Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział

Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział

Cześć!
Nazywam się Klaudia i jestem w klasie maturalnej V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy. Chcę Wam opowiedzeć o tym, czym zajmuję się poza szkołą.

4 kwietnia 2019
Klaudia Anioł
Czytaj więcej o: Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział
Przejdź do - Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych

Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych

Nasza uczennica klasy maturalnej Klaudia Anioł, sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy, wróciła w sobotnią noc z Europejskiego Kongresu w Słupsku i już niedługo  opowie nam o tym niesamowitym wydarzeniu.

1 kwietnia 2019
Klaudia Anioł
Czytaj więcej o: Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych
Przejdź do - To był nasz Dzień otwarty:)

To był nasz Dzień otwarty:)

Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za organizację i przeprowadzenie Dnia Otwartego naszej szkoły 21 marca 2019 r. Byliście świetni:) A dla tych, którzy nie mogli przyjść, zamieszczam krótką fotorelację.

22 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Spotkanie dla oprowadzająych

Spotkanie dla oprowadzająych

Jutro, piątek 15 marca, o 8:15 zapraszam wszystkich uczniów, którzy zgłosili się do oprowadzania naszych gości podczas Dnia Otwartego, na spotkanie organizacyjne. Spotkamy się w sali 75 (religia), spotkanie potrwa około 20 - 30 minut.

opiekun SU, Joanna Świącik

14 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Samorząd V LO planuje pracę w II semestrze

Samorząd V LO planuje pracę w II semestrze

Na zebraniu SU, 27 lutego, zaplanowaliśmy pracę na semestr II roku szkolnego 2018/2019. Na początku spotkania Bartek Rybczyński, jako nowy Przewodniczący SU, złożył uroczyste ślubowanie. A następnie przystąpiliśmy do pracy. I tak: zbliżający się dzień kobiet zorganizuje klasa II c, a dzień dziecka w czerwcu klasa I e. W organizację Dnia Otwartego Naszej Szkoły - 21 marca 2019 r.- zaangażowane są wszystkie klasy, oczywiśccie z pewnym marginesem tolerancji dla maturzystów:) Dodatkową atrakcją tego dnia będzie organizowana trzeci raz w naszej szkole Dolnośląska Gala Talentów. Tym razem (po raz pierwszy), mamy swoich reprezentantów - w duecie  wystąpią Jakub Nowak i Wiktor Dymitrak z klasy I e. Pozostałe zadania, jakie czekają nas w tym semestrze to:

  • współorganizacja Miejskich Targów Edukacyjnych z Urzędem Miasta
  • uroczyste zakończenie roku klas III
  • dzień dziecka
  • 30 lecie wyborów 4 czerwca 1989 r.
  • i wyczekiwane przez wszystkich zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Zadania podzielone, mamy zapał, energię i pomysły, a zatem... ruszamy do pracy!

27 lutego 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Dziewczyny, Kobiety, Panie... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET!

Dziewczyny, Kobiety, Panie... WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET!

Bartosz Rybczyński, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, ma zaszczyt w imieniu całej męskiej części społeczności szkolnej, złożyć wszystkim Dziewczynom, Kobietom, Paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet:) Słodkiego i pachnącego 8 marca!

Dziękujemy klasie II c za wspaniałe przygotowanie tego święta w naszej szkole! Było słodziutko, ale też bardzo zdrowo i pysznie. A na deser chętne dziewczyny pod opieką Pani Dyrektor, Ewy Bońdos oraz naszych profesorek, p. Małgorzaty Marczyk i p. Joanny Świącik, mogły wziąć udział w spotkaniu, jakie zorganizował Mercedes-Benz Manufacturing Poland  w Hotelu Qubus w Legnicy w godz. 14.00-18.00. W programiebyły ciekawe wykłady, konsultacje i rozmowy na temat zawodowej przyszłości, w tym pracy w innowacyjnym przemyśle. Gościem specjalnym był Maciej Orłoś, który wystąpił z wykładem „Sztuka autoprezentacji, czyli jak dobrze wypaść i spojrzeć na siebie z perspektywy odbiorcy.” Było naprawdę świetnie:) A oto krótka fotorelacja:)

7 marca 2019
J.L.Ś.

Skład nowego Samorządu V LO

Znamy już nowy skład Samorządu Uczniowskiego, który rozpoczął pracę 11 lutego 2019 r. Na roboczym spotkaniu zostały rozdzielone funkcje i zadania na II semestr bieżącego roku szkolnego. Najtrudniejszym wyzwaniem będzie oczywiście organizacja dnia otwartego V LO (21 marca 2019 r.), podczas którego oprócz prezentacji naszej szkoły będziemy ponownie gościć uczestników Dolnośląskiej Gali Talentów. Cztery dni później staniemy przed wyzwaniem organizacji miejskich Targów Edukacyjnych w Akademii Rycerskiej. Poniżej nowy skład zarządu SU.

