Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wesołych świąt i udanych ferii!

Wesołych świąt i udanych ferii!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim zdrowia, spokoju i wytchnienia od codzienności. Niech w Nowym Roku spełnią się Wasze plany i zamiary! Odpocznijcie też dobrze w czasie ferii - to jedyna taka szansa przed baaaardzo długim drugim semestrem. Do zobaczenia w 2021!

Samorząd Uczniowski

22 grudnia 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Mikołaj dla czworonogów

Mikołaj dla czworonogów

Kochani! W tym roku także zwierzaki zasłużyły na prezent od Mikołaja:) Pomagamy lokalnie i zdecydowaliśmy o pomocy dla  Legnickiego SOS dla Zwierząt "Psiakot" . Psiakot powstał we wrześniu 2015 r. dla wspierania karmą zwierząt będących w potrzebie, przede wszystkim legnickich kocich bezdomniaków. Ze względu na to, że są to małe zwierzaki, potrzebne jest specjalne mleko, a przede wszystkim leki i pieniądze na opiekę weterynaryjną. Pandemia uniemożliwia zbiórkę produktów, dlatego też otwieramy zrzutkę - wrzućcie swój grosz dla zwierzaka, idzie zima..

https://zrzutka.pl/fb6vb7

 

pozdrawiamy, SU

20 listopada 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - STARTUJEMY Z BLUZAMI!

STARTUJEMY Z BLUZAMI!

W tym roku bluzy oraz inne szkolne gadżety możecie kupić bezpośrednio na stronie internetowej, do której link zamieszczony jest poniżej! ⬇️ Przy zaznaczeniu przesyłki do szkoły, będziecie mogli odebrać swoje zamówienie za darmo! ✅
Zamównienia możecie składać do niedzieli (22.11). Do wyboru macie bluzy, skarpetki oraz eko torby! ????????Do zakupu zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli jak i absolwentów VLO ❤️
PS Nasze bluzy i skarpetki dodadzą Wam otuchy w te chłodne dni na zdalnych lekcjach! ????
 
6 listopada 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - V Liceum Ogólnokształcące wspiera akcję krwiodawstwa!

V Liceum Ogólnokształcące wspiera akcję krwiodawstwa!

24 listopada, pod koleżeńską dla nas szkołą - 1LO, odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy całą społeczność Naszej szkoły do dołączenia i wsparcia tak ważnego wydarzenia, jakim jest oddanie krwi! Zachęcamy do rejestrowania się pod podanym numerem! ???? Każdy ma coś, co może dać innym! ❤️
 
 
https://facebook.com/events/s/akcjakrwiodawstwa-pod-pierwsz/368497271025846/?ti=icl
9 listopada 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - I Forum Młodzieży w Legnicy - list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży

I Forum Młodzieży w Legnicy - list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży

Publikujemy list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży, Jakuba Należnego. Do Was i z Wami:)

"W listopadzie bieżącego roku planowana była organizacja dwudniowego 1 Forum Młodzieży w Legnicy, na które mieli być zaproszeni przedstawiciele samorządów szkolnych szkół ponadpodstawowych oraz średnich.
Niestety z powodu wprowadzenia obostrzeń w kraju, organizacja forum w wersji stacjonarnej została przeniesiona na 2021 roku.

4 listopada 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: I Forum Młodzieży w Legnicy - list Pełnomocnika Prezydenta Miasta Legnicy ds. Dzieci i Młodzieży
Przejdź do - Halloween 2020 r.

Halloween 2020 r.

Tradycyjnie w naszej szkole na koniec października każdego roku przebieramy się i malujemy. Inspiracją do tego jest Halloween, które ma swoje korzenie w starożytnych celtyckich dożynkach -  „Samhain”. Celtowie wierzyli, że tego dnia października granica między światem żywych a umarłych nieco się zaciera, umarli wracają na Ziemię. Jedyny istniejący sposób na odstrasznie złych duchów to przyodzianie strojów i założenie masek.

30 października 2020
J.L.Ś.
Przejdź do -  Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

W odmiennej formie, ale z sukcesem, uczniowie klas I naszego liceum złożyli uroczyste ślubowanie. W kameralnej atmosferze, ten akt wiążacy nowego ucznia ze szkołą, miał swój niepowtarzalny urok. Krótka fotorelacja dla Was:)

21 września 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Kochani! W imieniu całej społeczności szkolnej witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2020/2021. Szczególnie gorąco witamy Was - Pierwszoklasiści:) Szczególne warunki nauki i pracy, maseczki na korytarzach zmienią  nieco obraz zwyczajnej przerwy, ale nie zakłócą zapewne naszych dobrych nastrojów i optymizmu, z jakim rozpoczynamy ten nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim sukcesów, wielkich odkryć i szczególnych osiągnięć, a nauczycielom tego, by mogli być z nas dumni:)

1 września 2020
Przejdź do - Połamania piór!

Połamania piór!

Kochani Maturzyści!

Z całego serca życzymy Wam, aby ten ważny egzamin stał się początkiem dobrej, dorosłej drogi edukacyjnej. Życzymy wysokich wyników, dobrego samopoczucia i pozytywnego nastawienia.

Samorząd Uczniowski V LO

8 czerwca 2020
J.L.Ś.

5 powodów, dla których warto wybrać V LO!

Dziś mamy dla Was filmową odpowiedż na pytanie, dlaczego warto wybrać V LO:) życzymy przyjemnego odbioru!

 

uczniowie V LO

19 maja 2020
J.L.Ś.

Kwitną kasztany

Kochani Absolwenci! Dziś powinniście rozpoczynać te najważniejsze w życiu egzaminy - maturę. Jesteście jednak wielkimi szczęściarzami, bo macie na przygotowanie cały miesiąc więcej:) Abyście mieli jeszcze lepszą motywację i chęci, chcieliśmy powiedzieć Wam kilka słów od nas, uczniów I i II klas V LO:)

4 maja 2020
J.L.Ś.
Przejdź do - Nowy Rzecznik Praw Ucznia

Nowy Rzecznik Praw Ucznia

Kadencja Rzecznika Praw Ucznia jest w naszej szole związana z kadencją całego SU. Znamy już skład nowego SU, a od dzisiaj także nowego Rzecznika Praw Ucznia w V LO!

5 marca 2020
J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Nowy Rzecznik Praw Ucznia