5lyceumLegnica TED-ED club

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - TED-Ed Club

TED-Ed Club

Już w przyszlym tygodniu szkolny TED-Ed Club będzie nagrywał swoje prezentacje! Trzymajcie kciuki, nagrywamy je i wysyłamy do siedziby TED-Ed mając nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach wybierzemy się z klubem Do Nowego Jorku!

 
29 maja 2019
Przejdź do - Na łączach z Izraelem.

Na łączach z Izraelem.

To już ostatnie próba przed nagrywaniem prezentacji TED w poniedzialek. Uczennce IA rozmawialy o swoich prezentacjach z koordynatorką TED-Ed Clubu z Izraela Sharon Hadar.

25 maja 2018
Małgorzata Guzicka
Czytaj więcej o: Na łączach z Izraelem.
Przejdź do - Członkowie TED-Ed Clubu z  V Liceum Ogólnokształcącego gośćmi Prezydenta Legnicy

Członkowie TED-Ed Clubu z V Liceum Ogólnokształcącego gośćmi Prezydenta Legnicy

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w ubiegły poniedziałek z grupą uczestników TED-ed clubu którzy wyjechali w listopadzie na konferencję i warsztaty animacji do Nowego Jorku. Uczniowie pokazywali zdjęcia, opowiadali jak zwiedzali Nowy Jork, ale także jakim przeżyciem było dla nich uczestnictwo w prestiżowych warsztatach animacji w siedzibie TED przy Hudson Street. Warsztaty prowadziła LisaLaBracio, animatorka i autorka animacji do wielu prezentacji i lekcji TED która ma na koncie także wiele nagród za projekty filmowe i artystyczne. Prezydent zainteresował się tez klubem TED ed i prezentacjami które członkowie klubu właśnie przygotowują.

30 listopada 2017
Przejdź do - Zdobywcy Nowego Jorku!!! Kolejny raz uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wyjechali do USA.

Zdobywcy Nowego Jorku!!! Kolejny raz uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wyjechali do USA.


Już po raz drugi uczniowie V LO w Legnicy wyjechali do Nowego Jorku zdobywać nowe umiejętności. Członkowie 5LyceumLegnicaTED-Ed Club poznaja tajniki tworzenia animacji i filmów stop-motion, robienia profesjonalnych zdjęć pod kierunkiem Lisy Ła Bracio, która zajmuje się tworzeniem animacji dla TED-Ed. Monika Wilczynska, Patrycja Czajkowska, Karolina Kobylak i Kacper Przybyla wraz z koordynatorem klubu Małgorzatą Guzicką, uczestniczą w TED-Ed Summit, konferencji dla nauczycieli i koordynatorów klubu TED-Ed z całego świata. Ale wyjazd to także możliwość zwiedzania pięknego Nowego Jorku, który powitał grupę pięknym słońcem. W czwartek zobaczyli Statuę Wolności, zwiedzili Wall Street ( dotknęli i byka i zapozowali z nieustraszoną dziewczynką - to dwie dwie bardzo sławne rzeźby na Wall Street).

11 listopada 2017
Małgorzata Guzicka
Przejdź do - Spotkanie TED-Ed Clubu przed wyjazdem do USA

Spotkanie TED-Ed Clubu przed wyjazdem do USA

Jak co tydzień, spotkaliśmy się w przyjaznym gronie osób należących do TED ED CLUB.  Na każdym spotkaniu wymienialiśmy się swoimi pomysłami. Wszyscy chcielibyśmy powiedzieć o czymś bliskim naszemu sercu, o czymś, co porwie małe grupy tak samo jak   i tłumy. Pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Guzickiej czujemy, że jesteśmy w stanie przekazać coś ważnego, nowego i nietuzinkowego.  Motywacja członków klubu publicznego przemawiania rośnie z dnia na dzień, co udowadnia nam, że jesteśmy wyjątkowi. W głowach buzuje nieskończenie wiele pomysłów i rozwiązań. Dzielnie zapisując pomysły, problemy, dążymy do realizacji głównego celu TED ED CLUBU

.Aleksandra Smulska

 

7 listopada 2017
Przejdź do - Prestiżowa konferencja nauczycieli języka angielskiego, a wśród nich aż dwie nasze panie- Małgorzata Guzicka i Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska !!!

Prestiżowa konferencja nauczycieli języka angielskiego, a wśród nich aż dwie nasze panie- Małgorzata Guzicka i Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska !!!IATEFL POLAND Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce, zorganizowało po raz kolejny konferencję mającą na celu zapoznanie nauczycieli z najnowszymi metodami edukacji językowej. Ciężko jest przecenić znaczenie dla polskiej oświaty jakim jest funkcjonowanie tej znakomitej instytucji, przez lata swojego istnienia odcisnęła swój ślad w pracy setek nauczycieli językowych. Nie tylko udziałem w tej niezwykle prestiżowej konferencji mogą pochwalić się nasze panie. Zazwyczaj to uczniowie należący do 5LyceumLegnica TED-ED Club (w naszym V LO) tworzą pełne pasji prezentacje, ale tym razem to koordynator klubu, p. Małgorzata Guzicka prowadziła wykład dla nauczycieli. Tematem prezentacji były zalety uczenia publicznego mówienia I  związane z tym tematem umiejętności, które mogą być wykorzystane w karierze zawodowej i akademickiej.
 Wykład wzbudził spore zainteresowanie, a słuchacze długo jeszcze oblegali naszą Panią Profesor, zadając mnóstwo pytań na temat metod pracy TED-ED Clubu.

25 września 2017
Przejdź do - Czym jest TED-ED club?

Czym jest TED-ED club?

Od trzech lat w szkole działa 5 Lyceum TED-Ed Club, anglojęzyczny klub, w którym uczniowie uczą się jak mówić  sposób interesujący o swoich pasjach i zainteresowaniach.

5 marca 2017
Czytaj więcej o: Czym jest TED-ED club?
Przejdź do - Nasi w Nowym Jorku !!!

Nasi w Nowym Jorku !!!

Uczniowie z klubu 5 Lyceum TED-Ed klub zakwalifikowali się do udziału w konferencji TED Weekend w Nowym Jorku.

5 marca 2017
Czytaj więcej o: Nasi w Nowym Jorku !!!