...z matematycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Międzygimnazjalny drużynowy konkurs matematyczny II ETAP

Miło nam poinformować, że nasz drużynowy konkurs matematyczny cieszy się dużym zainteresowaniem . Do I Etapu zgłosiło się 20 drużyn z 10 gimnazjów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy matematycznej. Szczegółowe wyniki pojawią się na stronie internetowej V Liceum Ogólnokształcącego do końca stycznia. Zachęcamy do zapoznania się z zadaniami II Etapu. Przypominamy, że rozwiązania zadań należy przesłać do 9.03.2018  na adres rlochowski@vlo.legnica.eu w formie skanu lub zdjęcia w jakości umożliwiające poprawne sprawdzenie.

Zadania II Etapu.

15 stycznia 2018
Przejdź do - Nagroda za CodeWeek

Nagroda za CodeWeek

Nasza szkoła została nagrodzona roczną prenumeratą Magazynu Programisty. Nagroda została przyznana jako wyróżnienie za udział w programie CodeWeek. Wszystkim uczniom biorącym udział w lekcjach z programowania serdecznie gratulujemy sukcesu.

Szczegółowwe informacje można znaleźć na stronie  http://media30.pl/2017/12/08/meetcode-rozdajemy-nagrody/

 

11 grudnia 2017

Międzygimnazjany drużynowy konkurs matematyczny

Serdecznie zapraszamy drużyny uczniowskie z gimnazjum do udziały w Międzyszkolnym drużynowym konkursie matematycznym.

Szczegółowe informacje  znajdziesz tutaj

Zadania I Etapu

14 grudnia 2017
Przejdź do - VLO współpracuje z Politechniką Wrocławską

VLO współpracuje z Politechniką Wrocławską

W ramach stałej współpracy z Politechniką Wrocławską dnia 6 kwietnia 2016r. w murach VLO odbyły się wykłady dr Grzegorza Mielczarka (matematyka z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr). Pierwszy wykład dotyczący trygonometrii, kierowany był do uczniów klas II i III, którzy realizują nauczanie matematyki w zakresie podstawowym, a są zainteresowani studiami na uczelniach technicznych. Podczas zajęć realizowane były różnice między programem nauczania, a wymaganiami na uczelniach wyższych na analizie matematycznej, algebrze czy statystyce. Drugi z wykładów został skierowany do uczniów klas matematyczno-fizycznych. Zajęcia dotyczyły analizy matematycznej, a jego tematyką było praktyczne zastosowanie rachunku różniczkowego oraz wstęp do rachunku całkowego. Był to kolejny wykład z cyklu spotkań przygotowanych dla uczniów liceum przez wykładowców Politechniki Wrocławskiej z matematyki, fizyki i chemii.