5lyceumLegnica TED-ED club

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nasz szkolny 5thLyceumLegnica TED-Ed Club działa ósmy rok!
Przejdź do - New York, betonowa dżungla, w której marzenia się spełniają!

New York, betonowa dżungla, w której marzenia się spełniają!

Tu nic nie jest niemożliwe, jesteś teraz w Nowym Jorku.
Podczas wyjazdu w ciągu kilku dni udało nam się zwiedzić cały Manhattan, począwszy od dolnego Manhattanu gdzie zobaczyliśmy Statuę Wolności, One World Observatory, Wall Street ( i tak, dotknęliśmy byka),  przez tętniący energią Chinatown aż do górnego Manhattanu z magiczną Piątą Aleją i bajecznym Times Square. Zobaczyliśmy także panoramę całego Nowego Jorku będąc na Empire State Building oraz przeszliśmy na pieszo most sławny most brookliński.  Udało się również spróbować nowojorskich przysmaków sławnych na całym świecie.
Drogi Nowy Jorku, mamy nadzieję zobaczyć Cię w przyszłym roku.
19 marca 2020
M.G., J.L.Ś.
Przejdź do - Nowy Jork 2020

Nowy Jork 2020

Czy chciałbyś spotkać się w Nowym Jorku z młodzieżą z całego świata? Czy odwiedziny w mieście które nigdy nie śpi było twoim marzeniem?
Naszym uczniom to marzenie się spełniło : jako jedyny klub Ted-Ed w Polsce zakwalifikowaliśmy się  do udziału i odwiedziliśmy w lutym tego roku Nowy Jork!
 
27 kwietnia 2020
M.G., J.L.Ś.
Czytaj więcej o: Nowy Jork 2020
Przejdź do - Nasz szkolny 5thLyceumLegnica TED-Ed Club łączył się on-line z innymi klubami z całego świata!

Nasz szkolny 5thLyceumLegnica TED-Ed Club łączył się on-line z innymi klubami z całego świata!

23 października nasi uczniowie rozmawiali i uczniami i nauczycielami z Indonezji, Indii, Kanady i USA. Jakie są ich wrażenia?
Emilia: TED-Ed Connect dał nam możliwość poznania ludzi z innych krajów, ich kultury.
Aleksandra: To świetna okazja, żeby poznać inne pomysły, spojrzeć na tematy z różnych perspektyw. 
Wiktoria: to świetne przeżycie! Mogliśmy zadawać pytania ludziom z innych krajów i dowiedzieć się jak żyją i uczą się.
Oliwia wymienialiśmy się pomysłami i czerpaliśmy inspirację od ludzi z innych krajów.
Paulina super ciekawe doświadczenie!
Mateusz idea TED Ed Connect jest bardzo innowacyjna, mogliśmy wymienić się opiniami z ludźmi z innych krajów i porozmawiać na tematy związane z naszymi prezentacjami.
31 października 2019
M.G., J.L.Ś.
Przejdź do - TED-Ed Weekend 2018

TED-Ed Weekend 2018

Wyjazd do Nowego Jorku był dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz wspaniałym przeżyciem. Podszlifowałyśmy język angielski, zwiedziłyśmy wiele wspaniałych miejsc takich jak: World Trade Center, Times Square, Museum of modert Art itp. Miałyśmy okazję poczuć atmosferę tego tętniącego życiem miasta. Nowy Jork cechuje przede wszystkim różnorodność wśród mieszkańców. Pomimo różnych obywatelstw, łączy ich jedno- mentalność. Wszyscy ludzie są niezwykle pogodni, życzliwi oraz gadatliwi. Warsztaty Ted-Ed uświadomiły nam, że mamy siłę by zmieniać świat inspirując innych ludzi. Dzięki obejrzeniu niezwykłych występów ludzi z wielu kultur i krajów, uzyskałyśmy chęć, by stworzyć jeszcze lepsze, ambitniejsze prezentacje. Wyjazd do Nowego Jorku zmienił nasze życie; uzyskałyśmy niezwykle wspomnienią, doświadczenie z językiem angielskim i zabawę połączoną z edukacją na konferencji. Czekamy z niecierpliwością na kolejny Ted-Ed Weekend!
 
23 października 2019
M.G., J.L.Ś.
Przejdź do - TED-Ed Club

TED-Ed Club

Już w przyszlym tygodniu szkolny TED-Ed Club będzie nagrywał swoje prezentacje! Trzymajcie kciuki, nagrywamy je i wysyłamy do siedziby TED-Ed mając nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach wybierzemy się z klubem Do Nowego Jorku!

 
29 maja 2019
Przejdź do - Na łączach z Izraelem.

Na łączach z Izraelem.

To już ostatnie próba przed nagrywaniem prezentacji TED w poniedzialek. Uczennce IA rozmawialy o swoich prezentacjach z koordynatorką TED-Ed Clubu z Izraela Sharon Hadar.