 

18 lutego 2019
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Skład nowego Samorządu V LO
Przejdź do - Wspaniałych ferii!!!

Wspaniałych ferii!!!

Samorząd Uczniowski V LO z opiekunem życzą wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanego wypoczynku i zimowego relaksu:) do zobaczenia w II semestrze!:)

25 stycznia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dziś odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącej/Przewodniczącego Szkoły. A oto wyniki:

osób uprawnionych do głosowania: 447

głosów oddanych 227, w tym 12 nieważnych

frekwencja wyborcza 50,33%

Bartosz Rybczyński - 127 głosów

Kordian Stąsiek 49 głosów

Aleksandra Dobrowolska 39 głosów

Stanowisko Przewodniczącego Szkoły obejmie od 11 lutego 2019 r. Bartosz Rybczyński z klasy II b. Gratulejmy!:)

25 stycznia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Debata przedwyborcza

Debata przedwyborcza

Mnóstwo emocji, bardzo duże zainteresowanie, liczne pytania - to wszystko opisuje przedwyborczą debatę i spotkanie kandydatów na stanowisko Przewodniczącej/Przewodniczącego Szkoły z uczniami. W sali 21 zmieściło się ponad sto osób, z debaty zrobiliśmy  transmisję na żywo przez Facebooka i Instagrama. Prowadząca - Dominika Kowalczyk, która kończy kadencję Przewodniczącej Szkoły w lutym, świetnie poradziła sobie z opanowaniem nadmiernych emocji i uspokajaniem atmosfery. Kandydaci zaprezentowali swoje pomysły i programy, a następnie odpowiedzieli na niezliczoną ilość pytań.  Jutro wielki dzień - wybory! Przypominamy o stroju galowym, a kandydującym życzymy wysokiej frekwencji i licznych głosów:)

24 stycznia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Rusza kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego V LO!

Rusza kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego V LO!

Wczoraj, 15.01, na zebraniu Samorządu V LO, poznaliśmy trójkę kandydatów, którzy ubiegać się będą o stanowisko Przewodniczącej.Przewodniczącego Szkoły.

Od dziś (wtorek, 16 stycznia) do 23 stycznia trwa w szkole kampania wyborcza. We środę planujemy debatę przedwyborczą (5 lekcja, sala 21), a w piątek 25 stycznia WYBORY:)

Zachęcamy do zapoznania się z programem kandydatów i do uczestnictwa w debacie. Dla wszystkich, którz z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć osobiście, zrobimy transmisję na żywo  (Facebook i Instagram).

Na stanowisko Przewodniczącej/Przewodniczącego szkoły kandydują w tym roku:

1. Bartosz Rybczyński (klasa II B)

2. Kordian Stąsiek (klasa I E)

3. Aleksandra Dobrowolska (klasa I C)

Życzymy kandydatom powodzenia, a całej społeczności szkolnej atrakcyjnej kampanii wyborczej i ciekawych programów:)

16 stycznia 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Przygotowania do szkolnej wigilii

Przygotowania do szkolnej wigilii

Pora już zacząć przygotowania do szkolnej wigilii. w tym roku będzie z pewnością inaczej, niż zwykle i mamy nadzieję, że wyjątkowo. Wigilia odbędzie się wspólna i jedna dla wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. W jednej sali. Z okazji jednego święta. Bo Boże Narodzenie to czas pojednania i bycia razem. Postaramy się, ale czy się uda? Wszystko zależy od Was:) A oto wstępny plan:

nformacje związane z wigilią szkolną 21 grudnia 2018 r.:

1. Rozpoczynamy o godzinie 9:00 (klasy przychodzą na 8 rano, aby przygotować swoją część stołu, dekoracje itp)

2. Osoby, które nie chcą uczestniczyć, również przychodzą na 8:00 i mają zajęcia (szczegóły - jakie, z kim i jak długo podam w przyszłym tygodniu)

Na sali planowany jest: opłatek, barszcz z uszkami, pierogi (catering), wspólne kolędowanie. Klasa może dowolnie wzbogacić swoją część stołu wigilijnego o ciasta, owoce, napoje itp. Na stołach będą ustawione karteczki z informacją, gdzie siedzi klasa.

3. Po zakończeniu części na sali (planowana na około 2 godziny), każda klasa sprząta swoją część stołu - odnosi krzesła, odnosi ławki do wskazanej sali (na każdej części stołu będzie informacja, gdzie odnosić ławki i krzesełka).

4. Wychowawcy mogą po części wspólnej spotkać się z klasami w salach (nie wcześniej niż o godzinie 11:00, aby sprzątaniem nie zakłócić przebiegu wigilii)


10 grudnia 2018