Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wyniki prawyborów w V LO

Wyniki prawyborów w V LO

Możemy już opublikować wyniki prawyborów w V LO. Nasza akcja odbyła się w środę, wszyscy zainteresowani mogli oddać głosy w lokalu wyborczym (Różowa Sala) od rana do 13:30. W składzie Szkolnej Komisji Wyborczej pracowali: Bartosz Rybczyński (Przewodniczący KOmisji), Ola Dobrowolska (Zastępca), Członkowie Komisji: Sandra Prych, Szymon Prus, Natan Gołuch, Aneta Wiatr, Kornelia Kmita, Natalia Mieleszczenko. Fotoreportaż z prawyborów przygotowały: NIkola Piotrowska, Agnieszka Szczęśna, Aleksandra Kowalska.  Dziękujemy wszystkim za pracę i aktywną postawę. A oto wyniki prawyborów w naszej szkole:

Liczba uprawnionych do głosowania 590 (100%)

Liczba oddanych głosów 352  (59. 6%)

w tym ważnych 345 (58,4 %)

nieważnych 7 (1,18%)

FREKWENCJA WYBORCZA:  59,6%

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 19 głosów (5,3%)

KW Prawo i Sprawiedliwość  - 35 głosów (9.9%)

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej  - 181 głosów (51, 4%)

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość -  56 głosów (15,9%)

KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 67 głosów (19%)

KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy - 6 głosów (1,7%)

14 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - "Młodzi głosują" w V LO

"Młodzi głosują" w V LO

Wybory to Twoja sprawa!

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostali przeszkoleni do udziału w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują" w trakcie dwudniowego, wyjazdowego szkolenia i teraz pełni werwy i energii mogą podzielić się wiedzą i zorganizować prawybory szkolne. W naszej szkole prawybory parlamentarne odbędą się we środę, w godzinach 9:00 - 12:00.

Program „Młodzi Głosują+” jest realizowany w ramach projektu nr POWR.03.01.00-00-T065/18 pt. „Aktywizacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych”, zwanym dalej Projektem. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet III: Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

7 października 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

Tegoroczne ślubowanie klas I było naprawdę imponującą uroczystością. Pełna sala, wszystkie miejsca zajęte, pełne trybuny, uroczysty nastrój - w takich okolicznościach wyróznieni do ślubowania uczniowie tzw. podwójnego rocznika składali ślubowanie w imieniu swoich klas. Wszystkich klas I w naszej szkole jest w tym roku 10, czyli nieco ponad 300 uczniów. Piękne, powitalne przemówienie p. dyrektora, Piotra Niemca a później muzyczny duet Jakuba i Wiktora uświetniły to wydarzenie, które z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć. Dziękujemy wszystkim za obecność, właściwe stroje i przede wszystkim wysoką kulturę osobistą.

7 września 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Otrzęsiny pierwszaków w V LO

Otrzęsiny pierwszaków w V LO

Tegoroczny nabór do klas pierwszych był ogromny. W 10 klasach (5 klas po szkole podstawowej i 5 klas po gimnazjum) jest łącznie niemal 300 uczniów. Zorganizowanie integracji i otrzęsin stanowiło spore wyzwanie, ale nie ma takiego zadania, z którym nie poradziliby sobie szkolni aktywiści i Samorząd Uczniowski. Klasami pierwszymi zaopiekowali się starsi uczniowie, wyjątkowo nawet klasy III brały udział w zabawach i wspólnych zmaganiach integracyjno - rozweselających. A zabawy i konkurencje były przeróżne: łamigłówki matematyczne, zadania szpiegowskie, aktorskie, wokalne a nawet... cukiernicze!. Kto nie był, niech żałuje. Kto był, widział, organizował - dziękujemy. A dla wszystkich krótka fotorelacja:)

Pierwszaki - witamy w murach V LO!:)

6 września 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Szkolny kiermasz podręczników

Szkolny kiermasz podręczników

Tradycją V Liceum jest organizacja w pierwszy piątek każdego nowego roku szkolnego kiermaszu podręczników. Podtrzymującobyczaje zorganizowaliśmy kiermasz właśnie dzisiaj, uatrakcyjniając ten dzień integracyjny szkoły zajęciami i otrzęsinowymi zabawami dla pierwszaków.  Pogoda dopisała wspaniale, kupujących i sprzedających było jak zawsze mnóstwo. Już o 11:30 zaczniemy zajęcia integracyjne i otrzęsiny klas I. A oto krótka fotorelacja z kiermaszu:)

6 września 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Wspaniałych wakacji!!!!

Wspaniałych wakacji!!!!

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim wakacji, niezwykłych wrażeń i przeżyć:) Do zobaczenia we wrześniu!:)

21 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się na sali podczas uroczystości zakończenia roku. Były świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i puchary. A na zakończenie świetny program arttystyczny, jak zwykle u nas - muzycznie i magicznie:) A oto krótka fotorelacja dla Was. Słonecznego lata!

19 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Dzień Dziecka w V LO

Dzień Dziecka w V LO

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim dzieciom, mniej, bardziej i najbardziej dorosłym, wszystkiego najlepszego! Słodkiego dnia, spełnienia marzeń i super wakacji:)

1 czerwca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział

Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział

Cześć!
Nazywam się Klaudia i jestem w klasie maturalnej V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy. Chcę Wam opowiedzeć o tym, czym zajmuję się poza szkołą.

4 kwietnia 2019
Klaudia Anioł
Czytaj więcej o: Klaudia o sobie i projekcie, w którym bierze udział
Przejdź do - Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych

Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych

Nasza uczennica klasy maturalnej Klaudia Anioł, sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy, wróciła w sobotnią noc z Europejskiego Kongresu w Słupsku i już niedługo  opowie nam o tym niesamowitym wydarzeniu.

1 kwietnia 2019
Klaudia Anioł
Czytaj więcej o: Nasza koleżanka na Europejskim Kongresie dla rad młodzieżowych
Przejdź do - To był nasz Dzień otwarty:)

To był nasz Dzień otwarty:)

Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za organizację i przeprowadzenie Dnia Otwartego naszej szkoły 21 marca 2019 r. Byliście świetni:) A dla tych, którzy nie mogli przyjść, zamieszczam krótką fotorelację.

22 marca 2019
J.L.Ś.
Przejdź do - Spotkanie dla oprowadzająych

Spotkanie dla oprowadzająych

Jutro, piątek 15 marca, o 8:15 zapraszam wszystkich uczniów, którzy zgłosili się do oprowadzania naszych gości podczas Dnia Otwartego, na spotkanie organizacyjne. Spotkamy się w sali 75 (religia), spotkanie potrwa około 20 - 30 minut.

opiekun SU, Joanna Świącik

14 marca 2019
J.L.Ś.