Jesteś tutaj: Start


Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Zapraszamy Uśmiech

 

Z ostaniej chwili ...

Powiększ zdjęcie zdjęcie

Wszystkiego najlepszego!

Kochani Chłopcy!

Z okazji Waszego święta życzymy Wam spełnienia marzeń, samych sukcesów, radości i słodkości! Jesteście najlepszymi Chłopakami:)

Dziewczyny:)

30 września 2020
Czytaj więcej o: Wszystkiego najlepszego!
Powiększ zdjęcie Mateusz%20Krukiewicz%20z%20dużyną

Sukces Matesza Krukiewicza i Adriana Cichonia

Mateusz Krukiewicz, uczeń IIC i   Adrian Cichoń uczeń klasy 1A zdobyli z drużyną złoty medal w piłce ręcznej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zamościu. Drużyna Mateusza i Adriana pokonała 15 innych zespołów z całej Polski, nie przegrywająć ani jednego meczu! W finale Dolnoślązacy pokonali kadrę Małopolski 39:32. Ostatnie punkty w meczu zdobył Mateusz. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

17 września 2020
M.M.
Czytaj więcej o: Sukces Matesza Krukiewicza i Adriana Cichonia

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców

Szanowni Państwo!


Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów.
Proszę o konsekwencję i wytrwałość w stosowaniu się do zasad sanitarnych (w szczególności częste mycie i dezynfekowanie rąk; zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe; noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane). Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory - kontaktuję się telefonicznie z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore - kontaktuję się telefonicznie z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki).
Zachęcam do odwiedzania stron internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, strony te są bogatym źródłem aktualnych i wiarygodnych informacji, dostarczają zainteresowanym użytecznej wiedzy. W ważnych sprawach i z problemami, które z różnych powodów nie są rozwiązywane w szkole, przedszkolu czy placówce, proszę o kontakt z pracownikami Kuratorium Oświaty zarówno we Wrocławiu, jak i w Delegaturach Kuratorium w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.
Z powodu pandemii koronawirusa preferowany jest kontakt telefoniczny i e-mailowy.
Jestem święcie przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. W tych trudnych chwilach wspierając się - bądźmy razem!


Z życzeniami zdrowia i wyrazami szacunku
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty

16 września 2020
Czytaj więcej o: List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców
Powiększ zdjęcie zdjęcie

Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Kochani! W imieniu całej społeczności szkolnej witamy wszystkich serdecznie w roku szkolnym 2020/2021. Szczególnie gorąco witamy Was - Pierwszoklasiści:) Szczególne warunki nauki i pracy, maseczki na korytarzach zmienią  nieco obraz zwyczajnej przerwy, ale nie zakłócą zapewne naszych dobrych nastrojów i optymizmu, z jakim rozpoczynamy ten nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim sukcesów, wielkich odkryć i szczególnych osiągnięć, a nauczycielom tego, by mogli być z nas dumni:)

1 września 2020
Czytaj więcej o: Witamy w roku szkolnym 2020/2021!

Zebrania z Rodzicami

Ze względu na szczególną sytuację i konieczność zachowania społecznego dystansu zebrania z Rodzicami będą odbywały się na sali gimnastycznej. Każde spotkanie planowane jest na 45 minut, po których następuje przerwa, niezbędna na wietrzenie i dezynfekcję pomieszczenia. Harmonogram spotkań dla poszczególnych klas wygląda następująco:

1 września 2020
Czytaj więcej o: Zebrania z Rodzicami
Powiększ zdjęcie Wejścia%20do%20szkoły

Wejścia do szkoły

Udostępniamy plan wejść do szkoły.

Uczniowie wchodzą wejściami A oraz B. Nauczyciele wejściem D.

1 września czniowie klas pierwszych  proszenie są o wchodzenie wejściem A, następnie o przejście na salę sportową. W kolejnych dniach, w zależności od miejsca zajęć wejścia A lub B.

31 sierpnia 2020
Grzegorz Majewski
Czytaj więcej o: Wejścia do szkoły

Rok szkolny 2020/21

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice,

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny, który ze względu na trwającą epidemię bedzie czasem niezwykle trudnym dla nas wszystkich. Ze strony dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników administracyjnych dołożyliśmy wszelkich starań, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie szkoły. Wszyscy, zarówno pracownicy jaki i uczniowie oraz rodzice musimy wykazac się dyscypliną i rozwagą, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapanować nad rozprzestrzenianiem się wirusa. Ważne jest, żeby osoby mające objawy chorobowe, pozostawały w domu do ich ustąpienia. W przypadku podejrzenia zarażenia wirusem covid-19 musi być natychmiast zawiadomiona szkoła i Sanepid. Od odpowiedzialności młodych ludzi zależy dziś bardzo wiele. Zachowanie dystansu społecznego w młodym wieku jest trudne z oczywistych względów. Mimo to będziemy apelować o maksymalne przestrzeganie zasad antycovidowych, dzięki czemu wszyscy będziemy bezpieczni.

Uczniowie są proszeni o noszenie masek we wszystkich pomieszczeniach wspólnych, a także założenie ich na polecenie nauczyciela. Obowiązkowe jest częste mycie rąk oraz odkażanie ich przed wejściem do szkoły (przy wejściach są dystryburory płynu). Zachowanie dystansu społecznego jest naszym obowiązkiem i będziemy go przestrzegać.

 

Kończąc życzę wszystkim by ten rok był dla wszystkich udany

dr Piotr Niemiec

31 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Rok szkolny 2020/21

Aplikacja ProteGo Safe – wspólny list MEN i GIS

                                                                                                         Warszawa, 18 sierpnia 2020 r.

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

31 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Aplikacja ProteGo Safe – wspólny list MEN i GIS

Informacje dotyczące ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2020/2021

Informacje dotyczące warunków ubezpieczenia  NNW Szkolne dla uczniów 2020/2021 znajdują się w zakładce Rada Rodziców.

30 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Informacje dotyczące ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2020/2021

Początek roku szkolnego 2020/21 dla klas drugich i trzecich

Drodzy uczniowie klas drugich i trzecich

 

W tej wyjątkowej sytuacji związanej z zagrożeniem wirusem covid 19 zapraszamy Was na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu   1 września 2020r. na godzinę 10.30. Przychodzicie bezpośrednio na spotkania z wychowawcami do sal szkolnych. Lista klas i sal, do których macie się udać w załączniku.

Zapraszamy Uśmiech

25 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Początek roku szkolnego 2020/21 dla klas drugich i trzecich

Początek roku szkolnego 2020/21 dla klas pierwszych

Drodzy uczniowie klas pierwszych i rodzice!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Tegoroczna inauguracja będzie wyglądała nieco inaczej, ze względu na ogólną sytuację zagrożenia wirusem covid 19. Uczniowie klas pierwszych proszeni są o przybycie do szkoły 1 września na godzinę 9.00 do sali sportowej. Tam spotkacie się z wychowawawcami  oraz dyrekcją V LO, po czym udadacie się do sal w celu uzyskania dalszych informacji o czekających Was obowiązkach. 

Zapraszamy

25 sierpnia 2020
Czytaj więcej o: Początek roku szkolnego 2020/21 dla klas pierwszych