Bieg Papieski - dziewczyny na starcie

Brązowy medal Hani Kopańskiej!

W dniu 15. 06. 2022r. w Parku Miejskim odbył się 9 Legnicki Bieg Papieski, w którym udział wzięło dwunastu

uczniów z naszej szkoły: Łucki Krystian, Dziuda Justyna, Jastrzębska Martyna, Kopańska Hanna, Kopańska Alicja, Sterc Aleksandra, Szpak Tomasz, Świątek Ida, Karczmarski Łukasz, Witkowska Martyna, Kruk Amelia, Niewada Patryk. Duży sukces osiągnęła Hanna Kopańska, zdobywając indywidualnie brązowy medal w kategorii dziewcząt legnickich szkół średnich. Czwarte miejsce zajęła Ida Świątek. Z kolei chłopców było tak dużo, że podzielono ich na dwie tury. W swojej grupie trzecie miejsce ( a czwarte w klasyfikacji generalnej) zajął Łukasz Karczmarski, zaś Tomasz Szpak uplasował się na szóstym miejscu. Przy okazji chciałam podziękować Pani profesor Joannie Świącik oraz Pani profesor Małgorzacie Marczyk jak również nauczycielom wychowania fizycznego: Agnieszce Dolacie i Michałowi Pasiecznikowi za zaanagażowanie i pomoc przy werbowaniu i zachęcaniu młodzieży do udziału w tych zawodach. Uczniowie wyrazili chęć startu w kolejnych imprezach biegowych, organizowanych przez legnicki OSiR, co mam nadzieję zaoowocuje kolejnymi sukcesami.