ma wspólnego Tales z noszeniem ławek na głowie?
Przejdź do - Konkurs matematyczny!

Konkurs matematyczny!

Drodzy uczniowie i nauczyciele V LO. Z okazji nadchodzącego Nowego Roku mamy dla Was konkurs matematyczny!

24 grudnia 2018
Remigiusz Łochowski
Czytaj więcej o: Konkurs matematyczny!
Przejdź do - Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

V Liceum Ogólnokształcące pragnie zaprosić uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w II Drużynowym Konkursie Matematycznym. Informacje dostępne są na załączonym plakacie oraz w regulaminie konkursu. Prosimy o przekazanie informacji oraz załączonych plików w wersji papierowej dla nauczycieli matematyki. Pytania prosimy kierować na adres rlochowski@vlo.legnica.eu


Z góry dziękujemy
Grzegorz Lichwa
Remigiusz Łochowski
V Liceum Ogólnokształcące

im. Jana Heweliusza

ul.Senatorska 32

59-220 Legnica

13 grudnia 2018
Remigiusz Łochowski
Przejdź do - Warsztaty programistyczne z elementami robotyki w VLO!

Warsztaty programistyczne z elementami robotyki w VLO!

Jak skonstruować robota? Jak sterować nim za pomocą telefonu? Jak zmusić komputer do wykonywania poleceń swojego pomysłu? Jak pisać swoje własne programy?

V Liceum Ogólnokształcące pragnie zaprosić wszystkich chętnych uczniów na warsztaty programistyczne z elementami robotyki.

Dzięki dofinansowaniu UE nasza szkoła pozyskała kilkanaście nowoczesnych platform Arduino wraz z peryferiami!

8 października 2018
Czytaj więcej o: Warsztaty programistyczne z elementami robotyki w VLO!
Przejdź do - Najlepszy matematyk w mieście to....

Najlepszy matematyk w mieście to....

Odpowiedź jest oczywista - profesor Remigiusz Łochowski! Kochany przez uczniów, doceniany przez współpracowników. W wolnych chwilach ogląda filmy, seriale, gra w brydża, szachy lub jeżdzi na rowerze. Lubi także pograć w gry, zarówno planszowe jak i komputerowe. Posiada II Klasę Mistrzowską w szachach. I co baaaardzo ważne - jest zwycięzcą plebiscytu Gazety Wrcławskiej "Mój Pitagoras" na najlepszego nauczyciela matematyki Donego Śląska.

https://www.prasa24.pl/gazeta/gazeta-wroclawska/2012-01-10,dw.html#

 

 

15 czerwca 2018
J.L.Ś.
Przejdź do - Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd

Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd

Astronomiczna środa w „Heweliuszu”

13.06 2018 r. odbył się w naszej szkole wykład pt.: "Dlaczego patrzymy w niebo?" prowadzony przez dr inż. Tomasza Stechnija, pracownika naukowego Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ w Legnicy. W spotkaniu wzięli udział gimnazjaliści i uczniowie naszego liceum. Była to już druga wizyta dr inż. Tomasza Stechnija u nas. Pan Stechnij przedstawił temat w niezwykle ciekawy sposób. Poza teorią przygotował dla uczniów część praktyczną. Wykładowca jako fascynat astronomii pokazał nam zrobione przez siebie zdjęcia wielu planet, gwiazd i gwiazdozbiorów, i zdecydowanie zainteresował wszystkich tematem prezentacji. Dr Stechnij zaprezentował uczniom lornetki, obiektywy i teleskopy, które pochodzą z jego prywatnej kolekcji, jak i są wyposażeniem pracowni fizycznej V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

14 czerwca 2018
DS
Czytaj więcej o: Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd
Przejdź do - Ach, ta matematyka!

Ach, ta matematyka!

We wszystkich szkołach trwają ostatnie zmagania z matematyką - koniec roku tuż, tuż. W sali profesora Łochowskiego (Anioł, nie człowiek!), można nie tylko się uczyć, ale też nieco odstresować. Czy o tak trudnym przedmiocie w ogóle można mówić na wesoło? Przekonajcie się - zapraszamy do galerii!:)

14 czerwca 2018
J.L.Ś.