V LO w programach CEO 2021/2022

Nasza szkoła zakwalifikowała się do uczestnictwa w programach centrum Edukacji Obywatelskiej: "Włącz Szkołę", 

"Szkoła Twórczych Praktyk" i "Szkoła Otwartości". Programy startują pod koniec września, zatem zbierajcie siły i energię do działania:). Program  "Szkoła Otwartości" zaprasza do refleksji nad tym, jak tworzyć szkołę, która jest miejscem otwartym na różnorodność, dającym wsparcie wszystkim uczniom i uczennicom, z uwzględnieniem ich kompetencji i potrzeb.Finałem programu jest organizacja w szkole Dnia Różnorodności. Z kolei w "Szkole Twórczych Praktyk" uczniowie i uczennice oraz opiekun, biorący udział w projekcie, pracują z wykorzystaniem wyselekcjonowanych filmów dostępnych na internetowej platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Mogą wykorzystywać je podczas lekcji lub zrealizować projekt społeczno-filmowy. Wsparcie proponowane uczestnikom programu przez CEO obejmuje warsztaty, szkolenia, mentoring i wirtualne spotkania wokół premier filmowych, w których biorą udział szkoły z całej Polski. Z kolei "Włącz Szkołę" to śćieżka programu "Młodzi w akcji", w którym już wielokrotnie braliśmy udział. Jest to propozycja odpowiednia dla młodych ludzi, którzy są zainteresowani sprawami społecznymi i aktywizmem. Pozwala poszerzyć ich wiedzę o organizacjach społecznych oraz o tym, jak mogą zaangażować się w ich działanie. Główne narzędzie pracy to dyskusyjna gra karciana ,,Włącz zmianę!", którą w ramach zajęć przedmiotowych aranżuje nauczyciel. Ścieżka rozwija umiejętność prowadzenia dialogu, dyskusji i współpracy. 

Czekamy na harmonogramy działań ze strony Centrum Edukacji Obywatelskiej i na Wasze propozycje i potrzeby programów, w których chętnie wzięlibyście udział. Będzie się działo:)

Informacje kontaktowe

Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Heweliusza w Legnicy

ul. Senatorska 32, 59-220 Legnica

Telefon: +48 76 862 39 19
E-mail sekretariat@vlo.legnica.eu

Elektroniczna skrzynka podawcza:
/VLOLegnica/SkrytkaESP

Sekretariat dla uczniów i rodziców czynny jest:

Poniedziałek 08:45 - 12:45
Środa 08:45 - 12:45
Piątek 08:45 - 12:45

 

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

Tel: 48 76 8623919
E-mail: sekretariat@vlo.legnica.eu

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

W sprawach dotyczących ochrony danych należy się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych: Mariusz Kwaśnik tel. 77 546 64 15 email: iod@valven.pl

Zamknij menu
Wróć na początek strony