25 maja 2018
Małgorzata Guzicka
Czytaj więcej o: Na łączach z Izraelem.
Przejdź do - Członkowie TED-Ed Clubu z  V Liceum Ogólnokształcącego gośćmi Prezydenta Legnicy

Członkowie TED-Ed Clubu z V Liceum Ogólnokształcącego gośćmi Prezydenta Legnicy

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w ubiegły poniedziałek z grupą uczestników TED-ed clubu którzy wyjechali w listopadzie na konferencję i warsztaty animacji do Nowego Jorku. Uczniowie pokazywali zdjęcia, opowiadali jak zwiedzali Nowy Jork, ale także jakim przeżyciem było dla nich uczestnictwo w prestiżowych warsztatach animacji w siedzibie TED przy Hudson Street. Warsztaty prowadziła LisaLaBracio, animatorka i autorka animacji do wielu prezentacji i lekcji TED która ma na koncie także wiele nagród za projekty filmowe i artystyczne. Prezydent zainteresował się tez klubem TED ed i prezentacjami które członkowie klubu właśnie przygotowują.

30 listopada 2017
Przejdź do - Zdobywcy Nowego Jorku!!! Kolejny raz uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wyjechali do USA.

Zdobywcy Nowego Jorku!!! Kolejny raz uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wyjechali do USA.


Już po raz drugi uczniowie V LO w Legnicy wyjechali do Nowego Jorku zdobywać nowe umiejętności. Członkowie 5LyceumLegnicaTED-Ed Club poznaja tajniki tworzenia animacji i filmów stop-motion, robienia profesjonalnych zdjęć pod kierunkiem Lisy Ła Bracio, która zajmuje się tworzeniem animacji dla TED-Ed. Monika Wilczynska, Patrycja Czajkowska, Karolina Kobylak i Kacper Przybyla wraz z koordynatorem klubu Małgorzatą Guzicką, uczestniczą w TED-Ed Summit, konferencji dla nauczycieli i koordynatorów klubu TED-Ed z całego świata. Ale wyjazd to także możliwość zwiedzania pięknego Nowego Jorku, który powitał grupę pięknym słońcem. W czwartek zobaczyli Statuę Wolności, zwiedzili Wall Street ( dotknęli i byka i zapozowali z nieustraszoną dziewczynką - to dwie dwie bardzo sławne rzeźby na Wall Street).

11 listopada 2017
Małgorzata Guzicka
Przejdź do - Spotkanie TED-Ed Clubu przed wyjazdem do USA

Spotkanie TED-Ed Clubu przed wyjazdem do USA

Jak co tydzień, spotkaliśmy się w przyjaznym gronie osób należących do TED ED CLUB.  Na każdym spotkaniu wymienialiśmy się swoimi pomysłami. Wszyscy chcielibyśmy powiedzieć o czymś bliskim naszemu sercu, o czymś, co porwie małe grupy tak samo jak   i tłumy. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Guzickiej czujemy, że jesteśmy w stanie przekazać coś ważnego, nowego i nietuzinkowego.  Motywacja członków klubu publicznego przemawiania rośnie z dnia na dzień, co udowadnia nam, że jesteśmy wyjątkowi. W głowach buzuje nieskończenie wiele pomysłów i rozwiązań. Dzielnie zapisując pomysły, problemy, dążymy do realizacji głównego celu TED ED CLUBU

.Aleksandra Smulska

 

7 listopada 2017
Przejdź do - Prestiżowa konferencja nauczycieli języka angielskiego, a wśród nich aż dwie nasze panie- Małgorzata Guzicka i Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska !!!

Prestiżowa konferencja nauczycieli języka angielskiego, a wśród nich aż dwie nasze panie- Małgorzata Guzicka i Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska !!!IATEFL POLAND Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce, zorganizowało po raz kolejny konferencję mającą na celu zapoznanie nauczycieli z najnowszymi metodami edukacji językowej. Ciężko jest przecenić znaczenie dla polskiej oświaty jakim jest funkcjonowanie tej znakomitej instytucji, przez lata swojego istnienia odcisnęła swój ślad w pracy setek nauczycieli językowych. Nie tylko udziałem w tej niezwykle prestiżowej konferencji mogą pochwalić się nasze panie. Zazwyczaj to uczniowie należący do 5LyceumLegnica TED-ED Club (w naszym V LO) tworzą pełne pasji prezentacje, ale tym razem to koordynator klubu, p. Małgorzata Guzicka prowadziła wykład dla nauczycieli. Tematem prezentacji były zalety uczenia publicznego mówienia I  związane z tym tematem umiejętności, które mogą być wykorzystane w karierze zawodowej i akademickiej.
 Wykład wzbudził spore zainteresowanie, a słuchacze długo jeszcze oblegali naszą Panią Profesor, zadając mnóstwo pytań na temat metod pracy TED-ED Clubu.

25 września 2017
Przejdź do - Czym jest TED-ED club?

Czym jest TED-ED club?

Od trzech lat w szkole działa 5 Lyceum TED-Ed Club, anglojęzyczny klub, w którym uczniowie uczą się jak mówić  sposób interesujący o swoich pasjach i zainteresowaniach.

5 marca 2017
Czytaj więcej o: Czym jest TED-ED club?