Szkolne Koło Wolontariatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wolontariat w szkole podstawowej

Wolontariat w szkole podstawowej

W dniu szóstego grudnia wolontariusze V liceum ogólnokształcącego zorganizowali zabawy mikołajkowe dla dzieci w szkole podstawowej numer cztery. Młodzież liceum zaplanowała różnorodne quizy, zagadki oraz tańce, z których dzieci czerpały ogromną frajdę.

 

14 grudnia 2018
Przejdź do - Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Mając świadomość tego , że są ludzie bardzo potrzebujący, samotni, chorzy dla których ważne się stanie to ,że nie są sami,  że wciąż są dla kogoś ważni, że ktoś może pochylić  się nad ich losem postanowiliśmy wspólnie: nauczyciele, pracownicy naszej szkoły  i przede wszystkim uczniowie wziąć udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetnej paczki”.

7 grudnia 2018
Teresa Jasińska
Czytaj więcej o: Szlachetna paczka
Przejdź do - Wolontariat rozpoczął swoją działalność 2018/19

Wolontariat rozpoczął swoją działalność 2018/19

Wolontariusze klas pierwszych odwiedzili dzieci ze szkoły podstawowej sp.4 I rozpoczęli swoją działalność wraz z Panią Ewą Jedryką współopiekunen szkolnego wolontariatu.

11 października 2018
Przejdź do - Działania wolontariatu V LO w pierwszm semestrze roku szkolnego 2017/18

Działania wolontariatu V LO w pierwszm semestrze roku szkolnego 2017/18

Pomoc drugiemu człowiekowi, poświęcanie na jego rzecz czasu jest czymś naturalnym i powszechnym w naszej szkole już od wielu lat. Młodzież V Liceum Ogólnokształcącego czynnie uczestniczy w wielu działaniach organizowanych zarówno przez Szkolne Koło Wolontariatu, jak i organizacje pozaszkolne.
„Dlaczego wolontariat? Ponieważ daje mi to poczucie spełnienia się, to znaczy mogę zrobić coś dla osób, które tego potrzebują. Nie wymaga to ode mnie niczego, poza poświęceniem odrobiny mojego czasu. Satysfakcja ze zrobienia czegoś dla kogoś jest ogromna, a korzyści nie do opisania. Radość osób, którym pomagasz, jest czymś wspaniałym” – stwierdza Małgosia Obłoza z II C

23 lutego 2018
Teresa Jasińska
Czytaj więcej o: Działania wolontariatu V LO w pierwszm semestrze roku szkolnego 2017/18